Maszt antenowy do spejsu

Utworzę szybko nowy wątek aby udokumentować to czego trzeba. Bazując na moich obecnych przygodach z radiem.

BOM:

  1. Rura ocynk, fi=26 mm, l=3m. :heavy_check_mark: 60 zł
  2. Obejma kominowa. :shopping_cart: 100 zł
  3. Kabel H-155, 30m? :shopping_cart:, na więcej niż jedną antenę
  4. Zaciskarka do złącz na H-155 itp. :shopping_cart:
  5. Antena, duoband najlepiej, do ogarnięcia. :shopping_cart: 200-300 zł?
  6. Mały uchwyt na antenę do ADS-B, @yasiu

Zrzutka i finansowanie:
Uważam, że zaciskarka i inne narzędzia powinny iść z kasy stowarzyszenia. Wtedy wiadomo czyje to jest i że powinno być zawsze dostępne w spejsie.

Ogólnie chciałbym ograniczyć ilość wejść na dach, więc najlepiej jakby wszystko za jednym razem dałoby się zamontować. A przynajmniej antenę za drugim. Ew, na samym maszcie można zawiesić naszą flagę na stałe :stuck_out_tongue:

1 polubienie

U siebie na dachu też bym chciał taką instalację zamontować? Gdynia Orłowo. Jaki sprzęt byś proponował jako radio i antenę?

1 polubienie

Mam 100m H155, chętnie się podzielę :slight_smile:

A o co chodzi z lokalizacją Stare Miasto?

PS. zauważyłam na labie jakiegoś Alana na CB, będziemy tego używać na spejsie, czy leci gdzieś indziej? bo można by było pomyśleć o antenie dla niego…

Podłączyłem to CB radio do naszej anteny na spejsie, żeby zobaczyć czy działa. Coś tam szumi.

Jestem jak najbardziej za postawieniem stacji radiowej na naszym dachu, może uda nam się poruszyć temat na dzisiejszym dniu otwartym?

Tę antenę od GDZ trzeba by znieść i złożyć. No i zainwestować w naszą własną. Tylko trzeba by się zaopatrzyć w sprzęt i kupić go w https://57.com.pl.

No i potem wejście na dach i montaż wszystkiego. Tylko trzeba się ładnie dogadać z właścicielem, bo nie wiem jaką mamy teraz relację. cc @critbit.

1 polubienie