Wentylacja

Co wiemy

  1. będziemy zasysać miejscowo z urządzeń.
  2. wiatraki taki se liniowy to nie pociągnie aż tak.
    2.1 taki 280 m^3/h ogarnie od połowy do ćwiartki zapotrzebowania
    2.2 @tikej mówi 850 m^3/h, ho ho ho.
    2.3 taki śmieszny kalkulator z internetu mówi 500 m3/h [1]
  3. przewód i rury, nie ma co się aż tak przejmować moim zdaniem.
    3.1 fi=100 mm to może być ograniczenie, może trzeba powiększyć. Chyba podbijamy do 125 mm.
    3.2 Najłatwiej byłoby pchać spaliny w bok, a nie podnosić wentylacją. Chociaż, spaliny też będą gorętsze.
  4. Usprawnienia lasera
    4.1 można dodać asystę w postaci wiatraczków co by od razu zdmuchiwałyby dym do wyciągu. [2]

Wnioski mam takie, że można optymalizować wszystko w taki sposób aby z jak najmniejszej objętości zasysać spaliny. Wtedy wystarczy nam odpowiednio mniejszy wentylator.
Jeśli chodzi o wybór maszyn. Możemy mieć magnetyczne końcówki które doczepiamy do danej maszyny.
In my profesional opnion, pi razy drzwi, eeee, 420 m^3 przepływu. Patrzcie na wielkość tej betoniarki.

Najwyżej będzie trochę śmierdzieć… Ale wydaje mi się, że już jest całkiem dobrze, ale pora wydobyć się w analysis paralysis.

c. n. d.
EOT

[1] K40 laser machine exhaust calculator – K40.se
[2] Smoke assist on your k40 laser machine – K40.se

Wiatrak, wygląda mega OK. W sumie z ciekawości - jaki jest rozmiar samego kanału (nie widziałem aby padło w wątku).

125 mm, przynajmniej na główne kanały przy wentylatorze.

TODO

  1. Zamówić wentylator
  2. Wycieczka do Castoramy
  3. Druk adaptera do wentylacji
  4. Elektryka
  5. ???
  6. Profit?

Tutaj projekt tegoż adaptera

image

Pierwsza iteracja została skończona. Wczoraj w nocy (19.08) zebrałem pomiary anemometrem.

Niestety nie mam zdjęcia gotowej instalacji, więc musicie sobie zinterpolować w głowie, i jeszcze obrócić xD

Przy 125 mm wlocie betoniarki uzyskałem 9 m/s bez większego obciążenia.
Na końcu rury która chyba ma 3-4 metry też uzyskałem 9 /ms, co oznacza jakieś straty, bo średnica rury ma 100 mm.
W samym laserze przy podłużnym wyciągu jest już tylko niecałe 4 m/s. Wszystkie pomiary są z dokładnością do 0.5 m/s

@yasiu znalazł mi to do wydrukowania.

Iteracja 2:

  1. Wrzucić trójnik pomiędzy wentylator i wyjście, do trójnika zawór zwrotny i kratkę wentylacyjną, aby uwolnić wentylacje grawitacyjną.
  2. Skrócić giętką rurę i zmniejszyć na niej straty.
  3. Zrobić coś z wentylatorem przy samym laserze, może zastąpić go drukowanym adapterem,

Zasadniczo teraz największym bottleneckiem zdaje się interfejs rura-laser.

2 polubienia

Mam dwa pytania:

  • czy wentylator może być zainstalowant tylko tam gdzie obecnie czy da się zainstalować go na innej ścianie (tej drugiej przylegającej do tego rogu pomieszczenia)?
  • gdzie składowane są części które zostały kupione do wentylacji?

Obecna wentylacja wydaje się działać nie do końca w pożądany sposób (przedstawione na rysunku).
Układ z wentylatorem powinien nie mieć za wentylatorem innego wylotu niż wychodzący na zewnątrz.
Zasięgnąłem wiedzy u experta zajmującego się wentylacjami (Mam w rodzinie magistrę inżynierii ze znajomościami.). Przyszykuję wkrótce kilka propozycji rozszerzonej wentylacji dla nowego wyglądu warsztatu.

path1249-2

Tam jest zawór zwrotny za wentylatorem.

6 metrów bierzących 125mm
Obejmy 125mm x3
Redukcja okrągła symetryczna x2
Kolanko 125mm x2
Przepustnica ręczna 125mm x4
Trójnik 125mm x2
Filtr kanałowy 125mm x1
Anemostat wyciągowy lub kratka wentylacyjna okrągła 125mm x1
Taśma do łączeń, aluminiowa z włóknem szklanym

Teraz pytanie: spiro czy plastik? Plastik jest łatwy w obróbce i tani, ale nie wiem jak z dostępnością zasuw. Spiro - 100%, że będzie dało się to kupić, tylko kosztuje. Można szukać np. w Klimorze w Gdyni.

Po co redukcje?

Masz rację, sztywne Spiro wychodzi taniej niż PCV
Dzięki <3