Kategorie na forum

Nie widzę tej odpowiedzi, ale spoko.

Nadal uważam, że granica między personalnym projektem a spejsowym projektem jest wystarczająco wyraźna, żeby tworzyć osobną kategorię. Jaka ma być różnica? Projekt personalny to taki nad którym pracuje jedna osoba? Co jak ktoś się do niego dołączy, trzeba go przenosić do innej kategorii? A jak ktoś chce zrobić projekt wyraźnie związany ze spejsem w jedną osobę? Jak różnica nie będzie natychmiastowo jasna to będzie albo chaos, albo tylko jedna kategoria będzie rzeczywiście używana. “Personalny” nie znaczy “mały”, “spejsowy” nie znaczy “duży” więc nie wiem jak rozróżnienie personalny - spejsowy ma zrobić cokolwiek w kierunku zachęcania ludzi do dzielenia się małymi projektami.

“Blog” nie służy do tworzenia wątków a do umożliwienia komentowania postów na blogu na stronie, póki nie mamy lepszego rozwiązania myślę, że można to tak zostawić bo spełnia bardzo konkretną funkcję.

Co widziałbym w kategorii meta:

https://forum.hsp.sh/t/pogadanki-o-misji-postwzrost-i-samowystarczalnosc/622
https://forum.hsp.sh/t/zasady-coc-manifest-4-rzeczy-i-inne-bzdury-spojrzenie-praktyczne/383
https://forum.hsp.sh/t/humanizm-jest-rebelia-przeciwko-wszystkiemu-co-zdegradowalo-ludzkosc/252
https://forum.hsp.sh/t/otwartosc-forum/76/6

Meta mi się kojarzy z FB, więc bym unikała.
Może zamiast tego
‘przestrzeń’,
‘organizacja przestrzeni’,
’ INICJATYWY O PRZESTRZENI’,
, ‘pomysly, inicjatywy, wolne wnioski i uwagi’.
‘wspoltworzenie przestrzeni’
‘przestrzen jako forma plastyczna, twórz ja z nami’

Co do tagu trójmiejskiego, można powielić ‘muzyka, sztuka, kultura’.
Nie ograniczalabym jej do lokalnej, chociaż lokalne inicjatywy jak najbardziej na plus a trójmiasto jest bogate w swoją wlasna kulturę, sztukę i historię które warto zgłębiać.

Można rzeczywiście iść w stronę bycia przestrzenią doceniająca i wspierająca lokalne inicjatywy i bycia takim inkubatorem inicjatyw.

1 polubienie

Apropo ‘tematów pozaspejsowych’. To trochę oddziela spejs od niespejsu. A wydaje mi się że spejs jest częścią tkanki miejskiej i współgra z niespejsem stąd bym poszła bardziej w kierunku wlasnie

  1. ‘kultura, muzyka, sztuka’
  2. ‘inicjatywy lokalne bądź nie’
  3. ‘uwagi i wolne wnioski co do spejsowego domku/przestrzeni która wspoldzielimy’

INKUBATOR INICJATYW
gdzie jest dyskusja o wydarzeniach
Meta dyskusja o wydarzeniach
Porady jak coś zrobić
Wsparcie
Tutoriale
Rady
Doświadczenie innych
Projekty swoje i spejsowe w sumie też by pasowały tu

Nie zgadzam się co do słowa meta. Nie zgadzam się aby jakaś amerykańska firma odbierała nam to słowo. Jest to przydatne słowo które istniało od dawien dawna.

meta- – przedrostek oznaczający ponad, poza lub o czymś w innym kontekście (używany w nauce lub w zagadnieniach społecznych)

1 polubienie

Meta ma sens kiedy oznacza przestrzeń ponad jakimś konkretnym kontekstem, poziom warstwy abstrakcji na jakim się znajdujemy, czyli np meta dyskusje o dyskusjach, meta cringe, meta meta przestrzeń. Meta dyskusje o znaczeniu meta, meta znaczenie odebrania nam słowa meta przez FB.
Użycie ok. Ale zawsze w kontekście.

Więc zgadzam się że to słowo ma ciekawe znaczenie, którego nie powinniśmy sobie odbierać.

Mentionuje @critbit jako osobę na najwyższym poziomie meta.

1 polubienie

@amadeusz, zacznijmy od połączenia Hardware i Software w Projekty, pytanie czy chcemy jeszcze to wszystko jakoś otagować?

Wnosze o rozważenie słowa Inicjatywy zamiast projekty

Projekty i inicjatywy?

inicjatywa

  1. impuls do działania; bodziec;
  2. samodzielność i aktywność w działaniu; inicjatywność, przedsiębiorczość, zaradność;
  3. realizacja projektu lub pomysłu; działalność;
  4. pierwszeństwo w czymś; prymat

projekt

  1. zamierzony plan działania;
  2. opracowany graficznie plan działania;
  3. wstępna wersja czegoś
1 polubienie

Ale ten dział “meta” nie miał być o przestrzeni, od tego już jest kategoria i nazywa się “space” XD

Dlaczego i od kiedy Trójmiasto źle się kojarzy?

Wywalenie kategorii i używanie tagów to nie jest taki głupi pomysł.

Od kiedy poprzez split oddzieliliście się od komercyjnego korpo spejsu z tym słowem w nazwie.

Seems like total chaos to me.
Isn’t forum without categories loosing traditional forum-like shape and form?
Is there really a need for a place even less organised than Discord?

Forum z założenia nie miało poprawić organizacji dyskusji, a prędzej umożliwić prowadzenie dyskusji asynchronicznie. Swoją drogą pomyliłem się, HS Łódź ma kategorie, ale w domyślnym widoku pokazują aktywne wątki bez podziału na kategorie.

Ja używam słowa Trójmiasto też w innych kontekstach xD Ale może to tylko ja.

2 polubienia

@amadeusz lub @administratorzy. Usuńmy hardware i software. Zastąpmy je “projekty i inicjatywy”. Możemy zacząć od utworzenia kategorii, a ja otaguje i przeniosę posty.

Nie wszystko w tych kategoriach można nazwać “projektem” albo “inicjatywą”.

To prawda, to dobre przykłady. Można to na razie przerzucić do dyskusji. Albo pomyśleć nad nową kategorią.