Przywitaj się z HS Pomorze

Ja jestem Weronika, mówią na mnie też Nikita, lubię jak Puś mówi do mnie Niki.

Ostatnio awansowałam na Product Managera, ale dalej robię też UXy. Inne designy też czasem jak jest ochota albo potrzeba. Lubię rozmawiać z ludźmi i badać ich reakcje. Mam trochę duszę naukowca, lubię sprawdzać jak ludzie działają i rysować flowcharty.

Poza tym oglądam dużo filmów i seriali (kiedyś nawet robiłam filmy i było fajnie), lubię sobie poczytać albo posłuchać o psychologii, filozofii i biznesach. Lubię też sztukę, raczej patrzeć, ale czasem coś narysuję sama albo porobię zdjęcia. Lubię też tańczyć i ćwiczyć. Grywam w planszówki, czasem w coś na VR. Podczas pandemii brakuje mi najbardziej możliwości chodzenia na koncerty i inne wydarzenia. Chciałabym robić startupy.

Do spejsu trafiłam pierwszy raz w 2017, a członkiem jestem od jakoś 1.5 roku. Przyprowadził mnie tu mój były chłopak, który już nie jest w spejsie. Ale ja zostałam. Teraz mam nowego chłopaka, też ze spejsu, wszystko zostało w rodzinie :stuck_out_tongue:

8 polubień

Dzień dobry.

To Ja!
Puś.

Mieszam wszystko to co najlepsze w byciu hakerem, czyli:
Management, Java i czytanie setek stron dokumentacji xD

Prowadzę swój własny mały zespół, kombinuje startupy i czytam mnóstwo książek.
Poza tym nie lubię się szufladkować, bo strasznie z szufladek uciekam.

Pozdro!

8 polubień

Jo,
Jestem karo.
Pochodzę z linuksiarskiej rodziny, czyt, mam nierówno pod sufitem.
Pisze kody. Troche backendu, trochę frontendu, szczypta chaosu.
Startupy, na razie bardziej w głowie. Chciałabym zorganizować cowork na skalę światową.
W wolnym czasie pochłaniam ksiązki i sadzę rośliny. Fascynuje mnie industrialny rozkład miast.

9 polubień

@Jogurt masz tutaj pomocnika do ogarniania coworku!

Imię: Tymon
Ksywa: pxltr
Zawód (xd): licealista mat-inf
Zainteresowania: robienie muzyki, robienie hardware’u do robienia muzyki, erpegi, also chciałbym bardziej wkręcić się w programowanie

Robię dźwięki w Abletonie - głównie ambienty, jungle, obecnie szukam labela dla swojej techno EPki. Pierwszy raz włączyłem FLa ze cztery lata temu, od dwóch i pół roku publikuję swoją twórczość (tutaj i niedługo również na nowym koncie).

8 polubień

no cze,
seba z tej strony

lubię programować w wenżu czasem, jak bym miał stół do pingla to bym sobie pograł a tak to tylko gram w oglądanie filmików na yt to moja pasja robie też muzykę której nie publikuję. Mogę też nagrać dokument o naszym spejsie jakby ktos napisal ze mna scenariusz

8 polubień

Siema
Jestem Rafał i studiuje inżynierię mechaniczno-medyczną na polibudzie
Interesuje się mechaniką, biomechaniką inżynierią rakiet, eksploracją kosmiczną i protezami/egzoszkieletami
W wolnym czasie lubię czytać książki i grać w gry sci-fi i fantasy. Takie typowe rzeczy dla typowego nerda.
Jak muzyka to głównie rock i metal.
Jeszcze nie programuje, ale chętnie się nauczę. Robię w inventorze, ansysie i innych takich gównach. Ogarniam też drukarki 3d.

6 polubień

Czy to jest kierunek powstały na zgliszczach informatyki biomedycznej?

Nope. To jest na mechanicznym i można to porównać to mechaniki i budowy maszyn tylko z dużą ilością wiedzy medycznej i zajęć na gumedzie

Cześć,
Jestem Tomek, znany również jako zdzichu. W pracy kieruje zespołem tzw. devopsów, w prawdziwym życiu hakieruje w zależności od potrzeb: kontrybuuje do Fedory, smartyzuje sobie dom, czasem zrobię jakiś mebel, próbuję też zmieniać rzeczywistość w radzie dzielnicy Jasień.
Mam sentyment do tematów sieciowych. Co się da naprawiam Poxipolem. Kiedyś dorosnę do kupienia roweru poziomego.

