Przegląd kodu -- poszukiwane osoby gotowe czytać cudzy, brzydki kod

Cześć,

Właśnie próbuję reanimować dla Disroot.org pewien projekt napisany w Pythonie 2.x. Jest to wtyczka do serwera pocztowego Postfix, która używając kluczy publicznych użytkowników szyfruje przychodzącą pocztę. Szukam osoby, która zna Pythona i zechciałaby spojrzeć na moje zmiany, ponieważ część pythonową robię sam.

Co do samego kodu, to z góry uprzedzę, że sytuacja wygląda średnio: nie było tam testów i kod praktycznie nie nadawał się do pokrycia testami jednostkowymi, dlatego wyklepałem jakieś takie gówniane testy end-to-end żeby mieć cokolwiek do odpalenia przed i po. Dodałem je prawie nie zmieniając oryginalnego kodu bo chciałem wiedzieć, że jeśli coś wybuchnie to nie z mojej winy. W końcu odpaliłem automatyczną migrację używając lib2to3.

Testy przechodzą, ale byłoby na pewno lepiej, gdyby ktoś dodatkowo spojrzał na te zmiany, ponieważ Python nie jest moim głównym językiem a o Pythonie 3 wiem bardzo mało (dopiero przy tej okazji zacząłem poznawać nowości względem Pythona 2).

Czy ktoś z Was byłby skłonny poświęcić trochę czasu na przejrzenie tego?

1 polubienie

Raczej nie pomogę przy części Pythonowej, bo jestem za cienki w uszach.

Natomiast dziękuję za udostępnienie tak fajnej inicjatywy. Bardzo podoba mi się kolekcja usług którą Disroot hostuje oprócz usługi mailowej.

Dużo tego? Jak rzucisz kodem to można spojrzeć.

Hej @yakub.

Chodzi o PR 58: Migrate to Python 3.x. Te gówno-testy dodałem we wcześniejszym PR: 51: Add tests for Python code (już zmerge’owanym, ale to były moje pierwsze zmiany więc mogą pomóc zrozumieć kontekst).

Projekt jest na ich instancji Gitea, więc żeby dodawać uwagi trzeba założyć konto. (Nie jest powiązane z innymi usługami Disroota.)

W razie czego można mnie łapać na mailu pfm+hs w domenie untalkative.one.

Dzięki @yasiu, polecam ich usługi oraz ich HOWTO. Poszło w to dużo pracy i wg mnie jest świetne do polecania osobom nietechnicznym lub mniej technicznym, żeby mogły same poradzić sobie ze swoimi urządzeniami i usługami.

No i jeśli już się używa ich usług, to zachęcam też do finansowego wsparcia ich. :wink:

1 polubienie

No i review zrobione, dziękuję bardzo @yakub! :bowing_man:

1 polubienie