【HSP teletext service】

Pandemia Covid-89 sprawiła, że utkneliśmy w domach na wiele długich miesięcy. Wraz z @barto spędziliśmy ten czas produktywnie - zaimplementowalismy własny teletekst, hostowany na nieco zmodowanym atari 2600.

Prezentujemy tu log naszego projektu

3 polubienia

Przejściówka ~RPi4~ ATARI 2600 - RCA

image

Przykład działania.

Kineskop jest schowany w ścianie żeby udawać telewizory przyszłości - już za 20 lat każdy z nas będzie mógł mieć taki w domu!

image

2 polubienia

Teletekst postawiony jest z tego repo.

Jak rzuciłem okiem to format stron jest nawet względnie gęsto opisany.
Raspberry działa na koncie “pi” z standardowym hasłem do WiFi HSP.

Z bardzo luźnych pomysłów co może na tym działać

  1. Whois (zawsze i wszędzie)
  2. Szachy / Inne gry (Normalnie działają przez SMSy tutaj mogłby działać z kanału na Discordzie)
  3. Ranking dostępności w spejsie (bazujący na danych z whois)
  4. Nagłówki z forum
  5. Wordle
4 polubienia

Stronka pozwalająca edytować page
https://zxnet.co.uk/teletext/editor/

Hackerspace już teraz w twojej telegazecie

3 polubienia

Czadowe! Na ile to jest interaktywne / dwukierunkowe / responsywne / it’d?

Poza możliwością zmiany page’a nie ma interaktywności. Jeśli chciałoby się coś dodać to trzeba zorganizować inny kanał komunikacji. Klasycznie działało to w oparciu o smsy, tutaj można by wykorzystać kanał na discordzie. Alternatywnie pewno dałoby się dodać diodę IR do samej malinki. Telewizor ignoruje sporo przycisków w trybie telegazety, więc te są niejako dostępne do wykorzystania.

Niestety te strony faktycznie nadawane są w pętli, każda zmiana to podmiana page’a w folderze. Jak podmienisz plik .tti albo wygenerujesz nowy to wyświetlana strona się zmieni. Format ma komendę CT (Clock time) definiującą co ja czas taka zmiana nastąpi. Podawane w sekundach więc poniżej jednej nie zejdziesz jeśli dobrze to rozumiem.

Co ciekawe Wordle już powstało.

Tu jest przykład jak działa na tym twitter

Zakładałem coś podobnego dla whoisa

Also jak ktoś chciałby sobie poklikać po telegazecie

  1. Raspberry ma wyjątkowo długi czas łączenia się z siecią
  2. Czasem trzeba wejść z ssh i wykonać vbit-config a potem wystartować manualnie usługę
  3. Pilot jest dotarty (Telegazeta jest pod tym przyciskiem)

Update. Wstępna wersja Whoisa dostępna w teletekście

2 polubienia