Przywitaj się z HS Pomorze

ŁASICA
ulubion kolor: to zależy
jestem bywalcem hakerni od długo, zajmuję się rysowaniem oraz wychodzeniem z biedy
163 cm

5 polubień

Cześć,

Chyba już drugi raz się tutaj przedstawiam, ale cóż - tym razem ubiegam się o członkowstwo a na hsp.sh jest napisane że mam się tutaj przedstawić … więc niech formalnościom stanie się za dość!

Więc jestem embeddowcem z niespełnionym marzeniem żeby być elektronikiem. W wolnych chwilach czytam warhammer 40k i głaszczę kota. Raz na ruski rok pojawiam się w HS żeby pogadać, zaktualizować bazę danych plotek. Kiedyś już byłem członkiem i trochę zatęskniłem za macierzą. Jutro się pojawię na dniu otwartym i będę polować na okejki !

3 polubienia

Polecam i zapraszam tego Pana

Siemka,
Do hsu przychodzę już jakiś czas, ale dopiero teraz znalazłem ten wątek (tak chce członka xd). Chyba najszerzej określiłbym się inżynierem i majsterkowiczem. Staram się rozwijać we wszystkich dziedzinach technicznych, ale najlepiej idzie mi kariera elektronika i pisanie studenckiego kodu. Poza tym kocham jazdę rowerem najlepiej po górach, ale po szosie też ujdzie.

3 polubienia

Cześć! Mam na imię Kuba i jestem jednym z tych niezatrudnialnych
(tak lubię Lispa). Interesuje się szeroko pojętą sztuka kodzenia -
od stron internetowych po urządzenia embedded. Lubie tez zarządzać
serwerami i ulepszać mój system operacyjny. Poza siedzeniem przed
komputerem uczęszczam na siłownię i od niedawna zacząłem grać na
gitarze (na razie wychodzi mi to średnio, ale może coś z tego
jeszcze będzie :slight_smile: )

2 polubienia

umiejętność programowania && niezatrudnialność = false :slight_smile:

Na jakiej gitarze grasz? Sama jestem na początku drogi, mam elektryka, ale potrzebuję motywacji, żeby się za niego zabrać. Swoją drogą jestem elektroniczką od lamp, pieców i innego audio, polecam się.

Cześć, nazywam się Rafał i jestem programistą. Wlaśnie kończę studia inżynierskie, na codzień pracuję w Javie, ale po godzinach próbuję nowych języków :smiley:. Nie dawno przeprowadziłem się do 3City i dopiero co odkrywam to miasto. Oprócz technicznej zajawki regularnie chodzę na siłownie i każdą wolną gotówkę odkładam na podróżowanie i odkrywanie nowych miejsc.

1 polubienie

Czołem!
(w monitor…)

Może jeszcze nie dinozaur, ale prawie mamut IT na pewno. Co robiłem w branży IT? Tak.
Na elektronice się znam, jak świnia na balecie, ale te wszystkie czarne robaczki mnie fascynują. Dużo lepiej radzę sobie z duchem w maszynie. To, co zwykle rozwiązuje się 2-3 TTLami - ja wrzucę jakieś ATTiny, bo inaczej nie umiem.

Pierwotnie, z zamiłowania admin, zawodowo zwykle programista (bo lepiej płacą), ale serduszko na zawsze w sieciach. Języki programowania dowolne - byle krasnoludzkie lub gnomiczne, elfickich - jak Haskell - nie tykam nawet patykiem.

Lubię (…co ja pierniczę - UWIELBIAM!!!) jazdę samochodem. Mogę nawet kiblować w korkach. Byle za kółkiem. Ale trasa dobra rzecz. Tor rajdowy też mi nieobcy.

Trochę fotografuję, kiedyś Smiena, Zenit, potem już głupawka Casio, potem lustro Canona kradzione żonie. Teraz głównie smartfon.

Uwielbiam czytać, głównie SF, fantasy i okolice, ale political fiction, przygodówka czy dobry dokument też mi nieobce.

Gadam. Oj, jeśli nie masz czasu to omijaj mnie szerokim łukiem. Mogę gadać godzinami. Na wiele tematów. Uwielbiam słuchać swojego głosu. Jedyny plus - reaguję poprawnie na “zamknij się!”.

Wygląda na to, że spróbuję życie sobie poukładać tak, aby dołączyć do HS.

4 polubienia

Witamy na pokładzie! Miło było Cię poznać osobiście na naszym ostatnim dniu otwartym.

W nawiązaniu do naszej rozmowy chciałem Cię zainteresować tym wątkiem: 20 Urodziny SKOS! Relacja

Do zobaczenia!

Na Discordzie wrzuciłem parę notatek.

