Steam Deck

Ar ju siur? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rockstargames.gtasa

To jest ten jeden rzadki przypadek o którym pomyślałem i akurat musiałeś zalinkować :smiley:

Umówmy się, to jest bardziej ciekawostka, no i wymagała pełnego porta starej gry z strony wydawców. Kolejnym przykładem między platfromowej premiery może być:

Still, to są wyjątki w tej przestrzeni - pełne porty gier.

Innym podejściem są specjalne mobilne wersje gier jak PUBG Mobile czy CoD whatever mobile. Ale to są produkcje, które specyficznie biorą na celownik graczy w “wschodzących” rynkach, gdzie praktycznie ludzie posiadają tylko telefony.

Także w takim sensie jest to pewna konkurencja dla Steama / Valve, ale i całej platformy PC- wschodzący rynek gier niezależnych od PC z innowacjami jak: casualowy styl gry, reklamy, mikrotranzakcje itp.

Ale w tym wypadku już raczej mówimy o większym problemie - młodzi już teraz średnio zaczynają ogarniać desktopy i Windowsa. Granie w gry może być ostatnią motywacją, żeby zbudować z części komputer PC.

Czuję motyw sentymentalny. A to była moja pierwsza konsola :wink:

unnamed

4 polubienia

A tak naprawdę to całe to zamieszanie sprowadza się do tego typu patchy: [PATCH 0/4] futex2: Add wait on multiple futexes syscall - André Almeida

Kontekst?

@matik
Nintendo switch nie jest obecnym PSP, tylko lepszym PSP, tym czym PSP nigdy nie udało się zostać i czego nie było od czasów gameboy advanced.

@yasiu za to wydaję się bardziej łapać punkt, bo właśnie fascynujące to dla mnie jest to, ze to jest potężna przenośna maszyna z linuxem i padami, która no nadaję się do grania i w to targetuję, ale może znaleźć over 9k innych ciekawych zastosowań.
Mi od razu to uruchamia wyobraźnie i te skojarzenia yasia z kontrolerem Boston Dynamics szybko mi przyniosło uśmiech.
No jestem bardzo ciekaw ile projektów nie stricte growych na to powstanie i czy np. za ~3 lata, nie wyjdzie kolejny, a tego nie będzię się dało odkupić je za fajną cenę.

Będe co jakiś czas zerkał, czy nie powstały ciekawe projekty używające go raczej jako potężnego urządzenia peryferyjnego z linuchem.

Pozdrawia, dożywotni fan noki n900 z maemo5

//edit
Widzę, że mają dopiero w planach decka stworzyć (w sensie stację dokującą). Ciekawe jak im to wyjdzie

1 polubienie

@yasiu, udzielam Ci nagany wzrokowej za domaganie się czytania za Ciebie. Jak pisze autor pacza:

Use case

The use case of this syscall is to allow low level locking libraries to
wait for multiple locks at the same time. This is specially useful for
emulating Windows’ WaitForMultipleObjects. A futex_waitv()-based solution
has been used for some time at Proton’s Wine (a compatibility layer to
run Windows games on Linux). Compared to a solution that uses eventfd(),
futex was able to reduce CPU utilization for games, and even increase
frames per second for some games. This happens because eventfd doesn’t
scale very well for a huge number of read, write and poll calls compared
to futex. Native game engines will benefit of this as well, given that
this wait pattern is common for games.

1 polubienie

Nie ogarniam aż tak low-level, także dużo to dla mnie nie znaczy :sweat:

Anywho, jest zrzut nowych nagrań z urządzeniem w ręku:

Najlepsze jest to, że obydwie recenzje były nagrane równolegle i słychać jedną w drugiej xD

Ale to wcale nie jest tam strasznie niskopoziomowe: chodzi po prostu o możliwość czekania na więcej niż jednego locka na raz :slight_smile:

Dlaczego to jest tak istotne dla gier to nie mam pojęcia :smiley:

1 polubienie

@iwan w co grałeś na PSP? Ja mam po 200h w każdą wersję Monster Hunter na tym XD

Ja jestem średnio przekonany do tej konsolki, mamy już VR oraz dobre streamowanie gier a większość nadal kupi konsole w Media Markt i będzie siedzieć w salonie bo to jest proste i zjadliwe :stuck_out_tongue:

O telefonach to już nie wspomnę bo tego rynku moim zdaniem już nic nie przeskoczy.

1 polubienie

Medal od Honor: Heros i GTA Vice City (chyba, bo mam problemy z odróżnieniem od siebie poszczególnych części).

2 polubienia

Macie może swoje stare PSP? Nostalgłem, poklikałbym!

Ja gdzieś mam. Nie wiem czy działa.

1 polubienie

via @ttorcz

1 polubienie

Kurcze. Jak zacznę znowu zarabiać, to może chwycę

Dzisiaj jakieś embargo musiało zostać podniesione, bo wyszło kilka filmików na raz!