Szklarnie spejsowe

Witam,

tl;dr Zróbmy szklarnie z warzywami i system monitoringu roślin

Myśl jest prosta: hackerspace powinien mieć swoją hodowlę warzyw.
Mam zamiar zająć się hodowlą warzyw na odrobinę większą skalę niż na parapecie. Oczywiście to wymaga miejsca i odrobiny czasu na doglądanie wzrostu roslin.
Co do miejsca, na dany moment Bartek zgodził się udostępnić swoją działkę, gdzie powstanie wydzielona przestrzeń na hodowlę.
Oczywiście jeśli ktoś ma niewykorzystaną ziemię albo chciałby się dołączyć do sadzenia/doglądania roślin serdecznie zachęcam.
Planuje stworzyć system doglądania roślin na arduino/raspberce (monitoring, badanie wilgotności). Ktoś już w spejsie się czymś takim zajmował może? Może jakieś rady, tutoriale?
Co do warzyw: klasyczne pomidory, cukinie, papryki, ogórki, dynie, zioła. W sumie to co kto chce i lubi.
Zachecam do ddzielenia się radami hodowlanymii bardziej doświadczonych osób, albo wiedzą bardziej oczytanych.

W każdym razie zapraszam do zabawy w szklarnie.
Będzie można zrobić spejsowe święto plonów na jesień.

2 polubienia

Moi dziadkowie mają działkę na której będzie przebudowywana szklarnia. Dodajmy jeszcze starych którzy wybudowali się za miastem. Chcę im tam wsadzić lora gateway.

Może można by coś wcisnąć w obu lokacjach xD

A co ze spejsem? Może właściciel nie obraziłby się na jakąś małą instalacje? xD

1 polubienie

Narzeczona brata ma konie na hippodromie przy Ergo Arenie
Dobry, świeży nawóz pod roślinki i grzybki :slight_smile:

1 polubienie

Ja niestety specjalizuje się tylko w warzywnictwie balkonowym, więc mam bardziej kontrolowane warunki, ale mam troche materiałów do samej hodowli warzyw

Super inicjatywa, chciałbym Was wspierać fizycznie, ale mogę tylko mentalnie, ew pilnować roślinek na webcamie.

2 polubienia

Może ktoś ma dostęp do dużej, przezroczytej folii albo czegoś w rodzaju stelażu?

@not7cd dżeodołm time!

Look at this beauty!

1 polubienie

Jak bardzo wam się nudzi, to mogę was we wrześniu na wykopki do dziadków zaprosić :stuck_out_tongue:

Insider info, po majówce w tuBAZA będą budować geodomes celem jakiś upraw. Może chcemy tam zamontować node? I się z nimi polubić?

1 polubienie

Brzmi na dobre polubienie. Daj znać jak coś będzie wiadomo.

Moi koledzy robili w tym temacie inżynierkę, jak jest zainteresowanie to mogę od nich wyciągnąć pdf.

1 polubienie

@majaku możesz podełać linka

@karo łap

Od autora :))
“Praca skupia się bardziej na utworzeniu łatwo rozszerzalnego systemu, któryumożliwia pomiar różnych parametrów oraz sterowanie różnymi elementami wykonawczymi budynku, niżna zaprojektowaniu optymalnej logiki sterowania szklarnią.Dlategosporą jej część zajmuje omówienie protokołu komunikacyjnego, systemu budowania i platformy programowej dla aplikacji mikrokontrolerów AVRoraz realizacjioprogramowania umieszczonego na komputerze jednopłytkowym.”
I link do inzyniery:

3 polubienia

Po wczorajszej wycieczce do FabLab Trójmiasto / tuBaza i zainspirowaniu się ich Geodomem-szklarni, dzisiaj ruszyły prace nad spejsowym prototypem:

Jednak źle wczoraj spojrzałem; łóżka cały czas są na złomie. Kupiłem jeden bok z 4 rurkami których nam brakuje do skończenia szklarni.

Powiem wam, że nawet ten rower @critbit 'a ma całkiem pojemny bagażnik.

Jeżeli ktoś równolegle z nami buduje w domu szklarnię, na złomie przy GB zostało wystarczająco materiału na drugą szklarnię :wink:

3 polubienia

PS: Dojechałem bezpiecznie!