Tymczasowe aktywowanie tworzenia tagów dla wszystkich

Testowo odpalamy możliwośc tagowania topiców (wątków). Opcja dostępna jest podczas tworzenia lub podczas edytowania nazwy danego tematu.

Aktualnie wszyscy mogą tworzyć ile tagów zechcą, prosimy o rozważne używanie aby nie zrobić bałaganu. Gdy staniemy się bardziej publiczni ograniczmy możliwość tworzenia tagów, równocześnie przeprowadzimy porządki i usuniemy martwe tagi.

Jednocześnie wrzucam ankietę, bo sam mam rozkminę

Tagi polskie czy angielskie
  • Polskie - “wydarzenie”
  • Angielskie - “event”

0 voters

Why not both? Tam gdzie istnieje polskie słowo wybierałbym polskie, tam gdzie dużo bardziej naturalne jest angielskie (żargon techniczny), nie siliłbym się na neologizmy.

A to ciekawe. Ogólnie mamy w community kilka osób angielskojęzycznych dlatego, w ogóle chciałbym odpalić strefę angielską.
To też powód dlaczego ustawiłem angielskie locale.

Zagłosowałem za angielskimi tagami ale bez przekonania. Chyba wybrałbym opcje pośrednią. Zalecać angielskie ale bez ścisłego reżimu.

2 polubienia

Podobnie jak @Bogumil
A co z opcją obu na raz? Tzn. “Event/Wydarzenia” jako jeden tag.

A wszystkie posty są po polsku :man_shrugging:

To nie znaczy, że zawsze wszystkie będą

URL byłby brzydki ;p Chyba przekombinowana opcja.

Premature optimization is root of all evil, @amadeusz.

1 polubienie

Już miałem pisać, że to bardziej lock-in a nie optymalizacja, ale zorientowałem się, że nazwy istniejących tagów można zmienić więc w sumie nie ma tragedii. Każda opcja ma plusy i minusy, im więcej polskiego tym mniej jesteśmy przystępnie dla ludzi nie znających języka. Nie wiem jak duże ma to dla nas znaczenie.

Tak właściwie to ile razy w dotychczasowej historii ktoś z obcokrajowców miał jakiś istotny wpływ na to co działo się w HS?

Samo to, że ktoś wpadł na chwilę i rzucił kilka “amazing”, łechtając ego benisków, nie liczy się.

1 polubienie

Ja pamietam jedną anglojęzyczną osobę.

1 polubienie

Mamy jednego angielskojęzycznego członka, mieliśmy dwóch.
Angielskie forum i tagi nie bronią mówienia po polsku, a są wg mnie bardziej inkluzywne i przyszłościowe.
Ja na pewno będę publikował jakieś rzeczy po angielsku i jak będę dawał linki ludziom to nie chcę, żeby musieli korzystać z Google translate :stuck_out_tongue:

4 polubienia

Ok, to aby nie blokować już tematu.

Ogólne wnioski: używamy tagów po angielsku, bez ustalania, że jest to sztywna zasada. Jeśli komuś zdecydowanie bardziej w danej kategorii będzie pasować tag polski to niech go doda ale wcześniej sprawdzi po prostu czy nie wisi już wersja angielska.

Tagi jak zostało wspomniane sa edytowalne więc kiedyś można będzie wszystko zaorać.

Tagowanie czas zacząć!

1 polubienie

Czy masz możliwość dodania koloru tagom? Np. event. Jestem ciekawy jak się wtedy będą generować ikonki

Można to zrobić z poziomu CSS strony ale nie ma możliwości dania takiej opcji użytkownikom, więc w przyszłości będzie można pokolorować najpopularniejsze tagi.