Stawiamy VoIP + sieć DECT 🧵

Nowy projekt, nowy thread. Dokumentacja ku potomnym!

Temat luźno związany z Wyjazd do Hamburga na 37c3. Już kolejny raz mieliśmy okazję zapoznać się z działalnością Evenphone czyli siecią umożliwiającą komunikację na wydarzeniu poprzez słuchawki typu DECT.

Właśnie z tego powodu dokonałem impulsywnego zakupu dwóch urządzeń:

Jako pierwszą rzecz z brzegu udało mi się podłączyć DECTy do serwera SIP Eventphone. W niecałe 10 minut udało się skonfigurować i wykonać testowe połączenie.

Nasz “prefix” to 7145, który jest luźno zainspirowane naszym fizycznym numerem telefonu - 58 717 45 45.

Do lokalu można dodzwonić się przez bramkę, pod numerem: +49 221 59619 7145

Z lokalu nie można zadzwonić “na świat”, ale można zadzwonić np. Hackerspace Kraków, pod numer 4757:

Listę numerów zarejestrowanych w EPVPN, dostępnych z spejsowego DECTa, możecie znaleźć tutaj (wymaga konta):
https://guru3.eventphone.de/event.vba/phonebook

Aby podłączyć swojego DECTa, przyjdź do warsztatu i przytrzymaj przez około 5 sekund niebieski przycisk na obudowie Gigaset N510. Po podłączeniu, twój DECT będzie mógł przyjmować i wykonywać połączenia z numeru 7145.

Kolejne kroki?

  1. Fajnie byłoby spiąć to z naszą fizyczną linią telefoniczną przez bramkę VoIP. Zdaje się, że do tego będzie trzeba postawić własny serwer SIP. Ale o tym może wiedzieć więcej @CZARAS.
  2. Czy nie fajnie byłoby mieć sekretarkę głosową jak HS Kraków?
  3. Czy mając własny serwer SIP możemy dalej się routować do sieci Eventphone?
  4. Czy możemy dodać indywidualną adresację i rejestrację DECTów tak jak jest to na CCC?
1 polubienie

Mogłabym coś pomóc pohakować, np. postawić HSowego asteriska albo coś. O ile robiłam ponad 10 lat temu w VoIP, o tyle DECT nie ogarniam.

IPG200 jest bramką 2x FXS, czyli możesz podłączyć pod to dwa telefony/faksy, ale nie podepniesz linii telefonicznej. Do tego jest potrzebna bramka typu FXO, np. IPG110.

O proszę, nie byłem świadomy jak działa ta bramka VoIP. Czyli pozwoli na podłączenie telefonu kablowego do serwera SIP.

Do wirtualizacji naszego numeru telefonu i ewentualnej auto-sekretarki, potrzebujemy osobnego urządzenia.

Publicznie dostępne zdjęcia z lokalnym ip loginem i hasłem do których można się dorwać z niemal publicznej sieci wifi w spejsie - wygląda jak zaproszenie do trolowania w stylu sudo chmod -R 777 /

Come and hack it🕴️

To są domyślne hasła z publicznie dostępnej dokumentacji (którą też tutaj zalinkowałem), które są dostępne po przywróceniu urządzenia do ustawień fabrycznych.

1 polubienie