WIP: Sierpień Open Source

ETI przez wakacje stoi raczej puste, raczej lepiej żebyśmy mieli więcej miejsca niż mniej.

Odzew uznaję za tak nieistotny, że wycofuję się ze swojego pomysłu. Będę parę w coś innego lądował po prostu.

Welp, wszystko zależy od naszych ambicji. Szczególnie nie widzę drogi do odwzorowania zainteresowania z poprzednich edycji.

Dlatego sugeruję wystawienie kilku wydarzeń tematycznych przez miesiąc Sierpień i zorganizowanie dni tematycznych w spejsie. Czy to będą prezentacje czy warsztaty nie ma większego znaczenia, a i tłumów nie chcemy sprowadzać. Warto skupić się na obecnych osobach w spejsie i pewnie trochę doszkolić :stuck_out_tongue:

Także pytanie ponawiam: Jaki dzień tygodnia, jakie tematy? Zakładam, że możemy zrobić 4 takie spotkania w luźnej atmosferze.

@iwan @yakub @amadeusz @mroz @justdzasta @hamsterking

Można zrobić spotkania tematyczne gdzie ludzie dzielą się swoją wiedzą i dyskutują. Na pewno chętnie bym posłuchała o kubernetesie i myślę że jeszcze trochę osób też z chęcią wpadnie.

1 polubienie

Moje gadanie o Kubernetesach jest nudne, bo znam się tylko trochę na kubelecie, ale potrzebę uznaję za legitną i poopowiadam.

1 polubienie

Ja bym mógł coś opowiedzieć o scientific computingu/czymś z okolic, tylko nie bardzo mam pojęcie, co z takiej mogłoby być ciekawe dla szerszej grupy odbiorców. Może ktoś miałby jakieś sugestie?

Ano zrobiłem warsztaty z Vue i przysło wtedy tyle ludzi, że @korposzczur musiał cześć na inną salę wziąć. :smiley: W tym roku niestey ciężko będzie się zorganizować.
Może pod koniec sierpnia bym uderzył z jakimś tematem w obrębie security albo coś. Przemyślę to jeszcze i dam znać.

1 polubienie

W takim razie, mili państwo proszę o informacje:

  1. Jaki dzień tygodnia i godzina wam odpowiada. Może sobota od południa?
  2. Organizujemy jedno, czy kilka wydarzeń?
  3. Proszę o opis wydarzenia i mniej-więcej ramówkę.

Wystawię na fejsie wydarzenia i zobaczymy co z tego będzie.

@whoami @korposzczur @tikej @iwan @karo @mroz @justdzasta @yakub

Przemyślałem, i na ten sierpień opensource nie dam rady nic poprowadzić. :pensive:

Póki nie ma chętnych i ogarniętej procedury organizowania wydarzeń, może można temat na ten rok zamknąć. Ale odnośnie tematu OpenSource zbliża nam się kolejna dobra okazja - mianowicie Hacktoberfest w październiku.

1 polubienie

Dokładnie, chociaż może być już problem z wariantem Delta na Jesień. W każdym razie jest więcej czasu, żeby coś zaplanować. Zapraszam do wątku tutaj: