Podświetlany trójząb

Bo nie wiem jak to inaczej nazwać. Ot w czasie wolnym robię sobię z walających się rzeczy świecidełko. Dzięki kontrybucji od @ttorcz mamy piękne kawałki mlecznej plexi o średnicy 39cm. Wyciąłem na nie naklejki w lokalnej drukarni i mamy coś takiego:

Teraz pytanie do was, zanim się zabiorę za doklejenie tam ESP8266 i spięcie 12V taśmy ledowej.
Czy mogę wykorzystać te tranzystowory? [[p:D1802]]

Mają coś takiego jak Emitter-base voltage równy 6V, A logika ESP8266 śmiga na 3.3V. Czy będę w stanie to wysterować?

Jak mi się uda, to spróbuję ustandaryzować kod i wrzucić na repo celem ledyfikacja

3 polubienia

Tutaj jest działająca elektronika. Trochę kreatywne lutowanie. A poniżej schemat. Nie chciało mi się dodawać ESP8266 do Horizon EDA.

Świeci się!

Rezerwuję 2gą sztukę. Planuję dokleić sterowalny WS2812 do espa, i zrobić TEMCZE. Mamy jakiś sterowalny pasek w spejsie?

Nie widziałem żadnego. Chyba jakiś się walał, ale nie znalazłem, albo był za krótki.

Btw, przed chwilą uprzątnąłem wszystkie artefakty i wrzuciłem do repozytorium.

Złożyłem 2gą sztukę w całość i zrobiłem z niej stolik.

Zasilany jest 1 ogniwem 18650.
Brzeg jest obecnie owinięty welcro.
@critbit jeśli nadal masz ochotę zrobić TEMCZĘ droga wolna.
W środku obecnie znajdują się diody r,g,b,w na drutach miedzianych które chętnie odzyskam do dalszych zabaw :wink:

2 polubienia

To wygląda tak dobrze. Kc cb yogi <3

Wrzuciłbym tam łańcuch ws2812 i espa, zasilanie z 5V

W kolejnym kroku może dorzucić duzą ilość 18650 naraz i ładowarkę wywalić nazewnątrz. Wireless stół.

ALBO AKUMULATOR KWASOWY :open_mouth:

Wtf discourse parsuje wiadomości i nie pozwala wrzucać takich bez składnego zdania XD

Zrobiłbym tak, żeby trójząb wyświetlał jakiś status. Wyłączał się automatycznie gdy nikogo nie ma. Albo świecił się na czerwono jeśli jakaś usługa leży :stuck_out_tongue:

Wymagałoby to jakiegoś systemu do propagacji statusów. Jakieś [[MQTT]]. Trzeba wznowić rozmowy o ledyfikacji.