Zbiłem pianino - help

Jebłem klapę od pianina @klaraloft, czy ktoś u nas zna się na wypełnianiu ubytków w drewnie/ma materiały do tego?

Machnij lakierem i zapomnij?

Nie no ubytek wypadałoby wypełnić. Coś takiego małego to widziałem, że można bez problemu tylko materiały 100zł+ (z którym bym zużył 1%). Dodatkowo ja nie mam ręki absolutnie a na pianinie nie chciałbym się uczyć :stuck_out_tongue:

jeśli chcesz wypełnić czymkolwiek, to chyba wystarczy przeźroczysty epoksydowy klej dwuskładnikowy, widzę że to kosztuje kilka-kilkanaście złotych. Do tego pewnie na koniec będziesz potrzebować papieru ściernego żeby to wyrównać (jeden o dość dużych ziarnach np. 200 , a drugi drobny - np. 2000 - to też koszt kilku zł.) . Nie robiłem takich rzeczy więc nie daję żadnej gwarancji że to zadziała ładnie - zwłaszcza że lakier na około ma już swoją wyjątkową fakturkę (nie dopasujesz tej faktury).

PS zanim to zalakierujesz/pokryjesz klejem, to użyj jakiejś kredki/mazaka/farbek od w40k/cokolwiek żeby zamaskować jasne drewno przebijające spod spodu. U mnie całkiem nieźle działały kolorowe cienkopisy - brązowy + czarny.

PS 2 jak ogarniesz sprawę, to daj znać - ostatnio biurku Justyny ucierpiało na skutek wiertarki i grawitacji (błędy zostały popełnione).

1 polubienie

Są szpachle do drewna w małych tubkach w różnych kolorach, na zdjęciu nie widać czy to drewno czy okleina ale coś ciemniejszego. Zrobienie “bambuko”:slight_smile: za pomocą dowolnego wypełniacza, epoksyd z wiórkami drewna plus pokolorowanie np pisakami to mega props. Mogę Ci dremelek pożyczyć na potrzeby przygotowania dziury na wypełnienie. Potem faktycznie papier ścierny chociaż skok z grad 200 na 2000 to całkiem spore wyzwanie. Przezroczysty lakier do paznokci (chyba najmniejsza ilość jaką można dostać) i polerka??

2 polubienia

Poważne określenie na takiego small boya.

1 polubienie

Czy ja mogę zadać to niezręczne pytanie, czemu taki mały ubytek jest uznawany za warty naprawy?

Bo jest na tej części co przykrywa klawisze i rzuca się w oczy. Nie jest to duża rzecz ale jak komuś nawet delikatnie uszkodzisz coś cennego to głupio machnąć ręką :stuck_out_tongue:

1 polubienie

To jest mały czy duży element?

Mały najlepiej jest rozmontować, zeszlifować stary lakier, wypełnić ubytek szpachlówką do drewna, wetrzeć lakier, a następnie kilkukrotnie opierdolić akierem epoksydowym do blatów kuchennych żeby uzyskać połysk i ochronę.

W skrócie- to zawsze będzie widać, chyba, że posmarujesz troche kasy stolarzowi albo sam wykonasz dużo pracy.

Wpierdoliłeś się lekko i przypał u Klaudii jest na pewno. :frowning: