Black Sheep - nowa strona dla HS

+1, bo dosłownie nasz bazowy CSS teraz jest z motherfuckingwebsite oprócz czcionki i odwróconych kolorów. Jak ktoś będzie miał jakieś swoje uwagi, to elegancko PR z nowym stylem można zrobić.

Treści i struktura strony. To ja może przypomnę jakie treści znajdują się na stronie:
https://hsp.sh/index - W ostatniej iteracji strony pojawiąją się “widgety” z każdej kategorii.
O nas – Hackerspace Pomorze - “4 rzeczy”
Kalendarz – Hackerspace Pomorze - Widget kalendarza i linki do kalendarza, nawet przydatne.
Kontakt – Hackerspace Pomorze - Informacje kontaktowe i nieszczęsne informacje o różnych komunikatorach.
Członkostwo – Hackerspace Pomorze - Informacje o członkostwie.
Blogs – Hackerspace Pomorze aka Blogs – Hackerspace Pomorze - Posty z których nikt nie chce korzystać.

Czy widzimy tutaj jakieś braki, albo nadmiar?

Z mojego doświadczenia, /contact jest mega przydatne w połaczeniu z ramką która rozwija się w wielu komunikatorach, o tak:

Wszytko co trzeba w jednym miejscu, w łatwym do zapamiętania linku. Korzystałem z tego niezliczoną ilość razy.

Kalendarium pod /calendar ma duży potencjał w połączeniu z Mobilizonem i feedami kalendarza pod /calendar.ics. Jest to stały endpoint dla wszystkich wydarzeń spejsowych. Wedle Hackerspejsowego Nowego Ładu wydarzeniowego.

/about, /membership oraz /contact razem dają troszeczkę redundantne informacje. “O nas” mogło by tłumaczyć też jak zostać członkiem i naturę stowarzyszenia. Membership zawiera informację o komunikatorach. Generalnie te treści są do przepisania/połączenia/usunięcia. Może ktoś ma pomysł.

A, no i posty. Martwe. Był pomysł pisania tam blog postów z projektów, ale mamy forum i wiki. Może jakieś ogłoszenia z życia samego stowarzyszenia, ale to też raczej trafia na forum dla członków. Był pomysł Netlify CMS, ale pewnie nikomu nie będzie się chciało nic pisać. A może zintegrować z jakąś kategorią na forum?

A, no i najlepsza funkcjonalność z obecnej strony: Otwarte/Zamknięte w stopce, to na penwo musi się pojawić, chociaż pewnie spięte z SpaceAPI.

I to jest dla mnie ważna informacja! Czyli rozumiem, że częściej linkujesz do kontaktu niż indeksu? To sugeruje, że są tam informacje które powinny się znaleźć na stronie głównej.

Powinniśmy to bardziej wyeksponować.

Czy uważasz, że powyższe cele mogą rozwiązać te 4 kafelki które zaproponowałem wcześniej? Pierwszy kafelek można podświetlać w zależności od stanu SpaceAPI, linkuje też do strony z dokładnymi instrukcjami dojazdu. W sumie 3 następne kafelki linkują do rzeczy które są na //hsp.sh/contact/. A dokładnie tego co opisuje paragraf “komunikatory”

Wtedy stronę kontaktową można przeznaczyć na bardziej oficjalny kontakt: email do spraw wszelkich, zarządu, webmastera. Adres lokalu, korespondencyjny. KRSy i inne rzeczy.

Resztę rzeczy/stron omówmy później.

Niekoniecznie, właśnie wyłamanie tej informacji na podstronę daje funkcjonalność której szukam. Jak linkuję do strony głównej, to jest wszystko na raz. To dalej może być strona główna, ale URL powinien generować inny embed.

Tak, ale oprócz koloru warto zawrzeć tekst np. z ilością osób. W obecnej wersji po najechaniu pojawiają się w dymku nicki ale nie wiem czy ktoś z tego korzysta bo nie działa na telefonie.

Byłoby mega urocze gdyby Czat i Forum pokazywał ilość nowych wiadomości danego dnia, ale chyba nie ma łatwego sposobu na wyprowadzenie takich danych.

Wtedy warto poprawić embed na głównej.

Ale jeśli wydzielamy sekcję z najważniejszymi informacjami na głównej, to nadal jest to problem? Poza tym, dobrze ograniczać liczbę kliknęć żeby dotrzeć do interesującej informacji. Strony kontaktowe na innych stronach różnią się poziomem i nie oczekiwałbym, aby każdy tam od razu wchodził.