13 polubień

Hej,

Jestem Beniamin z hakierspejsu łódzkiego :). Na co dzień: software engineer, głównie pisze w go w architekturze mikroserwisowej, a po godzinach: człowiek spędzający za dużo czasu z psami. Moją pasją są setery irlandzkie a do zainteresowań należą: unixy, sci-fi, comp-sci, muzyka. Lubię pisać małe programy, które robią dobrze jakąś jedną rzecz.

Mój ostatni toy project z którego jestem dumny: link.

pozdro

12 polubień

Cześć,

Jestem Piotrek, niektórym znany jako pfm. W pracy piszę w Javie a w czasie wolnym chwytam się mnóstwa różnych rzeczy, z różnym skutkiem. Nie lubię zamkniętych platform, pośpiechu i polityki. Lubię otwarte protokoły, prostotę i przejrzystość.

Nigdy nie byłem w HSP, choć w poprzedniej inkarnacji tego hakerspejsu byłem na Elixirowym Meetupie.

Używam Emacsa ponad połowę swojego życia. Słucham różnych gatunków muzyki: od ambientu (Brian Eno) po rocka progresywnego (Yes, Oceansize, Tides from Nebula).

11 polubień

Bążur,
Mam na imię Robert. Nie wiem, co dalej. A, skopiuję od Beniamina - też jestem członkiem łódzkiego hakierspejsu.
Poza tym… całe swoje życie przegrałem, dosłownie. Na instrumentach perkusyjnych i pochodnych tychże. Niestety od roku nie działam w muzyce w ogóle, ale za to od jakiegoś czasu sobie zacząłem programować. Chciałbym po godzinach robić jakieś wolne oprogramowanie, ale póki co praca zjada mi większość czasu. Mam jednak nadzieję, że zdobyte doświadczenie w Javie (bo głównie tego używamy w pracy) pozwoli mi później trochę pokodzić dla świata.
Lubie Linuksa - odkąd pierwszy raz go zainstalowałem na studiach, przestałem grać w gry. Kocham go za to. Niestety jakieś 3 lata temu odkryłem, że ktoś kontynuuje rozwój Wolfensteina Enemy Territory pod nazwą Enemy Territory Legacy i niestety działa on na Linuksie. Także już nie pałam tak ogromną miłością do niego, ale nadal lubię.
Lubię języki, uczyć się ich, lubię pomagać ludziom, przede wszystkim kocham podróżowanie autostopem. Ogólnie to chciałbym nauczyć się w życiu wszystkiego, ale no nie da się - umysł nie działa aż tak sprawnie, żeby cały czas 24/24 się czegoś uczyć. Poza tym… no właśnie - są tylko 24 godziny w dobie.
Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, jak Hackerspace (generalnie brakowało mi ludzi, którzy lubią robić rzeczy i nie wiedziałem nawet, że to się tak może nazywać) w Trójmieście, na Haktoberfeście. I za to wam okrutnie dziękuję. Od tamtego momentu zacząłem szukać kogokolwiek, kto miałby podobną wizję w Łodzi i trafiłem na kilka osób, które już troszkę zaczęły w temacie działać. I tak po jakimś czasie powstał łódzki hs. Dziękuję :slight_smile:

PS
Sugestia: powitania mogłyby odbywać się w oddzielnych wątkach - wtedy można trochę popisać z nowymi użytkownikami na forum i wydobyć jakieś ciekawostki od nich.

13 polubień

Szałek / Michał Szałkowski, programista od 15 lat, jeśli chodzi o aplikacje webowe to pisałem już we wszytkim, obecnie java / spring / aws / cloud i bezpieczeństwo, w zasadzie jak nie pisze aplikacji to staram się je zepsuć. Co do programowanie wszytko o mnie na https://www.linkedin.com/in/michalszalkowski i michalszalkowski[dot]com Ostatnio zajełem się tworzeniem prostych urządzeń, zasada prosta 1 miesiąć 1 projekt to co obecnie udało się zrealizować opisałem tu http://classicdevice.com/

13 polubień

Cześć, Witam wszystkich. Ci co odwiedzają spejsa juz mnie znaja a tym co siedza tylko na forum polecam częściej wpadać i też się ze mną poznać :smiley:

