Potężne stoły już w spejsie

Udało mi się pozyskać dwa potężne stoły. Są już w HS rozłożone i schowane. Mają tekstolitowe ciężkie blaty oraz metalowe ramy.

Jeśli @Jogurt nie ma co zrobić z nogami z IKEA to można je wykorzystać do blatów.

Co do ram miałem plan aby przeorganizować warsztat. Położyć na ramach MDF i mieć zużywałną przestrzeń roboczą. Ale to już do ustalenia z @hamsterking.

Tak czy inaczej, to niezły upgrade wobec tego co obecnie mamy. Możemy nawet wyrzucić biurko z cowo.

Wielkie podziękowania za @yasiu który pomógł z transportem.

1 polubienie

Uważa, że należy przeorganizować stoły w strefie cichej:

  1. Wywalić pomarańczowe biurko stojące przy drzwiach.
  2. Przestawić czarne biurko stojące na przeciwko drzwi, tak aby przymocowane do niego regały nie były na środku pokoju.
  3. Dostawić kolejne biurko przy czarnym biurku.

Mamy jakieś potencjalne biurka do strefy cichej?

Za tablicą masz blaty, jeśli przykręcisz do nich nogi z ikea, to efekt powinien być niezły.

Ja jestem teraz off na ogarnianie przestrzeni w HS bo właśnie sam się przeprowadzam i jestem totalnie zarobiony. Za 2 tygodnie będę mógł się aktywizować, zwłaszcza, że będę mieszkać 300 metrów od HSu :smiley:

Możliwe, że ewentualne przetasowanie układu będzie trzeba ustalić z @hamsterking

To chociaż wiadomo o kogo będą zapasowe klucze :stuck_out_tongue:

1 polubienie

A propos potrzeby zgłoszonej, tutaj
https://forum.hsp.sh/t/lista-zakupowa-stowarzyszenia/155/8

@iwan, co do przewiezienia, to nie wiem. Można by pociąć na miejscu. W sumie nie potrzeba całej na blaty, może dwa 2m odcinki szerokie na 80 cm, czy ile wynosi tam standard na stoły. Z reszty chciałem zbudować miejsce na vertex of doom. W postaci pionowego regału.

OK. Jeśli potniemy i wejdzie mi do samochodu, to przewiozę :slight_smile: ostatnio mi tam wyszło coś 1,70-1,80 metra długości.

Hm, te stoły chyba mają 1900x800, więc jeśli na to ma być blat, to pewnie będzie dłuższy

@psuwala wejdzie do ciebie?

Holender.
Ja w tym bagażniku spałem.
On ma max 180cm, kiedy jest rozlozony.

Z drugiej strony można jechać z otwartą klapą, tylko trzeba to zabezpieczyć.

Dlaczego wtedy yazjack z sukcesem stosował impregnowany MDF? Składy drzewne sprzedają już lakierowane z dwóch stron żywicą.

Czy nie ma ryzyka, że okleina będzie się odlupywać? Nie jedeną okleinę tak zniszczyłem z pomocą gorącego kleju.

mówię to na podstawie opinii Jacka ;] stoły chłonęły cały ten syf jak gąbka i nie dało się ich doczyścić.

Nie zdarzyło mi się rozwalić okleiny za pomocą termokleju - jeśli rozwalisz nim plastikową okleinę, to strzelałbym, że MDF poradzi sobie niewiele lepiej.

Co do MDF lakierowanego żywicą to nie spotkałem się, więc nie wypowiadam się.

Może nie potrzebujemy najlepszego blatu. Tylko blatu jak najszybciej. Proponuję zgarnąć coś tanio. I jak się zużyje, to wymienić. No i pomysłu na środkowy pokój @hamsterking.

1 polubienie

Widać, że doświadczony członek :smiley:
Propsuję.

To też z realizacji, że składy drzewne są daleko. Trzeba by coś zgarnąć z jakiegoś pobliskiego sklepu.

To wygląda sensownie
https://forum.hsp.sh/t/lista-zakupowa-stowarzyszenia/155/14?u=not7cd

Wczoraj rozmawiałem o tym z @not7cd “offline” i wydaje się spoko, gdy jeszcze zobaczyłem plany oraz wymiary wszystkiego. Teraz moje pytanie brzmi co zrobić z aktualnymi stołami. Chciałem w sumie ostatnio ogarnąć kącik gastronomiczny (ostatnie drzwi otwarte pokazały, że nawet trudno nam teraz zrobić herbatę :D) i właśnie może przydałby nam się stół dodatkowy w Chillromie - jednak temat co i jak, odnośnie strefy gastro, zostawię na inny temat (tu: Kącik kuchenny).
Tutaj warto zadać pytanie czy jest sens utrzymać istniejący system listew czy raczej warto to jakoś zmienić i wtedy też trzeba zobaczyć czy nowe blaty dają przestrzeń na te wszystkie listwy,
Inna sprawą jest jeszcze ustawienie szafek oraz półek, aby praca przy stole nie kolidowała z dostępem do szafek, ale uświadomiłem sobię, że przy aktualnej przestrzeni jest to bardzo trudne.

Po zmierzeniu wszystkiego wszyło, że powinienem kupić dwa blaty po 1600 mm i jeden 1900 mm. Dwa krótkie położy się na jednym stelażu i jako się magicznie połączy.

Jeśli chodzi o szerokość, to 700mm wydaje się najsensowniejsze.

Wlasnie jadę je kupić

Wyszło 200 zł

50 dorzucił @hamsterking i dziękuję pięknie za pomoc z transportem

3 polubienia