Laser dla spejsu

OK, research results:

  1. Niebieski laser nie ruszy bezbarwnego plexiglasu (prześwituje). CO2 tak.
  2. Moc półprzewodnikowych to moc którą dostaje dioda (o wydajności 25%). Przy CO2 mierzy się po świetle - więc formuła: dziel moc diodowych przez 4.
  3. “40W” niebieski jest do cięcia “3mm plastiku / akrylu”
  4. tubę od chińczyków też można kupić, ~300zł (@critbit, jakie dane? Długość czy co tam jest)

Widzę więc tu 2 osobne wątki:

  1. Czy chcemy CO2 do wyciania (@critbit podaj proszę grubości PVC i sklejki)
  2. Czy chcemy niebieski do zabawy, grawerowania/ rzeźbienia, i do bardziej precyzyjnych prac (lepsza kontrola PWM i skupienie wiązki)

Notka re: pkt 2: Laser z lasguna (3.1W?) kroi 0.5mm tekturę.
Na początek wystarczy, gdy będzie działać, można zainwestować w silniejszy (40W 489zł, ładniejszy 554zł?).
Ale samemu trza się zatroszczyć o oddymianie.

Odnośnie niebieskiego laseru i przezroczystej pleksi to w sumie nie miałem świadomości jak złożony to jest problem. Jedyna solucja jaka widzę na szybko w przypadku użycia własnej ramy to wymiana narzedzia na skrawające, ale tutaj rodzi się problem z hałasem i syfem, co dobrze mi wypunktował @yasiu

1 polubienie

Tutaj trochę aktywuje mi się pragmatyzm i pragnienie szybkiej wygranej. Czyli co2. Bo najłatwiej będzie go doprowadzić do działania. Kwestii wentylacji też nie można pomijać.

Wtedy można myśleć o wykorzystaniu wycinanych i drukowanych elementów w innych projektach. Fajnie byłoby mieć ramkę CNC z laserem do graweru, a może nawet z wymiennymi głowicami do rysowania?

Kolejna maszyna to też kwestia miejsca i dobrze zaplanować jak sobie je wszystkie poukładać w spejsie.

Maszyna jest bardzo duża, mówiąc szczerze będzie cięzko postawić ją w obecnej przestrzeni. Keywordy: wentylacja, pudełko z cieczą chłodzącą.

@mamert laser nazywa się K40, trzeba szukać tuby do takiego. Ogólnie podejrzewam, że każda tuba 40W jest tym czego szukamy.

@mamert2, sklejkę cięliśmy 3mm na spokojnie, może dałoby się go doprowadzić do 5mm. Z PVC nie mam doświadczeń, ale znowu, K40 jest bardzo ustandaryzowanym urządzeniem, więc można poszukać dokładnie jak radzi sobie z czym.

1 polubienie

@critbit zrobiłem znowu szybkie googloanie. Czy faktycznie ta maszyna ma wymiar 40" X 25.6" X 24.8" czy zły link mam xd ? https://www.amazon.com/Engraving-Machine-Engraver-Cutter-Auxiliary/dp/B07CCYLV8L
Przekierowalo mnie tu kilka linków na hasło “laser cutter k40”.

Ogólnie CO2 maluje się ciekawiej w porównaniu do diody wtedy jak tnie mi więcej materiałów. Kwestia właśnie miejsca. Jedyny kompromis, jeśli ten laser nie zmieści się u nas to po prostu kupno gotowego zestawu zamiast bawić się w samodzielny montaż jak bardziej zależy ludzia na działającym sprzęcie

Czy maszyna jest na tyle mocna by wesprzeć otapicerowaną poduchę i min. 1 zadek?
To by pomogło przy kwestii “brak miejsca”…

@mamert Siadać bym na tym chyba nie ryzykował, szczególnie w związku z tym oknem z plexi, ale obudowa jest mocna. Jako półka spokojnie mógłby dublować.

@hamsterking nie mam pojęcia jak natrafiłeś na tą maszynę. K40 bierze się od 40W tuby, do której jest dedykowana. Wszystkie wyglądają prawie identycznie.

1 polubienie

@critbit chodziło mi o taki fizclyczny wymiar urządzenia, na ile go szacujesz xd Bo jak to ma rozmiar stołu, to tak średnio się zmieści. Chyba że jako ogrzewacz do pizzy.

32"W x 19.75"D x 10.25"H, wg randomowego threada na reddicie. Na oko się zgadza.

fyi, to jest 82 x 50 x 26cm

Spore gabaryty do postawienia w aktualnym warsztacie. Jakieś solucje jak postawić taki laser lub może alternatywa do tego laseru ?

Dlatego nim temat umrze warto moim zdaniem przeorganizować stoły.

A ten centralny stół… Można by pociąć i pospawać ponownie w innej konfiguracji. Tak aby mógł mieć miejsce na laser i może drukarki na jakimś podwyższeniu?

