UNIX Magic Posters

Ciekawa królicza dziura mnie spotkała dzisiaj…

Rano pojawił się na Hacker News artykuł o bardzo ciekawej grafice…

Plakat jest na prawdę uroczy, w fajnym stylu i dużą ilością gagów typowych dla takiego na przykład hackerspejsu.

Na szczęście w archiwum internetu zachował się wysokiej rozdzielczości skan i autor artykułu pokazuje jak najlepiej go sobie wydrukować. W komentarzach pod artykułem ktoś z Niemiec oferuje się je wydrukować za symboliczne kwoty (oczywiście napisałem maila, zrzutka dla zainteresowanych wkrótce :P).

Szybkie szukanie w internecie pokazało, że ta jedna praca jest tylko jedną częścią z zestawu 3 prac. Ale o tych pozostałych w internecie jest bardzo cicho. Nie są też jakoś wybitnie piękne, niemniej jednak mój wewnętrzny zbieracz chciałby mieć wszystkie!

OSINT stosowany bardzo szybko doprowadził mnie do listy nazwisk i maili osób które mogą być w posiadaniu wszystkich 3 prac. Oprócz tego, osoba podająca się za syna autora komentuje ich rzadkość:

This poster is extremely rare. My father illustrated this series. He was not happy with the quality of the posters and inadvertently made them rare by throwing them all away. He still has the other two-a small handful that he is willing to sell.

Jednocześnie osoba która podaje się za znajomego rodziny informuje:

I believe that’s not quite accurate; I’m in contact with the artist’s spouse and can say more in about a week.

Tutaj się trochę zawiodłem, nie chciałbym płacić ani fortuny, ani łamać praw autorskich. Dalsze poszukiwania skupiły się na skontaktowaniu właścicieli zestawu plakatów. Jedna z osób to mieszkaniec Izraela, który już w 2019 roku wyjawił chęć sprzedaży, jednak spotkał się z małym zainteresowaniem. Mimo że prace są bardzo rzadkie, to również ewentualny target sprzedaży jest bardzo mały. Jak to powiedział właściciel:

I care less and less as years go by whether there is value. I love these posters, they went with me from job to job, from office to office, from the early 90’s, if memory serves.

But - she who must be obeyed says: “Hanging them in home office is RIGHT OUT!”

Binning them is too painful.

Spending time and money on scanning them is very low on my priority list.

So, I am stuck.

Were there a magic fairy that would come to my house in the depths of night, take the posters, scan them VERY HQ and leave me a bottle of Islay - I’d be glad!

W innym tweecie, na zapytanie o możliwość zeskanowania prac, właściciel wyjawił swoje obawy przed taka operacją wbrew autorowi.

Także na tym na razie stanęło, połączyłem osobę znającą rodzinę autora z osobą posiadającą plakaty w bardzo dobrym stanie. Czekam na efekty. Możliwości są dwie: albo autor machnie ręką, albo będzie chciał górę złota. Trzymajcie kciuki w każdym razie.

1 polubienie

Bonus: https://twitter.com/marcvolovic/status/1389629651354521602?s=19

450-600 USD za transport grafik paletą?

“Half-pallet. Just like an HP power cord they forgot to ship, once.”

Kto nie widział takiego marnotrawstwa w korpo, niech pierwszy rzuci kamieniem…

O proszę, odrazu po napisaniu tego posta udało się uzyskać pośrednią odpowiedź autora:

So, thanks to Jaco I’ve been able to get in touch with Gary Overacre’s spouse. They are willing to sell original posters, signed by Gary. There are about 30 “Unix Feuds” and 65 “Unix Magic” posters left (“it’s hard to get an accurate count as they’re lying flat in a drawer and they don’t want to wrinkle them” :slight_smile: The cost of each poster is USD 250.00 (two-hundred and fifty USD) plus packing and shipping. I have told them I’d be willing to collect and forward email addresses to them. So, in order to simplify this for the Overacres, I propose you think about whether you want either or both of the posters, and send me (Jan-Piet) an email at jp()mens.de with your order. Specify “Feud” and/or “Magic”, your full name and a short sentence that you commit to ordering. I will collect the first 30 addresses for “Feud” and the first 65 for “Magic” and send them off to the Overacres, and the rest is between you and them.

Well, za taką cenę raczej odpadam, ale zobaczymy co będzie jak zejdą prace… Może ktoś je zeskanuje.

Unless… Ktoś że spejsu chce wyłożyć tysiaka? XD

Na Polską kieszeń wolę replikacje. Magic ma hi-res skan. Te sprzedane i podpisane niekoniecznie muszą zostać zeskanowane.
@marcvolovic@twitter.com wydaje się dobrą. Pytanie skąd jest, Izrael czy US? Chyba ciężko byłoby wybrać się do niego z wizytą.

Meh, myślę że po tym jak autor otworzył sprzedaż swoich kopii to ciężko będzie wywalczyć skan. Ale można zastanowić się nad technologiami skanowania i ewentualnie podesłać mu jakiś kontakt w Izraelu.

RE: Zrzutka na reprint “UNIX Magic” (z pierwszego posta):

Hi Marcin!

I’d be printing a bit larger than A2 (43x65cm) on Hahnemühle Photo Rag, it’s a nice heavy (308g/m2) matte cotton based paper.

the cost for A2 print is around 3€ for ink and 8,1€ for paper (it’s that expensive!)

Alternatively since I am running low on the Hahnemühle Photo Rag you can also choose Hahnemühle Daguerre Canvas 400g/m2 (for the same price). It’s a real canvas with a special character – you either like it or not. Here is how it looks: Canvas FineArt

So it would be 25,09 for print and shipment to Poland. That’s just for material and shipment, any tip is of course appreciated but not necessary.

You can just write which one you want and where to send it to and send the cost via paypal: PayPal.Me

And while we are here – with all what is happening in the world, what was the one idea, book or insight was most delightful, brought you the most joy in the last months?

Best,
Michail

Anyone up? Powiedzmy 30 EUR z napiwkiem, ~130PLN

1 polubienie

Zabawna historia, @psuwala pare lat temu wydrukował kilka sztuk tego plakatu, mam taki jeden w domu :smiley: Polecam.

A jakie plakaty? Unix Magic? Masz moje 30 zł

Na zachętę, tak wygląda odbitka A2 (43x65cm) na płótnie:

Takie kopie w następującej cenie:

11.1 EUR / 51 PLN za sztukę

+ 13.99 EUR / 65 PLN za przesyłkę do Polski całego zamówienia.

Zbieram zamówienia!

Na tym etapie mam 3 zamówienia, czy ktoś jeszcze chciałby się dołożyć?

4 plakaty są już w HSP. Jeden musi zawędrować do HS-Waw, reszta do odebrania w spejsie.

Tostuj to na socialki

@critbit pomocy!

Can do… A co dzisiaj trafiło do spejsu?... - Hackerspace Pomorze | Facebook