Black Sheep - nowa strona dla HS

Powoli, w kącie, nie przeszkadzając nikomu eksperymentuje z rozwiązaniami do nowej strony dla HS.

A aktualna wersja robocza jest dostępna tutaj: https://black-sheep-1077f1.netlify.app/

Dlaczego nowa strona? Chcę dokleić nowe rozwiązania które pozwoliłyby większej ilości osób edytować naszą stronę w przystępny sposób, a jednocześnie pozostawić stronę lekką i tanią w utrzymaniu. Poza tym przez lata pojawiły się różne potrzeby które ujawniły się przez lata jej używania.

Dlatego przepisuję ją do hugo //gohugo.io, i spróbuję dokleić //www.netlifycms.org z własnym adapterem do autoryzacji.

Z innych rzeczy, pewnie przydałby się jakieś przeredagowanie treści, oraz przebudowanie strony głównej w bardziej otwartym charakterze (//hs-ldz.pl jest super! ktoś ją polecił na walnym).

Jednocześnie fajnie by było zachować stylówę stworzoną przez @justdzasta jeszcze w ramach projektu marvelous-snuffle. Czyli obecnej odsłony strony którą udało nam się wspólnie dowieźć podczas burzliwych początków naszej społeczności. A przy okazji posypać nieco estetyki z //brutalistwebsites.com i polepszyć WCAG.

Zapraszam do dyskusji.

3 polubienia

@Bogumil, proponuję dodać następujące strony:

  • miejsce - adres, zdjęcia wejścia czy coś, odnośniki do nawogacji
  • dojazd - protipy dla rowerzystów i zmotoryzowanych, interaktywna mapa z zaznaczonymi przystankami komunikacji

Co do innych stron:

  • kontakt - pozostawić dla naszych oficjeli, mail do zarządu i ogólnego kontaktu
  • index - tutaj odnośniki do komunikatorów i informacji jak dotrzeć
1 polubienie

Trzeba jakoś zaadresować potrzebę kalendarium wydarzeń

Proponuję zaciągać wydarzenia z mobilizon’a i wpychać je na stronę jakimś CI.

Inną ciekawą sekcja na stronie mogą być pola działania. Np. elektronika, IoT, radio, ogrodnictwo

Co do samego indexu. Myślę, że obiliśmy się o 2 skrajności. Na początku było za mało, teraz jest troszkę za dużo informacji. Teraz mamy szansę trafić w sweet-spot :stuck_out_tongue:

Od razu przypomnę myśl którą wprowadził @Bogumil przy obecnej iteracji strony: Mobile-first. Myślę, że nie zaszkodzi jak stronę jeszcze bardziej uprościmy pod mobilki.

Swoją drogą, nie mamy żadnych analityk?

Analityk brak. Chcemy postawić plausible.io? XD

Co do indexu, maksimum informacji jak łódź. To dobry kierunek. Teraz to jest rozjechane.

Poprosze listę rzeczy które są potrzebne na główną.

No jak to, bez GA, jak zwierzęta? :smiley:

Hm, ładne to. Postawiłem sobie wczoraj, na pierwszy rzut oka danych jakby mało, ale ocenię jak będę miał więcej niż z jednej wizyty podsumowania :wink:

1 polubienie

https://lwn.net/Articles/822568/ oraz https://lwn.net/Articles/824294/

1 polubienie

Obecna propozycja strony głównej

1 polubienie

Bardzo fajne. “czatuj/debatuj/pisz” brzmi prawie jak synonimy, może coś w stylu “Czatuj na [komunikator]”, “Debatuj na [komunikator_2]”, “Pisz na maila”.

Jak robisz widget kalendarza?

Zamiast tych napisów, synonimów dałbym ikonki i podpisał: przyjdź, czat, forum, email.

A co do kalendarza to tutaj masz wszystko

Bardzo dobry pomysł :slight_smile:

1 polubienie

Coś w tym stylu, chociaż na razie bałagan mi się robi w CSS.

1 polubienie

Może przy okazji, jak mamy już taką śliczną stronkę, możnaby podmienić mapkę na coś ładniejszego.

Rzucam na przykład taką propozycje:
http://maps.stamen.com/toner/#16/54.3718/18.6136

One step ahead of you

Offtop: Heh, styl mapki nie ogarnia wyspy portowej :stuck_out_tongue:

Ciekawe czy to po stronie renderera, czy danych w OSM. Można zgłościć gdzieś, albo spytać OSM’owego boga z południa.

W świetle nowych informacji: Stamen Toner nie jest aktualny, dane są jeszcze z przed czasów PKM. Chyba nie ma to jakoegoś ogromnego znaczenia, ale średnio używać map z 2014 :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Jedną z opcji może być render sekcji Pomorza na własną ręke i hostowanie ich na stronie. Póki co, wykorzystam podstawową mapę OSM z filtrami CSS.

A mogę na slacku poprosić ludzi, żeby ktoś chętny się znalazł i zaproponował mniej H4ck3rski3 CSSy? Nasza strona idzie coraz bardziej w kierunku mrocznej piwnicy, co się dość gryzie z dotychczasową wizją bycia otwartym na wszystkich, nie tylko 1337 hackerów .