Programowanie 888s 😠😠😠

baofeng

Ot, zakupiłem kilka sztuk radia Baofeng 888s, z myślą, że wprowadzę dar komunikacji radiowych podczas akcji koła naukowego. Zdziwienie moje wielkie było, gdy okazało się, że sprzedane na allegro jako PMRki, absolutnie nie pracowały w tym pasmie. Dopiero kolega z HS KRK wyczaił z SDRa jakie to okropne rzeczy dzieją się w eterze.

Fabrycznie 888s przychodzą zaprogramowane na jakiś losowych chińskich częstotliwościach, które w Polsce nie są legalne. Chcąc poprawić to niedopatrzenie zabrałem się za programowanie przy pomocy użyczonego kabla do programowania. Raczej porządny.

https://www.hamradioshop.pl/pl/akcesoria-do-radiotelefonow/kable-do-programowania-kable-cat/uniwersalny-kabel-usb-do-programowania-radiotelefonow-z-8-wtykami-detail.html

Pierwsze radio które biorę do ręki podłączam do CHIRPa, zaciągał dane, pyk pyk, i jest PMR. Zaprogramowane bez problemu. Każde kolejne? Ani rusz.

failed to enter programming mode
failed to write block 0x0000

To jedyne komuniakaty które widzę. Ciągle próby nie pomagają. Czy możliwe, że coś jest nie tak z samym radiem? Jeśli udało się zaprogramować pierwsze to chyba kabel jest okay? A może trafiło się jajo ślepej kurze.

Rozważam czy kupić losowy “oryginalny” kabel baofenga. Ale popularnym jest mieć konwerter uart ze scalakiem od FTDI. Zobaczymy co w końcu chwyci.

2 polubienia

Nie znam się, ale… coś do odblokowania może jest?
Może reset ustawień na urządzeniu…

Fajny pomysł, szkoda gdyby nie wypalił

https://chirp.danplanet.com/issues/4249

TLDR popróbowałbym innymi programatorami. Np “Lichtenprogiem” od critbita, słyszałem że zajebisty

A gdzie taki programator dostać i ogarnąć do niego odpowiednie złomcze? :stuck_out_tongue:

Zrobie Ci jutro jak mnie z pracy wypuszczą przed 22 :cowboy_hat_face:

Otóż nie, to dosyć głupie urządzenia. Ale jak dostaną zły kabel, to są nieznośne. Chociaż inne fora wskazywały na jakieś śmieszne kombinacje coby wejść w tryb programowania.

Jeszcze bym spróbował z innego systemu, bo coś o tym pisali. Zdaje się że to trudny do zreprodukowania bug

Ta ścieżka była już testowana z pomocą dziwnych programów na windowsie. Nic ich nie rusza. Tylko kabel się nie zmieniał.