Spejsowy zine

Od dłuższego czasu chodzi za mną spejsowy zine, wiem, że kilka innych osób też jest zainteresowane tematem. Jeśli zbierzemy wstarczająco dużo treści możemy pomyśleć nawet o zleceniu druku kilkudziesięciu sztuk. Założenie jest proste - zawartość może być dowolna: artykuły, tutoriale, grafiki, może nawet kod gry do przepisania. Część wspólna? Wszystko powinno być zrobione przez członków i przyjaciół spejsu.

Mamy chętnych do kontrybucji?

7 polubień

Chętny - chętnie powyciągam swoje projekty z szafy (lub tutoriale), o których świat nie słyszał.

1 polubienie

Myślicie nad zinem konkretnie od HSP czy międzyspejsowo?

@d33: myślę, że to nie jest zły pomysł, możemy zrobić to miedzyspejsowo. Tylko wtedy trzeba będzie trochę lepiej ogarnąć organizację. Przy czym jak wyjdzie to będzie można taniej drukować bo zakładam, że wtedy będziemy mieli większy nakład.

1 polubienie

Piszę się do składu i grafikowania zina

1 polubienie

To wszystko się łączy zarówno z pomysłem Web Ringa jak i Ogródków cyfrowych. Szersze ujęcie tego pomysłu to aktywizacja członków do opisywania własnych projektów oraz wzajemną motywacja do publikacji.

@d33 miedzyspejsowy jeszcze bardziej będzie motywował :smiley:
Tylko musimy uważać, bo jeszcze magazyn z tego wyjdzie :stuck_out_tongue:

Jaki mamy pomysł na implementację? Chcemy się spotkać chociaż raz w miesiącu na jakieś podsumowanko i wymianę doświadczeń?

Na pewno warto się czymś zainspirować, macie przykłady już istniejących zine’ow?

2 polubienia

INB4 PoC||GTFO:

Polecam, zacne.

pingujcie jak coś ruszy w temacie!
mógłbym popracować nad jakąś kolumną muzyczną, albo robić troche glitchowych grafik (np jako ilustrcje do wiersza/opowiadania w zinie)

ping

Mogę napisać artykuł o klubie kłamców na podstawie Lodu Dukaja.
I wrzucić notkę o tym dlaczego i3 jest superior.
I narysować rysunek, albo komiks do tego. Brzydziej lub ładniej.

Możemy powoli zbierać ASYNCHRNICZNIE artykuły.
Może zrobić wywiad z kimś z nas ALBO zrobić ankietę: Czym dla Ciebie jest spejs i jaką spełnia rolę?
I zamieścić odpowiedzi.
Raz że fajny input, feedback i głos ludu czego chcą, dwa że ciekawa treść do poczytania i zachęcenia się ideą hsp.

Teraz jak o tym myślę to pomysł jest naprawdę fajny i powinniśmy to zrobić.
Mogę się zająć koordynacją, lepiej niż jeśliby miało zdechnąć.

O czym chcecie napisać/poczytać?

2 polubienia

O pająkach

4 polubienia