Przywitaj się z HS Pomorze

Mam na imię Jakub. Znany również jako shitsailor.

Interesuję się (prawie) wszystkim co związane z informatyką i inżynierią oprogramowania, od procesorów, systemów operacyjnych, kompilatorów przez języki programowania aż do aplikacji sieciowych i mobilnych oraz algorytmów i struktur danych.

Na codzień, zawodowo, tworzę aplikację mobilną w pewnej małej firmie.

Obecnie jestem po uszy zakopany w teorii funkcyjnego programowania reaktywnego.

7 polubień

Hej!

Mam na imię Michał. Zawodowo zajmuję się szeroko pojętymi sieciami komputerowymi (switche, routery, load-balancery, WiFi), a od niedawna jestem programistą!
image

Moje główne hobby to krótkofalarstwo - od 2016 roku jestem licencjonowanym nadawcą, dzięki temu poznałem @SQ2MTG @SQ2WSZ @SP2HCA jak i masę innych fajnych ludzi ze świata. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszam na Radiowa Środa.

Oprócz zaburzania pola elektromagnetycznego lubię jazdę rowerem oraz hiking. Mam trochę doświadczenia w elektronice i Linuxie.

6 polubień

Hej, jestem Keri - lampowa wiedźma :slight_smile:
Mieszkam w Gdańsku od 2019r., wcześniej całe życie przesiedziałam z rodzicami w Łodzi. Teraz żyję sobie ze swoją chłopczyną Tristane i tworzymy mały kolektyw osób queerowych na Głównym Mieście.
Chodzę po tej ziemi już 35 lat, z czego ponad 21 lat spędziłam na dłubaniu w elektronice, i jeszcze więcej w elektryce. Kilka w mechanice, gł. budowie i naprawie rowerów, ale nie tylko. Umiem pracować na odlewarkach monotypowych jako jedna z coraz bardziej nielicznych osób w tym kraju.
Zajmuję się głównie elektroniką analogową - audio, elektronika lampowa, odnawianie zabytkowych radioodbiorników i sprzętu hi-fi, do tego trochę pomiarówki, chcę się wkręcić w w.cz. i krótkofalarstwo. Poza tym serwis, jakieś sterowanie/automatyka, od niedawna mikrokontrolery.
Z tematów informatycznych - budowa i administracja sieci LAN, systemy GNU/Linux, wolne i otwarte oprogramowanie, kodzenie w Pythonie i odrobinę C. Dumna użytkowniczka Debiana od 2012r., fanka starych Thinkpadów do [TW][4-5]20 :). A, i uwielbiam maliny.
Wcześniej pracowałam w firmie informatycznej na wsparciu i testach, potem - w Muzeum Książki Artystycznej, a teraz robię naprawy i prace remontowe dla ludzi, siedzę w swoim warsztacie i konstruuję różne projekty. Od niedawna zainteresowałam się też modelarstwem kolejowym DCC, systemami sterowania ruchem kolejowym, protokołami bezpieczeństwa itd.
Marzę o zbudowaniu modularnego syntezatora analogowego (lub większej ich liczby), lampowego thereminu oraz miksera sygnałów liniowych, frezarki CNC (chociaż jedną współkonstruowałam, a na innej dodawałam ulepszenia) oraz symulatora jakiejś stonki albo siódemki :slight_smile:
Flota rowerów obecnie się składa z dwóch damek-holenderek, roweru transportowego z podwójną rurą górną oraz cargo Sorte Jernhest, który zaczął mi się na dobre przydawać dopiero w Gdańsku.
W sferze marzeń - gitary elektryczne i basowe (jeszcze nauczyć się na nich grać…) oraz jakiś fajny zabytkowy motocykl np. Junak M10, bo uwielbiam tę estetykę :slight_smile:
W sercu anarchistka, w praktyce demokratyczna socjalistka, zawzięta feministka co współorganizowała manify od 2008r. Mocno interesuję się sprawami dotyczącymi LGBTQ+ ze szczególnym naciskiem na transpłciowość. Od ok. 2007r. widziałam się jako osobę trzeciej płci / androgyniczną (pojęcie niebinarności jeszcze się nie rozpowszechniło), a od stycznia tego roku wyszłam z szafy jako transpłciowa kobieta :).
Z innych zainteresowań nietechnicznych - moda alternatywna (punkowa, postpunkowa/gotycka itd.), muzyka bardzo różna z naciskiem na post-punk/nową falę, gotycki rock, industrial/dark ambient, muzykę elektroniczną, progresywny rock i heavy/power/progressive metal :slight_smile:
Z przykrością przyznaję, że w starych czasach musiałam sprzedać oscyloskop OS-102 i magnetofon M3401SD, aby pojechać na Castle Party. Żałuję jak cholera…