Problem z cieciem i spawaniem jest taki, że tylko Jacek u nas to umiał zrobić i ma sprzęt do tego. Nie wiem czy chce mu się tarabanić do nas. Chyba stół będzie outlub do coworku zamiast tego wysokiego (naprawdę chcę go jako stół do “kuchni”)

Poproszę o namiar na jakiś filmik / zdjęcia z HS pokazujące ten stół, oraz dane (co za stal, grubość ścianki, z grubsza zarys planowanego kształtu)
Może namówiłbym Andrzeja (stan) do spawania, ale sprzęt… spawarka by się znalazła najwyżej jakaś zwykła elektrodowa

1 polubienie

Wygląda na to, że wszystko tutaj jest :smiley:
https://wiki.hsp.sh/stol_do_elektroniki

Moją sugestią byłoby postawienie go w ten sposób i znacząco zmniejszenie powierzchni którą zajmuje przez pójście w górę.

Wtedy będzie mieć 100 x 70 cm

A laser K40 ma

1 polubienie

Podsumowanie dotąd:

  1. Czy, i jak: CO2, maszyna do cięcia
  • plan: odkupić (padło “pół roku składek”) od @critbit @ @puś, wymienić tubę (min. 360zł) i działa
  • problem: duże to
  • TBD: stół
  • do spawania @stan da się namówić (profile i projekt, wezmę, wykonam, przywiozę. Nie będzie super ale będzie się trzymało), ale ma tylko elektrodówkę
  1. Czy, i jak: Diodowy, for hacking:
  • 4x słabszy, ale b. precyzyjny (można by imiona wypalać na ziarnkach ryżu pewnie)
  • plan: zbudować z części rozklekotanej drukarki 3D. Kupić może 7.5W (“30W”, 310zł). Wyciąg dla dymu, osłona przed światłem.
  • problem: nie ruszy bezbarwnego plexiglasu (prześwituje)

Myślę że ten wątek w pełni przeszedł na temat CO2.

Jeżeli mielibyśmy wrócić do tematu diodowego lasera, to wnioskuję stworzyć nowy wątek.

1 polubienie

Zwłaszcza, że pojawił się pomysł grawerowania klawiszy.

2 polubienia

Hej!
Dzisiaj razem z @critbit, @bart, @Keri popychaliśmy temat lasera
Ale najpierw update względem poprzednich wpisów:

Laser znajduje się w stróżówce w docelowym miejscu. Stoi na solidnym stole, który był przeniesiony z warsztatu. Całość jest w pobliżu kratki wentylacyjnej.

Co zrobiliśmy:

  1. Omówienie co jest do zrobienia
  2. Wstępne uruchomienie układu chłodzenia. Pompa obiegu wody jest w pełni sprawna. Po zalaniu układu wodą destylowaną z układu wyleciały jakieś zanieczyszczenia
  3. Rura do odciągu spalin została wstępnie przyczepiona do kratki wentylacyjnej

Co jest do zrobienia w najbliższej przyszłości:

  1. Wypłukanie układu chłodzenia
  2. Wymiana i uzupełnienie chłodziwa
  3. Precyzyjne prewencyjne czyszczenie układu optycznego
  4. Próba uruchomienia lasera. W tym punkcie nastąpi ocena czy potrzebna jest nowa tuba laserowa
  5. Niezależnie od tego nastąpi sprawdzenie działania odciągu dymu. Przewidziane prace przy odciągu

Potrzebne materiały:

  1. Woda demineralizowana Organika 5 l - Kosmetyki - Castorama
  2. Izopropanol w aerozolu Dragon 500 ml - Rozpuszczalniki i zmywacze - Castorama
  3. Sprężone powietrze, ale nie z castoramy, bo za drogie
  4. Kratka wentylacyjna Vents okrągła 250 x 180 mm biała - Kratki - Castorama

Dalsze działania będą zależały od efektów zaplanowanych akcji. Najprawdopodobniej będzie trzeba kupić nową tubę.

2 polubienia

Temporary entry
vlepy.zip (2,8 MB)

1 polubienie

Przy udziale @critbit oraz @radian laser został przywrócony do działania.

Wykonane rzeczy :

  • Przepłukanie oraz odpowietrzenie tuby lasera
  • Instalacja programu K40 Whisperer na spejsowym laptopie
  • Podłączenie wyciągu oraz układu chłodzenia
  • Czyszczenie układu optycznego
  • Podłączenie oraz przetestowanie urządzenia
  • Wstępne szkolenie z użytkowania sprzętu

Do wykonania:

  • Lista kontrolna (przed użytkowaniem sprzętu)
  • Usztywnienie nadmuchu powietrza
  • Wyskalowanie pokrętła mocy lasera (opcjonalne)

Do odnotowania:

  • Przed użytkowaniem lasera należy przejść szkolenie
  • Cięcie w jednym przebiegu obecnie jest możliwe przy prędkości 10mm/s (kalibracja luster ma potencjał do poprawy tej wartości)
  • Grawerowanie przy 40 mm/s skutkuje mniej dokładnym cięciem

Proof :

4 polubienia

https://wiki.hsp.sh/laser