Kącik kuchenny

Hej, ostatnio przy drzwiach otwartych, ale też przy pracy w czasie drzwi zamkniętych, zauważyłem, że mamy problem z brakiem kącika do przygotowywania sobie herbaty czy odgrzewania jedzenia. Moim zdaniem wynika to z braku jakiekolwiek powierzchni roboczej w chill rommie, więc chciałem zaproponować zrobienie takiej strefy z wykorzystaniem któregoś stołu z warsztatu (trwa dyskusja o ich zmianie) lub jakaś inna propozycja jak można ogarnąć przestrzeń tam. Najbardziej pasuje mi miejsce, gdzie teraz jest infobox oraz krzesła. Jednak nie mam pomysłu, gdzie przenieść krzesła, bo infobox jeszcze zmieści się spokojnie w warsztacie lub strefie pracy cichej, jeśli uporządkować tam do końca wszystko.

2 polubienia

Nom, głosuję za pomysłem. Strefa jedzonka. Zrobienie stołu w kącie pod oknem w chillroomie z:

  • czajnikiem
  • czymś do odgrzewania jedzenia: czy to będzie mikrofala/opiekacz/czy pojedyncza płyta indukcyjna.

Kwestie poboczne:

  • Nad zlewem stoi stary ekspres do kawy. Czy on działa i możnaby go postawić w strefie z jedzonkiem?
  • Też nad zlewem stoi wok/czy jakas patelnia. Czy to tylko tam się przechowuje czy jest po to żeby w końcu zrobić jakieś curry?

Kwestie organizacyjne:

  • Przeniesienie tego wysokiego stołu z coworku do chillroomu jako że i tak jedzenie robi się na stojąco
  • infobox na razie tylko stoi, nawet nie wiem czy działa, tak samo automat do gier. Może moznaby się dogadać żeby stały w korytarzu przed wejściem (można przykleić na nie strzałki W TĄ STRONĘ DO HSP)
  • Krzesła; czasem brakuje krzeseł w warsztacie/coworku. Lepiej żeby je składować bliżej miejsca użytku.
2 polubienia

Ktoś przyniósł Mikrofalę, dziękuję. Naprawiłem gałkę i zamontowałem w coworku, bo nie ma lepszego miejsca.

1 polubienie

Uwielbiam, dobry pomysł. Może być problem, bo nie widziałem gniazdek na korytarzu. Ale zapytam właściciela czy to wchodzi w rachubę.

(Tak, infobox działa. Wystarczy włączyć)

Pewnie gniazdo się znajdzie, bo widziałem, że czasem gość od sprzątania podłącza na wysokości półek odkurzacz. Choć wole dalej infobox trzymać w spejsie jako jakiś projekt z wykorzystaniem skanera :0. Generalnie bardziej ciekawie mnie, czy możemy stół do pracy stojącej z coworku zabrać w zamian za inny do siedzenia. @Jogurt @amadeusz @olo chyba wy najwięcej tam pracujecie, aby powiedzieć czy odpowiada wam taka zamiana (ewentualnie oznaczcie osoby, które pominąłem)

Zapytałem, jak najbardziej możemy wystawić infoboxa i arcade na korytarz. Musimy tylko sobie skołować zasilanie. Ja zasugerowałem przerzucenie przedłużacza nad kasetonami nad ścianą działową, analogicznie do światłowodu z UPC. Na to też jest przyzwolenie.

1 polubienie

@karo - ekspres działa, jeno ma słabe ciśnienie, a ja lubię siekierę, nie kawę, więc przerzuciłam się na kawiarkę. Patelnia z tego, co kojarzę to @hamsterkingowy wihajster do podgrzewania pizzy (genialne to jest!), nadaje się do podgrzewania jedzonka, ponoć Amadeusz już z tego korzystał do podgrzewania :smiley:

Z tego co zrozumiałem, miało służyć do podgrzewania form do odlewów… znaczy pizzy, oczywiście.

Dla pewności dodam, że nie było żadnych odlewów tam i przelewów w koncu. Tylko pizza.

1 polubienie

https://wiki.hackerspaces.org/The_Kitchen_Pattern

3 polubienia

Kurs gotowania w mikroweli.

1 polubienie

Ciesze się, że jest tak pozytywny odzew na pomysł kuchni.
Czy w takim razie jest możliwość zabrania stołu do pracy stojącej z coworku i wstawienia go do kuchni ? Najlepsze co mogę zaoferować w zamian za to jest stół z warsztatu (dla pojedynczej osoby), ale sprawa reogranizacji stołów w warsztacie to też aktualnie trwający temat. Jakie jest wasze zdanie ? Zwłaszcza ludzi, którzy głównie pracują w coworku.

Potwierdzam, przykładem z Technologia Incognita, zmywarka to całkiem spoko deal jak nikt nie myje po sobie. Kwestia jak bardzo chcemy inwestować w obecnym lokal.

https://m.olx.pl/d/oferta/zmywarka-sprawna-whirlpool-do-zabudowy-bez-brazowego-frontu-whirpool-CID99-IDJQVvq.html

Nie jestem pewna, czy mamy miejsce na zmywarę, więc zalecałabym raczej po prostu nauczenie się zmywać naczynia po sobie XD suszarka jest, ociekacz na sztućce też, nawet gąbka i płyn do mycia naczyń - zabrakło wymówek :smiley:

zresztą zmywarki trzeba też rozładowywać (z tym zawsze był problem, nieważne czy to w firmowej kuchni, czy w chałupie) oraz raz na jakiś czas konserwować - puścić mycie specjalnym płynem, czyścić zasyfiony filtr, dbać o to, czy kamień się nie osadzi, poza tym naczynia ciężko zabrudzone trzeba spłukiwać, bo zmywarka zaschniętego żarcia może nie domyć. Więcej z tym pierdolenia, niż wzięcie gąbki i ludwika XD

3 polubienia

Odpowiedz brzmi : nie za dużo. Byle było gdzie odgrzać jedzenie i położyć kubek.

Nie mamy miejsca. Kiedyś będzie większy spejs to nawet zrobimy jacuzzi :stuck_out_tongue:

Mycie naczyń nie jest trudne! I na razie nie widziałem z tym problemów w HSP.

2 polubienia

Ekhem, obecnie ludziom nie chce się nawet zanosić pustych kubków w okolice zlewu, nie mówiąc o ich myciu. I nie chodzi o to, że to jest problem jednostek, tylko jakoś tak naturalnie grupa się zachowuje w wspólnej przestrzeni. Zmywarka daje techniczne rozwiązanie tego problemu, tylko… kosztuje. Możemy zrobić dyżury kto będzie mył, ale wtedy będziemy płacić nerwami i czasem xD

Dalej, zrobienie dyżuru raz w miesiącu na wyczyszczenie zmywarki jest już bardziej realistyczne.

W każdym razie: Może zmywarka i tak jest za duża na nasze potrzeby. Zna ktoś może jakieś mniejsze rozwiązania dla kubków, sztućców, pojedyńczych talerzy? Fire & forget?

Terror i przemoc :fire:

5 polubień
1 polubienie