W planach uruchomienie kanału na YT :slight_smile:

10 polubień

Hello and, again, welcome to the Aperture Science… a nie to nie to.

Cześć, jestem Patka (dla niektórych Hasera). Zawodowo pracuje jako administrator sieci i systemów IT. Udzielam się w stowarzyszeniu miłośników starej elektroniki i techniki RetroKomp, społeczności Stare.pro, a od niedawna także w Hackerspace Pomorze. Niektórzy mieli już okazję mnie poznać podczas moich wizyt w ramach dni otwartych :slight_smile:

6 polubień

Hej, nazywam się Kamil, mam 28 lat i jestem ogólnie pojętym pasjonatem informatyki. Zawodowo jestem programistyczno-devopsowym pracownikiem naukowym i redaguje czasopismo naukowe.

Piszę moduły i skrypciki w Wenszu, mam za sobą mordęgę w C i C++ (próbowałem na doktoracie robić jakieś mądre rzeczy w nim 🤷), umiem w Dżawaskript, potrafię manewrować po Linuxie i profesjonalnie wywołać kernel panic instalując jeden durny pakiet podczas odpicowywania swojego systemu. Czyli można powiedzieć że jestem solidnym reprezentantem świata IT.

Ostatnio wkręciłem się też w tematy druku 3D, po zakupie Endera i doczepieniu do niego Maliny, oraz w klejenie swojego homelabu, chociaż na razie stawiam sobie pierdółki (Gitea + Drone, Nextcloud) na Lenovo M72, kiedyś może to będzie drugi Tryton. Chciałbym się rozwijać w tych kwestiach, bo ogólnie lubię gmerać i majsterkować.

Z rzeczy innych i różniastych, lubię naparzać w planszowki, jeździć na rowerze i poznawać nowych ludzi i razem kombinować nad jakimiś bajeranckimi projektami.

Do zobaczenia!

6 polubień

Witajcie.
Sylwek z tej strony. Zawitałem do Was po niebezpiecznikowym webinarze na temat “a co będzie jak GSM padnie…” prowadzonym przez SQ9PBS Wojtek vel Siwy. A po tym jak przez 2 tygodnie nie dostałem informacji od koła naukowego ETI zdecydowałem zajrzeć tutaj.
Zawodowo zajmuję się web developmentem, ale wśród moich pasji/zainteresowań/wypełniaczy wolnego czasu znajduje się między innymi praca w drewnie (raczej pudełka niż rzeźbienie), praca w skórze (portfelik a nie siodło czy buty :stuck_out_tongue: ). Ciekawi mnie również programowanie mikrokontrolerów RPI, STM32, Arduino. Z czytanych książek mam ostatnio na tapecie Kisiel, Jadowską i Christie. A czy wspominałem, że jestem fanem Star Trek’a i z utęsknieniem czekam na kolejne odcinki Picard’a? A że było coś o pociągach to również napomknę, że jestem rekonstruktorem postaci polskiego kolejarza z przed II WŚ.
Zdecydowanie do zobaczenia.

