Steam Deck

2 polubienia

Za te rysunki techniczne dali by po łapach na polibudzie, ale model 3D daje mega fajne możliwości.

Pierwsze modyfikacje xD

Nawet bez modelu już powstawały akcesoria.

1 polubienie

Dzisiaj premiera!

Wraz z konsolą wyszła gierka-demo w uniwersum Portala:

A tutaj review LinusTechTips zawierający wgląd w oprogramowanie:

Jakoś tak cicho od premiery. Nie ma oczywistych czerwonych flag, wszyscy zadowoleni. Cały czas skłaniam się do zakupu.

Pojawiło się dużo tutorial i jak instalować emulatory, pojawiły się nawet pierwsze narzędzia które konfigurują wszystko z góry.

Coraz więcej gier jest weryfikowanych, a performance jest bardzo ok.

Jedyne co mnie zastanawia, to czy inwestować w mobilne urządzenie, czy nie kupić sobie lepszego laptopa :thinking:

1 polubienie

Hot tejk

Sporo osób trochę się śmieje z decka bo jest za duży

Przegapiłem rezerwację :frowning:

To jest taka patologia z tymi rezerwacjami, w ogóle. XD
Jak nie sprawdzasz religijnie, codziennie maila to spadaj na koniec kolejki, marcinilawa. Najlepiej to chyba na służbowy mail sobie rezerwować.

1 polubienie

Napisałem na support, ładnie poprosiłem i załączyłem zdjęcie brakującego produktu. Do końca tygodnia powinienem być szczęśliwym bankrutem!

1 polubienie

Great news everyone!


Ten post jest napisany z Steam Decka!

Decktastic!

Powinienem zrobić jakieś podsumowanie, ale oczywiście gram na Steam Decku jak mam wolny czas xD

Pierwsze wrażenie bardzo dobre, lżejszy niż myślałem. Konstrukcja solidna. Odpala Cyberpunka, gram głównie w 30fps i nie ma z tym problemu. Świetne urządzenie do grania w starsze gierki, odświeżania wspomnień.

Nie mam wystarczająco czasu, żeby grać na steam Decku tyle ile bym chciał, ale mimo wszystko jestem turbo zadowolony z zakupu.

Kupiłem zamienniki joysticków od Gulikit, zrobię opening Steam Decka jak będe je instalował :stuck_out_tongue:
https://www.gulikit.com/productinfo/854122.html

Do przetestowania:

Szybki teardown i wymiana joysticków dzisiaj w spejsie. Upgrade polega na zamienieniu joysticków z potencjometrami, na takie z czujnikiem Halla. Umożliwia to na pomiar pozycji przez zmienne pole magnetyczne, bez wykorzystywania ścieralnych, mechanicznych elementów. Kilka fotek poniżej.

Zacząłem od rozkręcenia obudowy:


Kilka śrubek, zatrzasków i jesteśmy w środku. Jak widać joysticki są na osobnych płytkach, co ułatwia ich wymianę.

Pozostaje tylko przelutować thumbscticki, które posiadają małą powierzchnię dotykową.

Nowe joysticki prezentują się idealnie. Są płynniejsze w ruchu w porównaniu do standardowych potencjometrów.

Et voile! Proces zmontowania Steam Decka jest dokładnie odwrotny do rozmontowania. Ogólnie oceniam cały proces bardzo łatwy. 10/10

2 polubienia