WIP: Sierpień Open Source

Sierpień tuż tuż, czy chcemy organizować wydarzenia z tej serii w tym roku?

Wiem, że @mroz nie ma za bardzo energii, ale może inne osoby mają pomysły na blok tematyczny, warsztaty?

Gdzie chcielibyśmy zorganizować takie wydarzenie? To dobry moment, żeby poruszyć temat np. na PG i powalczyć o salę!

Jakieś słowo wstępu jak wyglądały poprzednie edycje, bo w sumie za mojej kadencji w spejsie nie brałem w nich udziału.

Wiki chyba najlepiej odpowie na to pytanie, wraz z lineupem z ostatniej edycji: Sierpień Opensource [Hackerspace Pomorze]

Trochę mało czasu zostało, przede wszystkim potrzebowalibyśmy listy prelegentów, którzy mieliby ochotę coś pokazać czy zaprezentować.
Ja mogłabym albo zrecyklingować trochę swoją poprzednią prezentację o nauce w duchu open source oraz pogadać o opensource’owych alternatywach dla popularnych aplikacji jak Wekan, Taiga, Jitsi, Chromium, Blender, TiddlyRoam, Foam.

Jeśli ktoś umi trochę w Blendera, to fajnie by było jakieś warsztaty blenderowe zrobić - wiem, ze myśleliśmy nad tym pomysłem w poprzednich edycjach, bo Jacek, który obecnie jest w CUMach umi w Blendera.

2 polubienia

Żeby było optymalnie i ludziom się chciało przychodzić, to fajnie byłoby zrobić naprzemiennie warsztaty i krótkie prelekcje, warsztaty około 3-4h (choć oczywiście to nie jest must) + prelekcje około 20 min. Jakoś wtedy ze 3-4 osoby wchodziły na jedną sobotę, bo ustaliliśmy, że Sierpień Open Source będzie się odbywał w każdą sobotę sierpnia.

1 polubienie

Pomysły, które możemy powtórzyć i mogą przyciągnąć ludzi ze względu na temat:

  • OBOWIĄZKOWO: co to jest open source
  • warsztaty z gita
  • pamiętam, że @whoami miał zrobić warsztaty z Vue, ale ostatecznie do nich nie doszło ze względów zdrowotnych Whoami
  • miałam pomysł na to, jak zwykłą paczką plików ulepszyć GIMPa, żeby miał lepszy GUI i żeby wyglądał bardziej jak PS (bo wielu ludzi jest przyzwyczajonych do skrótów klawiszowych czy opcji i funkcjonalności z Photoshopa)
  • Arduino obowiązkowo, fajnie to zażarło
  • fajne rzeczy z inteligentnego domu
  • jak się odezwiemy do Inżyniera Domu, to z pewnością bardzo chętnie nas wspomoże i zrobi jakieś warsztaty

Potrzeba póki co osób zdecydowanych na 100%, że dadzą radę coś przygotować na którąś sobotę sierpnia. Wtedy możemy ruszać z szukaniem sali oraz całym szumem informacyjnym.

2 polubienia

Wszystko zależy od naszych ambicji. Myślę, że warto chociaż pomyśleć o pojedynczych warsztatach w spejsie na każdy weekend. Mało miejsca, ale myślę, że możemy ogarnąć.

Jeżeli zbierze się dużo tematów, możemy pomyśleć o spotkaniu na PG albo w fundacji RC.

Ja mogę coś opowiedzieć o okolicach Kubernetesa i cAdvisora.

3 polubienia

Np jak to jest wciągać do bardzo ważnego projektu zależność bardzo niskiej jakości. :smiley:

1 polubienie

Czy ktoś coś jeszcze?

@mroz, co myślisz?

Wstępnie, coby nie bylo zbyt dużego narzutu organizacyjnego możemy zrobić 4 wydarzenia po jednej prezentacji/warsztatach każdego dnia. Czy taki format byłby ok?

Fajnie jak by się ułożyło w fajną serię, czyli np. od gita, do Kubernetesa dnia ostatniego. Coś dla początkujących i zaawansowanych.

Chyba, że macie inne pomysły organizacyjnie. Ja bym się nie rzucał na nic dużego. W spejsie pewnie potrzebowalibyśmy projektora i tymczasowo jakoś lepiej krzesła ułożyć. Chyba, że chcemy korzystać z Fundacji RC albo faktycznie pytać na ETI o salę.

Żadnych dużych imprez, absolutnie. 4 wykłady o szlus.

1 polubienie

W takim razie może zróbmy tak. Kto chciałby się wpisać? Kolejność bez konkretnego znaczenia:

  1. Okolice Kubernetesa i cAdvisora - @iwan

[post wiki, możecie edytować]

Oznaczam @mroz @not7cd @yakub @whoami @leVermito @hamsterking dla atencji!

W gdzie to by się miało odbyć?

@yasiu odgrażał się, że na ETI.

W miarę możliwości w spejsie, może Fundacji RC (na jakich warunkach?), A jak na ETI to musiałbym wiedzieć teraz, żeby zacząć gdzieś dzwonić pewnie.

ETI brzmi świetnie.

panowie, panie widzę że jesteście ambitni. Ilu gości przewidujecie, że chcecie to robić na ETI ?

1 polubienie

Liczyliśmy na to, ze przyjdziesz, ale widzę, ze oczekiwaliśmy zbyt wiele :laughing:

1 polubienie