Do zrobienia. Nicki ukryłbym na podstronie /location, i poinformował na niej użytkownika, że wypada spytać obecnych czy można wpaść. Fajnie się eksponować, ale z szacunkiem.

//status.hsp.sh móglby być takim proxy do tego. Discourse ma API i można wyciągać te dane. Niech ktoś ™.

A post was merged into an existing topic: Nowa strona dla HS - CSS

Indykator otwartych drzwi już działa, wykorzystałem poprzedni skrypcik. @yasiu jeśli chcesz możesz dodać w nim prawa autorskie :wink:. I dobrze się składa, że działa. Jadę do spejsu.

Na marginesie dodam, że flexbox elegancko zadziałał dla tych czterech przycisków.

Ah, i tłumaczę dlaczego “wepnij się”. Aby zapobiec konfuzji, jeśli w nagłówku byłoby “dołącz” ktoś pomyślał, że przez dołączenie do kanałów komunikacyjnych staje członkiem. Możecie się śmiać ale historia zna już takie przypadki. No i też uwolnienie słowa “dołącz” do sekcji związanych z członkostwem w stowarzyszeniu, aby wszystko było jasne. Jest to też lekkie nawiązanie do Cyberpunk’a.

Uznaje tę sekcje narazie za skończoną. Chyba, że są jakieś obiekcje?

1 polubienie

Hmmmmm

1 polubienie

Wniosek jest prosty: Nie potrzebujemy nowej strony. Potrzebujemy nowego drzewa! Szklarnia chyba się liczy wystarczająco tho.

W szkalrni jest za dużo plastiku żeby miała właściwości odejmowania carbon footprint

1 polubienie

Offtop: Patrząc na kosz z plastikiem do “segregacji” też stwierdzam, że mamy za dużo plastiku. Nawet pomyślałem, czy nie robić z niego filamentu do drukarek → temat leci do backloga.

2 polubienia

Nowe menu, działa dobrze tylko na szerokim ekranie. Dorzucę coś dla mobilek. Obawiam się, że możemy mieć za dużo pozycji w tym menu :stuck_out_tongue:

dla małych ekranów zastosowałbym to

Kilka inspiracji na menu:

Rzucę tutaj kość:

Nowa strona HSu powinna mieć wsparcie dla dwujęzycznych treści. Główne informacje o działaniu spejsu powinny znajdować się w języku Polskim i Angielskim.

No spoko:

Wtedy, żeby w końcu skończyć ten projekt proponuję powrócić do mojego oryginalnego planu:

  1. Powrót do obecnego motywu (marvelous snuffle)
  2. Mój proponowany motyw kończy na branchu (black sheep)
  3. Poprawiona struktura + treści trafiają na hsp.sh
  4. Pozbywamy się jekylla na rzecz hugo
  5. ???
  6. Profit
1 polubienie

Nie wiem jak z tym Hugo, bo nie mam doświadczenia. Jeżeli strona pod koniec dnia będzie funkcjonalna w takim stopniu jak obecna, nie mam zarzutów. Co do graficznej warstwy, niech wygląda w miarę możliwości tak samo, być może z jakąś łatwą możliwością dodawania nowych motywów (np. kolory jako definicje w jednym pliku .scss). Wtedy będziemy się mogli spokojnie kłócić o wygląd :stuck_out_tongue:

Apropo designu: Jest i kolejny spejs który idzie w nasze ślady i popełnia nasze “hackerskie”
zapędy :stuck_out_tongue:

Dobra, obecna wersja strony jest gotowa. Podmianka, moim zdaniem, powinna być bezproblemowa.

Rzeczy które powinienem jeszcze dodać to:

  • podglądy linków
  • przekierowania dla stron, jeśli jakieś zmieniłem wobec jekylla
  • treści które rozjechały się względem mojej wersji a tej na obecnej

Uważam, że zmiany te nie wymagają szerszego przegłosowania, bo został porzucony temat zmiany motywu na rzecz aktualizacji struktury i treści. Jedyna akceptacja powinna być od osób które ostatnio commitowały do obecnego repo.

Jak moja wersja wejdzie pod obecną domenę, aktywuje netlifyCMS, i wtedy każdy dodany do naszej organizacji na GH będzie miał możliwość edycji treści, blogowania.

EOT

2 polubienia

No i gotowe. Wszystko powinno już wisieć na https://hsp.sh/

3 polubienia