Dzień dobry mieszkańcom i mieszkankom ziemi,

nazywam się Oleg i jestem autorem zamieszania wokół laserów :smirk_cat:

Co nieco o mnie:
Inżynier-IT entuzjasta i aktywista społeczny, front-end programista z 5-letnim doświadczeniem w tworzeniu gier planszowych i 4-letnim doświadczeniem w tworzeniu aplikacji internetowych w różnych technologiach w startupach i projektach opensource. Od ponad 8 lat współpracuję z grupami i organizacjami społecznym.

Od wielu lat nieodpłatnie pomagam organizacjom pozarządowym w rozwiązywaniu ich problemów technicznych, w wyniku czego powstał pomysł zorganizowania społeczności wolontariuszy IT.

Jestem organizatorem comiesięcznego turnieju szachowego “Żółty Słoń”, tak na marginesie posiadam tytuł Mistrza Białorusi w Szachach.

Prowadzę szkolenia na temat technologii i nie tylko - dla każdej i każdego, dla wszystkich pokoleń. O koncepcji mojej organizacji pozarządowej: https://darkdev-foundation.vercel.app/. Koncepcja fundacji zrodziła się z 44Hackerspace`u, który założyłem w Sopocie, gdzie zorganizowałem ponad 30 warsztatów - dopóki nie zostałem bezdomny i nie przeprowadziłem się z hackerspace do przyczepy kempingowej :sweat_smile:

Jestem autorem oraz producent drobnych partii edukacyjnych gier planszowych uzupełnianych przez aplikacje webowe, z którymi organizuję i prowadzę warsztaty edukacyjne dla młodzieży, dorosłych i biznesu.

Obecnie skupiony na pracy nad grami planszowymi o historii, archeologii, paleontologii, kulturoznawstwie - w ramach projektu THE Stories.

A w miarę natchnienia rozwijam projekt badawczy Anti-system fenomens, dotyczący inicjatyw antysystemowych, który powinien doprowadzić do realizacji serii gier planszowych.

W ramach Food Not Bombs gotuje i rozdaje żywność dla wszystkich potrzebujących od 2019 roku, udało mu się gotować z zespołami z Mińska, Warszawy i Gdańska.

Ze względu na ograniczenia, więcej niż dwa odnośniki - nie mogę załączyć linków do wszystkich powyższych projektów, załączam github: oleg-darkdev (Oleg_DarkDev) · GitHub.

H.W.D.P. - 161 :black_flag:

2 polubienia

hejka naklejka

Jestem Tymek i aktualnie jestem na finiszu 1 stopnia automatyki i robotyki na polibudzie gdańskiej.

Moją zmorą jest że interesuje mnie wszystko po trochu związanego z szeroko pojętym klikaniem w kąkuter, chociaż zawodowo coraz więcej skłaniam się ku embedded i cybersecurity.

Big linuksiarz/FOSS odklejka at heart. Trochę muzykowałem po zespolikach ale chwilowo odszedłem od tego żeby skupić się na połączeniu pasji do muzykowania i sztuki z software developmentem

Obecnie staram się o członkowstwo żeby realizować projekty swoje w przestrzeni oraz dołączyć się do ciekawych realizowanych w HSie

top 10 rzeczy:

  • arbuzy
  • espresso tonic
  • pizzeria Emilia Romagna w Raciborzu
  • kolor seledynowy
  • śmieszne skiety
  • poważne gacie
  • indie gierki
  • obskurny jazz
  • przystępny ambient
  • kaczki
1 polubienie

Nazywam się Marek.
Nie mam żadnego Alias
Zawód: to bardzo skomplikowane :slight_smile: Programowałem, budowałem, administrowałem teraz wdrazam analizuje itp…
Co potrafię: wszytsko :slight_smile:
Zainteresowania: muzyka, fotografia, VR, tworzenie róznych przedmiotów.
Zdolność specjalna: Budowanie czegoś z niczego, bez planu i projektu.

Od pół roku mieszkam w GDA i szukałem fajnego miejsca gdzie spotkam podobnych sobie ludzi i bedę mógł cos robić, samemu lub razem.

Witajcie

1 polubienie

Hej Cześć Witajcie

Jestem Krzysztof i aktualnie jestem stażystą programistą/konstrktorem w radmorze oraz technikiem obsługi wieżowca i studentem 3 roku informatyki zaocznie na pjatku.
Poza tym w życiu zajmowałem się zawodowo automatyką,pneumatyką oraz hydrauliką siłową oraz budowalanką i wykończeniówką etc. Jestem też elektrykiem średnich napięć (15kV).
Zajmuję się również prowadzeniem korepertycji z matematyki i programowania dla dzieci i młodzieży.