5 polubień

Cześć, nazywam się Omer, ale tureckie imię to jedyne co łączy mnie z tym krajem, bo całe życie spędziłem w Polsce :smiley:
Lubię wolne oprogramowanie, GNU/Linux to mój domyślny system operacyjny (po fazie młodzieńczego distro hoppingu wróciłem do Ubuntu), najwięcej programowałem do tej pory w C i zapoznaję się baaaaardzo powoli z Pythonem.
Nigdy jeszcze nie byłem w hackerspace, jutro zamierzam wbić na dzień otwarty.
Do zobaczenia :slight_smile:

5 polubień

Siemanko!

Mam na imię Bogdan, czy po prostu Goggi
Oficjalnie pracuję programistą gier na silniku Unity w Gdańskiej firmie.
Jestem bardzo zainteresowany tworzeniem gier jako indie wydawca. Wcześniej robiliśmy gry dla Google Play i Steam naszym małym zespołem o nazwie “Schizo Cat”. Obecnie pracujemy nad naszym nowym projektem.

Miło się poznać :slight_smile:

9 polubień

Cześć,
Wszyscy mnie już znacie, ale dopiero teraz zabieram się za forum. Mam na imię Remi. Kończę studia inżynierskie na kierunku informatyka (programowanie). Oprócz pisania inżynierki zajmuję się też innymi, mniejszymi projektami i przedsięwzięciami - mogę chętnie opowiedzieć więcej na żywo jak kiedyś się spotkamy w siedzibie HSP.

5 polubień

Jestem lokalnie z Gdańska. Może powracam, bo kiedyś dawno temu i krótko byłem członkiem HackerSpace’u. Wtedy nie było czasu a teraz może będę miał go więcej. Przedstawiając się - jestem niepraktykującym elektronikiem z wykształcenia (dawno temu), programistą z doświadczenia a ostatnio głównie prowadzę zespoły to mało koduję. Prywatnie mam dwójkę dzieciaków, lubię dużo i daleko podróżować, uczyć się języków (poza angielskim potrafię się dogadać po hiszpańsku i portugalsku), czytać (głównie non-fiction), ogrodnikować na działce, ugotować i zjeść coś dobrego, ugryźć kawałek filozoficzny i pewnie jeszcze kilka innych rzeczy.

4 polubienia

Cześć!

Mam na imię Yura. Jestem inżynierem oprogramowania backendowego. Lubię grać w gry online, pisać własne mini projekty i oglądać filmy/seriale.

5 polubień

Mam na imię mlnlons i jestem z Gdańska,
Od wczoraj nie piję : )

1 polubienie

ohaithere, I just wanted to say: don’t forget to micro forage and eat plenty of dandelions before the Velocirapture my brothers and sisters for Only those with the freshest, most succulent livers will be saved I’m looking forward to sampling the fine vintages of your dankest memes as we get to know each other better, making my soul happy, fat and delicious for Raptor Jesus.

Here is the most recent poem I wrote:

gravity wells of thought and feeling,
updated status, devoid of meaning,
scrolling down, unfocused reading,
rebel oh well, submission, kneeling,
zero-sum games, infinitely repeating,
bodies + minds in bullshit meetings,
gainfully-employed, souls-a-screaming,
stuck in chairs and over-eating,
sister’s rights eroded,
brothers were sleeping,
Land, sea and skies privatised,
in front of our eyes, unbelieving,
if culture is free is bit-copying stealing?
compensatory consumption, obesity killing,
kefir-a-bubble, bacterial feeding,
micro greens and sprouts appealing,
guerilla garden, counter-greening,
natural laws living soil seeding,
destimulation neo-cortex healing

“samthetechie”
Samuel Carlisle BEng (Hons) Dunelm MIET
https://samthetechie.github.io/

6 polubień

Cześć,
Mam na imię Jurek, albo hedge.
Jestem testerem zautomatyzowanym,
a hobbystycznie zajmuje się wycinaniem na laserze i usiłowaniem zrobienia robota na esp32

1 polubienie

Cześć wszystkim!
Mam na imię Paweł. Jestem z Poznania, ale od niedawna studiuję zaocznie w Gdańsku (Informatyka). Na co dzień pracuję jako PHP developer, a prywatnie interesuję się Linuxem, światem open-source i ogólnie szeroko pojętym światem IT.

