Propozycja warsztatu - dyskusja

Elo w SII zachęcają mnie do robienia szkoleń, co mi akurat pasuje, więc zastanawiam się nad stworzeniem szkolenia/warsztatu o (bardzo) roboczym tytule “konsola debugowa w C i testy w pythonie na PC” .

Co by było celem takiego szkolenia:

  1. pokazanie prostej metody na stworzenie konsoli debugowej w C - takiej, która może być używana zarówno z “palca” przez UART/Bluetooth jak i przez skrypty na PC
  2. pokaz ręcznego debugowania kodu za pomocą konsoli (np. zapisz flagę do EEPROM/systemu plików, zresetuj urządzenie, sprawdź czy ta flaga wciąż tam jest)
  3. pokazanie prostej metody na oskryptowanie takiej konsoli z poziomu pythona na PC
  4. propozycja wykorzystania duetu konsola debugowa + testy w pythonie do automatycznego testowania FW na urządzeniu docelowym.

Co sądzicie o takim zagadnieniu? Czy były by wśród was osoby zainteresowane?

Zapraszam też osoby bardziej doświadczone w temacie szkoleń do wypowiedzenia się czy nie jest to zbyt ambitny temat na jedno szkolenie weekendowe (maks 2*8godzin) i w ogóle do podzielenia się swoimi przemyśleniami.

Oczywiście chętnie bym to powtórzył na HS ;]

5 polubień

Stworzyłem sobie ramowy plan, to tylko wstępny zrzut myśli, ale jest już jakąś podstawą do dyskusji: dom mroza

1 polubienie

Nie wiem, czy byłbym w stanie przybyć na takie szkolenie z Wawy, ale z mojego punktu widzenia, super tematy. Sam opis daje mi już jakieśtam pomysły, co mógłbym u siebie zaimplementować i poprawić.

2 polubienia