Znam się na elektronice szczególnie od strony serisowania sprzętu typu karty graficzne/płyty główne (prowadzę o tym kanał na YT https://www.youtube.com/@hathor295 )ale czasem coś zaprojektuje co prawda w PADS ale zawsze xD

Coś tam czasem też zaprogramuję obecnie niestety głównie JAVA ,ale śnię o powrocie do C/C++.

Moje główne zainteresowania to piniądze władza i keks alllleee
Poza tym interesuje się:
Fotografia i wideło - obecnie system m4/3.
Zegarki zegareczki niestety głównie oglądanie bo drogie xD
Czytanie ostatnio głównie Orwell
Lubię dobrą książke i słaby film (pulp fiction,american psycho,taksówkarz,fightclub xD) oraz twoją sąsiadkę spod 5.
W wolnym czasie ogładam bardzo dużo YT obecnie głównie Generator Frajdy i Kasia Babis.

Z skilli które teraz przychodzą mi do głowy to:
Coś tam wiem o elektronice i trochę o mechanice.
Znam się trochę na pomiarach elektronicznych.
Umiem lutować całkiem dobrze - posiadam mikroskop więc rezystory 0402 to dla mnie duże elementy xD
Aktywne “sepy” G1 i G2 eksploatacja.
Kończę bo muszę wysiadać z ciapongu.

Lubię Placki

1 polubienie

Cześć wszystkim

Mam na imię Eduard, dołączył do spejsu latem 2024.

Zawodowo jestem programista i mam wielkie ambitności w tym kierunku. Jeśli krotko - mój poziom na teraz to junior, ale aktywnie się uczy zęby zostać middlem. Lubie Pythona i taki tematy jak: backend, frontend, databases, devops/cicd/infrastructure, linux, ML/AI i interesuje się elektronika - robotyka (jak macie jakieś ciekawy projekt to śmiało piszcie). Mam umiejętności w lutowaniu, chciał by popracować s sprzętem cnc, 3d drukarka i podobnymi rzeczmy.

Poza zawodem lubię gotować, zajmuje się sportem (z pauzami xd), uczę się grac na gitarze. Lubie grac w gry komputerowe, preferowane singleplayer lub coop, pvp z znajomymi. Głownie gram w gry typu simulator, strategy, i jak mnie jakaś gra interesuje to gram dziesiątki godzin dopóki nie znudzi. Wystrzelił rakietę w Factorio I bardzo się z tego ciesze.

1 polubienie

Elo elo 3 2 0

Tu Łukasz, nieraz już pojawiałem się w spejsie, ale dla formalności coś napisze :stuck_out_tongue:
Niedługo student PG, głównie znam się na hardwarze “typowo konsumenckim” od PC-tów po VR, a tak to chętnie poznam coś nowego, czy to elektronika, druk 3D, laser, czy też jakieś programowanie (za wyjątkiem LISPa).

Furras. I guess.

bede grał w gre, aktualnie w ori, i lubie głównie indyki.

też lubie placki

1 polubienie

Nie zabijecie mnie za nick, co nie?

Cześć, mam na imię Bartosz. Lat 17.99. W spejsie byłem już raz czy dwa i nie planuje kończyć na tym ;). Zainteresowań mam wieleee od elektroniki, po hardware, systemy alarmowe, klimatyzacji, pociągi, filmmaking/photo, komunizm/Rosja/PRL/Retro, Motorowery, Indyki aż do Grafiki 3D (Prop Modeler, B3D + SubPaitner) w której wydaje mi się że mam jak najwięcej dostarczenia z wszystkich poprzednio wymienianych pasji. (nie wiem jak podłączyć tranzystor, nie znam ani jednej komendy w Linu*sie)
Nie pochodzę z Gdańska, jestem z okolic. 40 min pociągiem :confused:

Zawodowy programista w Batchu i VBS od 15 lat!!! :wink:

i’m NOT a furry BTW

A twoj nick to groźba dla naszej populacji furasów, czy reklama Twojego only fansa?

Tak, jest to reklama, link pv :wink:

Cześć wszystkim!

Jestem Tomek (25M), możecie mówić mi też Wasiel (lub każda inna wariacja tego przezwiska).
Do HSu wpadam co jakiś czas niczym Tom Bombadil, po czym wracam do escape roomu na dole gdzie pracuję. Nie zliczę na palcach obu rąk ile razy ktoś z HSu mi pomógł z jakimś mniejszym lub większym questem związanym z naprawą/przerabianiem itemów w pokojach zagadek, więc postanowiłem dołączyć :slight_smile:

Zaczynam 4 rok informatyki na PJATKu i uczę się na backendowca ale z przyjemnością pogadam też o wszelakich technologiach internetu i embedach (które od zawsze mnie interesowały).

Co roku jeżdżę na Pyrkon, okazjonalnie na Brudstok. Mam 4 koty.

Hej! :slight_smile:
axyNmbW_460s

2 polubienia