10 polubień

Czołem!
Tu SQ2WSZ.
Na imię mam Wojciech. QTH Gdańsk Osowa.
Krótkofalowiec z Pomorskiej Łączności Kryzysowej OSP Gdańsk - Zachód.
W SP2GDZ zajmuje się “czarną robotą” chociaż wolę nazywać to PRem :smiley:
Część z Was zdążyła nas poznać na dniach otwartych i radiowej środzie. Tych co nie mieli jeszcze okazji zapraszam do wspólnych działań radiowych przy najbliższym spotkaniu :wink:
73!

9 polubień

Podpierdziele trochę tekstu Wojtkowi bo dużo nas łączy:

Czołem!
Z tej strony Błażej SQ2MTG
Pochodzę z Gdańska - Brzeźna, obecnie zamieszkały na Kaszubach na swoim.
Krótkofalowiec z Pomorskiej Łączności Kryzysowej OSP Gdańsk - Zachód.
W SP2GDZ zajmuje się technicznymi kwestiami i dzierżę tytuł “ekscentrycznego geniusza/mądrali” :smiley:
Część z Was zdążyła mnie poznać na radiowej środzie (ten od sprintera pełnego gratów heheh) .

Z wykształcenia jestem elektronikiem, skończyłem automatykę i obecnie pracuje w swoim zawodzie. Moimi mocnymi stronami są oczywiście elektronika, tworzę własne konstrukcję (od PCB po embedded), maniakalnie lubię poprawiać producentów, trochę klepię w Pythonie / C / Perl od kilku lat, konsola linuxa to moja narnia w której mogę się schować , dobrze idzie mi w wirtualizacje, umiem w sieci komputerowe na poziomie budowania BGP czy robienia mesh, mikrotiki czy openwrt to dla mnie czysta przyjemność. Jaram się od 2-3 lat pentestingiem, szykuję się do pozyskania OSCP. Moją życiową dewizą jest ciągłe samodoskonalenie i rozwój w nowych kierunkach (ofc które mnie zainteresują) Służę pomocą w kwestiach technicznych na każdym poziomie problemu.

Czasami jestem porywczy, bałaganie i dużo klnę, ale nie ma ludzi idealnych na tym świecie :wink:
73 i do zobaczenia~!

12 polubień

Hej, jestem Waldek (albo sali) i aktualnie jestem jeszcze studentem psychologii, ale do końca roku powinienem się obronić i zostać już pełnoprawnym magistrem :wink:. W tym temacie najbardziej interesuje się psychologią społeczną, mindfulness/medytacją i psychodelikami.

No, ale skoro hackerspace to interesują mnie też rzeczy typowo że świata IT. Głównie sieci komputerowe i serwery linuxowe (aktualnie uczę się do egzaminu CCNA).

Z jeszcze trochę innej beczki, mega fascynują mnie nauki przyrodnicze, szczególnie fizyka, a żeby się w życiu nie zasiedzieć jeżdżę na rowerze.

12 polubień

Cześć,

Mam na imię Alan i podobnie jak koledzy @SQ2MTG i @SQ2WSZ jestem krótkofalowcem. :slight_smile:
W SP2GDZ obejmuję działkę budowy anten, szukaniem miejsc do wypadów radiowych.

Pochodzę z małeeeeej miejscowości na Kujawach niedaleko Kruszwicy. Obecnie mieszkam w Gdańsku, po wielu przeprowadzkach krajowych Gdańsk jest najlepszy :smiley:
Z wykształcenia elektryk i taki zawód wykonuję. Najczęściej mnie spotkać na SKM, PKM i terenie portu w Gdańsku. :wink:
Do zobaczenia !
73! de SP2HCA

6 polubień

Mam na imię Jakub. Znany również jako shitsailor.

Interesuję się (prawie) wszystkim co związane z informatyką i inżynierią oprogramowania, od procesorów, systemów operacyjnych, kompilatorów przez języki programowania aż do aplikacji sieciowych i mobilnych oraz algorytmów i struktur danych.

Na codzień, zawodowo, tworzę aplikację mobilną w pewnej małej firmie.

Obecnie jestem po uszy zakopany w teorii funkcyjnego programowania reaktywnego.

7 polubień