Komputer w Coworku + Steam Link

W coworku od jakiegoś czasu jest zainstalowany ogólnodostępny komputer PC od @critbit i @psuwala.

Jedyny jego mankament to źle zamontowane chłodzenie GPU w którym powinna być jakaś lepsza pasta albo termo pady. Ostatnio zaczął znowu się przegrzewać, także wymieniałem pastę i działa.

Jako bonus, przyniosłem do spejsu prywatnego Steam Linka i Steam Controller, które zestawiłem z telewizorem w chillroomie.

Także po odpaleniu kompa i Steama w jednym pokoju możecie poczłapać na wygodną kanapę i grać w gierki zdalnie!
Z tego co wiem, switch w chillroomie ma tylko 100Mbps, także jakoś streamowania może nie być najlepsza.

Zapraszam do przetestowania i rozwijania rozwiązania!

5 polubień

Może zrzędzę ale nie podoba mi się ten komputer w coworku. W 2 albo 3 miejscach ktoś zrobił stanowiska PCtowe przez co jest teraz mniej miejsca, żeby rozłożyć się z laptopem. Efekt jest taki, że:

  • mniej osób może na raz siedzieć w coworku,
  • ludzie rozkładają się bliżej środka pokoju i robi się tłoczniej,
  • jest większy bałagan na biurkach,
  • mniej wygodniej siedzi się przy tym stanowisku z PCetem,
  • nigdy w życiu nie widziałem, żeby ktoś korzystał z tego stanowiska PCtowego (tak samo z tych rozstawionych laptopów).

Dla mnie zmiana na minus. Proszę o feedback to mojego feedbacku :smiley:

1 polubienie

To szerszy temat, bo kuchnia tak samo zaczyna się panoszyć w Coworku. Chociaż nie uważam, żeby ten komputer jakoś mega zmniejszał ilość miejsca do siedzenia.

Co do samego wykorzystania kompa i laptopów, to wypraszam sobie :stuck_out_tongue:
Laptop był wykorzystywany tak długo jak @mroz nie zabrał projektora, sama @justdzasta ogrywa Stalkera na PCie!

Na pewno brakuje powierzchni płaskiej w chillroomie i tam też mógłby wylądować ten komputer.

1 polubienie

Ja już tam nie siedzę i widziałem tam jedynie Ciebie pracującego.

Nie mam problemu z robieniem stanowiska komputerowego jak jest używane, ale nie kosztem biurek do pracy i nie więcej niż jedno, bo po co (change my mind).

Dokładnie, jak @yasiu prawi. Sama ustawiłam osobne, ogólnodostępne konto do PCta, udostępniłam swoje biblioteki dla każdego, miałam w niedługim czasie trochę do tego kompa przysiąść i wymienić mu pastę na procku, ale widziałam, że chyba już Yasiu to ogarnął. Ja zamierzam na pewno korzystać z PCta do grania, bo od siedzenia w domu na pracy zdalnej i graniu przy tym samym stanowisku dostaję już pierdolca :smiley: Pewnie będę wkrótce też inwestować tam w klawiaturkę fajną, myszkę i oczywiście WLUJ ledów. Gdy nikt nie siedzi przy PCcie, to można tam się spokojnie zainstalować z laptopem, miejsca jest sporo.

Nawet myślę, że fajnie byłoby jakoś zgrabnie ułożyć kable od monitora tak, żeby można je było zgrabnie i szybko przepinać z PCta do laptopa, gdyby ktoś potrzebował drugiego monitora :slight_smile:

1 polubienie

Spoko :slight_smile:
Zauważyłem tylko tendencję w spejsie do zagospodarowywania każdej wolnej, płaskiej przestrzeni :smiley: A ja jestem osobą, która w 95% korzysta właśnie z tych płaskich przestrzeni i nie chciałbym ich utracić - dlatego się upominam. Zarówno w starym jak i nowym lokalu jak pojawia się wolne biurko to ktoś uznaje, że trzeba tam dać monitor, laptopa, klawiaturę i myszkę kiepskiej jakości, przywiercić jakieś podstawki, przykleić switch, głośniki, itp. Mam nadzieję, że uda nam się wypracować jakieś sensowne kompromisy.

Czy możemy trochę uwolnić stojące biurko? Jest tam sporo niepotrzebnych gratów i zaczyna być ciasno.

1 polubienie

Panie kochany, nigdy w życiu słabych jakościowo myszek! tak się odpicuje to stanowisko, że jeszcze będzie się kolejka do niego ustawiała, czy to popracować czy pograć! właśnie tak kminię, żeby rozwiązanie było maksymalnie ergonomiczne i uniwersalne, a to biurko jest o tyle spoko, że jest dość głębokie, więc myślę, że da się zaaranżować je tak, by każdy mógł z niego skorzystać :smiley: w czwartek zacznę wstępne rewolucje :slight_smile:

1 polubienie