Odbiornik ADS-B

Zostawiam w spejsie odbiornik ADS-B z Flight Aware. Pierwotnie był zamontowany na domu moich dziadków, który teraz jest w remoncie. Kiedyś tam go zgarnę z powrotem, bo jest lepszy odbiór.

Dostęp z spejsu tutaj.

Odbiornik dostałem od Flight Aware (konkurencja dla Flightradar24). Dane odebrane z tego rodzaju odbiorników są wysyłane do nich i tworzą spójną bazę lotów dla wszystkich samolotów w powietrzu. W zamian otrzymuję subskrypcję Enterprise, gdzie mogę podglądać dane i dane historyczne z całego świata, dla wszystkich samolotów.

Staty z odbiornika pojawiają się na moim profilu.

Obecne stacje naziemne są troszkę redundantne odkąd wystartowały odbiorniki orbitalne na pokładzie satelitów Iridium.

Chwilowo antena jest zamontowana bardzo nieoptymalnie - tuż za oknem, przy metalowej kracie, po złej stronie budynku w stosunku do lotniska. Zachęcam do pomocy w ogarnięciu jakiejś tyczki i montażu na dachu.

Jeżeli macie jakiś dom gdzieś na uboczu, zachęcam do zaaplikowania do programu w którym można otrzymać taki odbiornik. Są większe szanse na otrzymanie odbiornika, jeżeli w okolicy nie znajduje się jeszcze żaden odbiornik.

1 polubienie

Ah, wjazd na dach to jest projekt warty podjęcia. Można by się zainteresować przy okazji montażu wentylacji.

Aha, do ogarnięcia jest jakiś dostęp z zewnątrz, bo urządzenie ma fajne GUI i API.

1 polubienie

Czy w tym API to można np. wyznaczyć obszar i dostawać jakieś info jak samolot w nie wleci?

W sumie API to duże słowo. W najczystszej postaci zwraca to co widzi antena, czyli praktycznie ramki ADS-B. Na ich podstawie powinno być trywialne sprawdzenie czy samolot jest w strefie.

Pod spodem chodzi dump1090, tutaj jest info o “API”: GitHub - antirez/dump1090: Dump1090 is a simple Mode S decoder for RTLSDR devices

Wystawiłem https://adsb.hsp.sh, na razie tylko port 80, ale zapraszam do korzystania!