HDMI Capture Card

Przyszła paczka z Chin. W środku 4 Capture Card HDMI USB za nieco ponad 100PLN.

Zamówienie zainspirowane projektem tinypilotkvm.com który pojawił się jakoś w przeciągu ostatniego roku.

Samo urządzenie nie jest jakiejś fantastycznej jakości. W teorii oferuje jakość 1080p60 oraz 4k30. W praktyce po podłączeniu do OBSa ledwo mogę uzyskać pokaż slajdów w 1080p.

W następnym kroku skorzystałem z softu oferowanego przez projekt OpenPilot: ustreamer.

Szczególnie w mniejszej rozdzielczości można uzyskać około 15-20 FPSów. Ale to tylko po 10 minutach zabawy. Może uda się wycisnąć coś więcej?

Zakup oceniam meh/10. Myślę, że przydadzą się do zestawienia chociaż jednego KVMa oraz zbierania slajdów z ekranu prezentera na jakiś wydarzeniach. Zapraszam do zabawy urządzeniami.

1 polubienie

Może @matik ma jakieś tipy co do KVMa?

Szybkie testy ciąg dalszy:
ustreamer --device=/dev/video2 -r 1920x1080 -m MJPEG

Działa całkiem szybko. FPSów jest zdecydowanie więcej. Podgląd dostępny w przeglądarce.

Jakieś pomysły jak liczyć opóźnienie video?

Kolejna zabawa: 720p capture monitora i wyświetlanie na tym samym monitorze.

w dokumentacji PiKVM piszą że:

Video capture device:
* Recommended: HDMI to CSI-2 bridge based on TC358743 - low latency, more reliable, H.264 video.
* … or HDMI to USB dongle (not available for ZeroW) - high latency >200ms, not very reliable), no H.264 a very long time yet.

Więc powinno się dać, ale cudów z opóźnieniami bym nie oczekiwał.

1 polubienie

True, nie wydaje mi się, że można zejść poniżej 200 ms tym urządzeniem. Ale do zbierania dziwnych feedów video w akceptowalnej jakości może się przydać.