Letnia Ekspansja Radiowa

Wróciłem z Bremen, zacząłem zarabiać pieniądze. SP2GDZ słusznie nas szturcha, że SDR u nas gnije.

Jedzie do mnie już pierwsza antena na 2 metry, i mam na stanie NanoVNA. Mam też Baofenga UV-5R, którego los powinien się zakończyć gdzieś. Plan mam taki aby zestawić u siebie digipeater APRS. Opcja która też mnie interesuje to LoRa i jej połączenie z APRS’em.

Lista lokacji które chciałbym opędzić tego lata:

  • Stare Miasto
  • Cedry Wielkie
  • Hackerspace

Dodatkowo też tak myślę, że potrzebny będzie jaki dashboard który wyświetlałby status poszczególnych serwisów: APRS, SDR, serwerów, usług internetowych. Do przemyślenia ogólnie.

Dodatkowo załączam dok który naklepałem w kole naukowym, chciałbym aby naszą wiki też tak przyjemnie się używało.

Pozyskałem dzisiaj rurę na maszt antenowy. Teraz będę walczyć ze zardzewiałą rurą w poprzednim mocowaniu.
FIY cena rury 25 mm. Od razu przeciąłem na dwie 3 metrowe. Drugą przyniosę do spejsu, pytanie jak ją zamontować bezpiecznie u nas.

Zrzutka jakaś?

Byłoby mi miło. Ale póki co kompletuje BOM dla siebie zanim zacznę planować coś dla spejsu. Postaram się wyjść z jakąś propozycją coby do końca lata postawić u nas maszt z nie jedną anteną.

OK, ja tak jak deklarowałem chętnie dołożę się do sprzętu spejsowego - czyli w tym wypadku połowy masztu. Blika bierzesz?

Na nasz dach myślę o tym.

https://allegro.pl/oferta/uchwyt-kominowy-antenowy-e863b-ocynk-ogniowy-2x5m-11799350808

image

Jeszcze bym zweryfikował co tam u nas jest grane ponownym wejściem na dach. Albo może ktoś wykopie filmik z wejścia na dach. @yasiu @matik?

LGTM aka masz moje peeleny!

Ja niestety byłem tylko na dachu na WP. Chętnie to jednak zmienię - proszę o dołączenie mnie do wyprawy na dach @not7cd. Mogę się wkupić udziałem finansowym w maszcie czy cuś.

1 polubienie

Postaram się spisać zaraz czego nam trzeba i skąd brać. Myślę, że rzeczy do montażu z dipola można kupić ma spejs. A sprzęt radiowy za prywatne datki.