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem odwiedzenia waszej siedziby. Widziałem że organizujecie dni otwarte w czwartki - może uda mi się wpaść w najbliższym czasie. :slight_smile:

1 polubienie

Hej @pomidor :slight_smile:

Ogólnie zdarzają się ostatnio czwartki gdy nikogo nie ma - polecam zapytać na #drzwi na discordzie czy ktoś jest, ew. zadzwonić na nasz telefon.

Akurat w ten czwartek na 99% będziemy bo szykuje się hakowanko wagi do śmieci/mate :smiley:

Hejo :smiley:
Mam na imię Asia, moje zaimki to ona/jej. Studiuję Zarządzanie Inżynierskie na Politechnice Gdańskiej, pracuję jako tester gier video. Parę osób może mnie kojarzyć z założenia i prowadzenia serwera discord Kurzgesagt Trójmiasto Meetup.
W wolnym czasie lubię majsterkować, robić proste obwody elektryczne o różnym zastosowaniu użytkowym. W domu jestem raczej “złotą rączką” i jak coś się psuje, to chętnie to naprawiam. Lubię się uczyć i interesuję się zbyt wieloma rzeczami, by je wszystkie wymieniać. Jeśli czegoś nie wiem albo na czymś się nie znam, to wychodzę z założenia, że jeszcze tego nie wiem i nadrabiam to przy najbliższej okazji, jak tylko okazuje mi się to przydatne.
Poza tym lubię odpoczywać raczej aktywnie, na świeżym powietrzu: podróże, windsurfing, dotykanie trawy i inne takie okropieństwa. Bardzo lubię poznawać nowych ludzi, zwłaszcza jeśli mogę z nimi wykonywać wyżej wymienione aktywności :smiley:

3 polubienia

from hsldz import Keijo

Cześć,

Jestem Keijo. Nie używam imienia z dokumentów poza pracą, więc jeśli ktoś je zna to proszę się do mnie nim nie zwracać. :stuck_out_tongue:

Jestem kolejną osobą w community HSP związaną z Łódzkim spejsem. Siedzę teraz w Gdańsku, więc łatwiej uczestniczyć mi w HSP tho.

Profesjonalnie zajmuje się DevOpką w fintechu, ale w moim obecnym projekcie bardziej wygląda to jak niańczenie programistów.

Interesuję się alternatywnym oprogramowaniem do telefonów, open source, samochodami i… w sumie po co wymieniać wszystko, jeśli ktoś chce porozmawiać to zapraszam.

Jeśli nie ma mnie akurat na discordzie to napisz, odczytam kiedy będę. Ostatnio większość czasu spędzam portując SailfishOS na Zenfone 8 albo odsypiając pracę xD

Jeśli ktoś chodzi na dni otwarte to może już mnie kojarzyć, bo czasami na nich się pojawiam.

2 polubienia

Imię: Iris
Ksywa: Iris, Kyrre
Zawód: Studentka Fizyki
Zainteresowania: Fizyka jądrowa, filozofia, literatura klasyczna, muzyka klasyczna, klasyczna historia Chin,

W HSP jestem głównie okresie wakacyjnym. Możesz mnie zobaczyć jak się parzę lutownicą albo zajmuję chińską kaligrafią. W wolnym czasie aktywna działaczka młodzieżówek typu lewica i nieustępliwa debaterka. W najbliższej przyszłości będę się zajmować modelowaniem reaktorów jądrowych i ogólnie pojętym transportem neutronów.

3 polubienia

ŁASICA
ulubion kolor: to zależy
jestem bywalcem hakerni od długo, zajmuję się rysowaniem oraz wychodzeniem z biedy
163 cm

5 polubień