Przywitaj się z HS Pomorze

Zgodnie z tradycją, wątek do witania się dla wszystkich przybywających na forum.

1 polubienie

Rozpocznę witanie się, zapraszam też wszystkich starych członków do symbolicznego napisania o sobie kilku słów.

Jogurt, .Net developer oraz twórca gier mobilnych pod brandem Yocat Games. Z ciekawszych rzeczy w HS organizowałem kilka razy Hackerspace Game Jam oraz zdarzyło mi się nawet przez jakiś czas ten nasz pociąg prowadzić. Główne zainteresowanie: zdecydowanie gry planszowe :smiley:

1 polubienie

Imię: Amadeusz
Ksywa: Amadi, DevOps Junior
Zawód: MLOps, DevOps
Zainteresowania: Machine Learning, AI, Biomedical Engineering, RPG, klikanie w komputer

W HSie od 2016 roku, niemal od samego początku. Od 2017 coraz bardziej zaangażowany w organizację spejsu, od maja 2020 w zarządzie Stowarzyszenia.
Lubię cyferki i koncept AI więc bawię się w Machine Learning - zwłaszcza interesuje mnie jak to działa pod spodem. Uczestniczyłem i prowadziłem spotkania grupy Data Science w HSie.
Lubię pograć w papierowe RPGi (Warhammer, D&D, Neuroshima, etc.), a także poklikać na kompie np. w Warhammer: Total War. Planszówki, figurki czy “medżiki” też mi niestraszne.
Z nienerdowych tematów chętnie pogadam o piłce (glory glory Man United) oraz o filozofii i polityce.

3 polubienia

Dzień dobry, nazywam się Maciej i jestem inżynierem. Kiedyś programowałem w godzinach pracy, a teraz programuję głównie po godzinach.
Szanuję, bardzo, pociągi. I psy. Psy oczywiście: Dżendera i Transa szczególnie :wink:

2 polubienia

Critbit, podobno miałem imie, jestem elektronikiem. Chciałbym zawojować świat hardwarem wydanym pod swoim brandem, takim jak np. “Cringebox”, ale to trzeba wyjść z piwnicy a ja nie lubie.

2 lata siedziałem w Gdańsku, obecnie na covidowym wygnaniu w Wawie.

3 polubienia

Cześć, jestem yasiu, i też podobno kiedyś miałem imię (ale nie takie jak sugeruje nick, o czym przekonał się kiedyś @korposzczur ).

Student PG na kierunku Automatyka i Robotyka (EiA), ale tak na prawdę to studiuję tylko po to, żeby przychodzić do spejsu. Kręcę się w kilku kołach naukowych oraz organizacjach studenckich próbując robić kosmiczne rzeczy.

Słowa triggery: SpaceX, Tesla, Kosmos.

4 polubienia

Imię: Michał
Ksywa: Michał, yakub
Zawód: Programista, DevOps, SRE
Zainteresowania: języki programowania, security (głównie CTF), gamedev (okazjonalnie, głównie game jamy)

W okolicach HS-u kręcę się od 2017 kiedy przyjechałem do Gdańska na studia, członkiem jestem od 2019. Napisałem slackowego bota spotty-kiwi i od czasu do czasu zdarza mi się grzebać w infrastrukturze spejsowych usług.
W trakcie Sierpnia Opensource 2019 prowadziłem warsztaty wprowadzające do programowania w JavaScripcie.
Od kilku lat pomagam również w utrzymywaniu Sieci Komputerowej Osiedla Studenckiego na PG.
Dla rozrywki grywam ostatnio (za)dużo w Rocket League.
Poza tym trenuję parkour i OCR/ninja warrior, lubię też wspinaczkę (szczególnie bouldering).

1 polubienie

Siema,
Jestem Olek i klikam w komputer. Jestem obecnie Frontend Developerem, ale lubię tematy zarządzania i DevOps. Jestem studentem globalnej uczelni Higher Banking School.

Lubię medytować, słuchać muzyki, i gotować. We wszystkich trzech jestem coraz lepszy i bardzo chętnie się tymi pasjami podzielę.

4 polubienia

Imię: Jacek
Ksywa: d, d33, d33tah
Zawód: Inżynier oprogramowania, team leader
Zainteresowania: WiOO, psychologia i filozofia, science fiction, gotowanie
Muzyka: mieszanki rocka z rapem albo elektroniką (nu-metal, industrial metal), trip-hop, dream pop, electropop, różne wariacje chillstepowe, muzyka relaksacyjna

A tak poza tym to jestem założycielem Hakierspejsu Łódź i mam ciut doświadczenia z pisaniem softu, który skanuje całą przestrzeń IPv4 i obróbką tego typu danych. I sporo śmiesznych epizodów w stylu trenowanie krav magi, udział w warsztatach literackie czy próba podejścia do udziału w sztuce teatralnej. Uczę się też języka chińskiego i mam nadzieję, że niedługo po koronce wybiorę się do Chin, bo lubię podróżować :wink:

1 polubienie

Ksywa: laracroft, klara, toster7
Zawód: Typiara od security

Interesuję się baletem, kryptografią, polityką. Uwielbiam dobre jedzenie, dobre książki i dobrą muzykę. Hobbystycznie tańczę.

W spejsie działam od 2017, swego czasu rozkręcałam spotkania security.

1 polubienie

nick: q3k
ulubiony smak lodów: cytrynowe

Współzałożyciel HSWAW, teraz uprawiacz spooky action at a distance. Ko-administrator hscloud i bgp.wtf. Lubię gotować, rozmawiać o filozofii i wnioskować o systemach rozproszonych.

2 polubienia

Imię: Michał.
Zawód: owszem, nawet niemały.
Skąd: pierwotnie górny Śląsk, parę lat Poznań, od kolejnych paru lat Gdańsk.
Dziad: lvl 32 na czas pisania tego posta.
Żona: cierpliwa.

Uczę się klepania w Pythonie, lurkuję gdziebądź, lubię zjawiska popkulturowe, gram w gry.
Po -nastu latach w logistyce magazynowej rzucam ten szajs i próbuję się realizować w samobójczym planie przebranżowienia.

4 polubienia

Justyna, ale za długo się wymawia, więc skracam do Dżasta.
Chuja się znam na hakowaniu, kiedyś chciałam się przebranżowić, ale w sumie po dwóch latach walczenia z depresją i intensywnej terapii powoli dochodzę do wniosku, że wolę tworzyć (w szerokim tego słowa rozumieniu - rysować, projektować, rzeźbić, pisać, strugać, lepić, wiercić, szlifować) i być utrzymanką @mroz.
Chłonę wiedzę jak gąbka - czy to o projektowaniu, czy to fizyce kwantowej. Na starość stałam się gejmerką i marnuję długie godziny na pykanie w retro tytuły. Mam fioła na punkcie Czarnobyla, klimatów postapo i kanonicznego Fallouta.

4 polubienia

Wojtek (max/ksiadz), w sumie to zacząłem ten spejs w sierpniu 2016 zainspirowany poznaniem Infa z HS-Waw kilka lat wcześniej. Również miałem przyjemność prowadzić ten nasz pociąg do końcówki 2018.

Obecnie mało aktywny członek satelita w związku z emigracją i lekkim wypaleniem od społeczniactwa, ale wciąż staram się aktywnie śledzić online.

Zawodowo DevOps/DevSecOps Eng czy cokolwiek innego w danym momencie głupi hype świata IT chce. Probuję też co jakiś czas stworzyć coś własnego w przeróżnych branżach, acz na razie bez wielkich sukcesów :wink:

Zainteresowania: ekonomia, podróże, psychologia, biohacking (łykam dziwne rzeczy i bawię się GMO), filozofia, zarządzanie, budowanie rzeczy, ale tez zespołów czy organizacji (hehe kultury, valuesek i misji xD)

4 polubienia

Hej, nazywam się Mateusz i posługuję się wyrafinowanym nickiem “matik”. Spejs znalazłem pod koniec 2018 roku, chociaż kulturą hakerską fascynuję się od dłuższego czasu.

W dzień zarządzam i utrzymuję systemy, piszę skrypty i yamle, uczę się pisać specyfikacje, a popołudniami lutuje i udaję, że znam się na elektronice i systemach wbudowanych. Czasami też drukuję coś na drukarce 3D - głównie części do niej, o ile się właśnie nie zepsuła i nie trzeba czegoś w niej naprawić.

Gram w planszówki i gry z wyprzedaży. Czytam mniej książek niż bym chciał. Jak mnie weźmie, to czasem robię zdjęcia.

4 polubienia

Cześć. Za pieniądze programuję, automatyzuję. Robiłam też zlecenia z grafiki, marketingu.

Ciekawi mnie: programowanie, optymalizacja/automatyzacja, ekonomia, neurofarmakologia, psychologia, psychometria, statystyka, etyka, psychodietetyka, medycyna estetyczna, kosmetyki, kruszce, krypto, biohacking

3 polubienia

No cześć, jestem mróz, nawet moja połowica mnie tak nazywa. Za dnia jestem pragramistą systemów wbudowanych, a z wieczora pozuje na 7331 hackera i robię gównoburze na <naszym aktualny komunikatorze internetowym, którym wcale nie pozostanie na zawsze slack>

6 polubień

Robert, w HSie używam nicka rrr

Z zawodu/wykształcenia biotechnolog, filozof i informatyk. Pracuję robiąc projekty badawczo-wdrożeniowe dla przemysłu, głównie związane z MLem / przetwarzaniem danych. W wolnych chwilach pomagam w badaniach ludziom z GUMedu i ASP; animuję społeczność MLGdańsk; chodzę na spacery do lasu. Do HSu trafiłem pod koniec 2016 na spotkanie o transhumanizmie i tak zostałem. Ze względu na mieszkanie w Gdyni i pandemię dawno nie byłem w spejsie fizycznie :slight_smile:

6 polubień

Cześć,
jestem w spejsie od roku i w sumie bawię się elektroniką, automatyką przemysłową, drukiem 3D oraz próbuje wrócić do zabaw w FPGA. Również zajmuje się hodowlą warzyw z wykorzystaniem balkonu i parapetów.

4 polubienia