Nowy laser lub upgrade obecnego

W przerwach na walnym pojawił się temat lasera. Nawet ciekawy pomysł, aby zainwestować w chińczyka za 6k+. Ale już o poważniejszym polu roboczym 40x60.

Jest też temat tego, że obecny K40 wymaga ulepszeń i nieco inwestycji. Jeśli będzie decyzja, że tego się pozbywamy, to np. HS Łódź może go odkupić jeśli jeszcze nie ma swojego. K40 i tak można ulepszyć a w tle zacząć zbierać na lepszy laser.

@Hedge @critbit @psuwala

Uważam też, że trzeba kupić licencje LightBurn. I przestać używać tego okropnego programu do K40, ale to się wiąże z wymianą płyty głównej. 256 PLN to nie tak dużo, a poprawi dostępność lasera dla wszystkich.

Tak jak pisałem na discordzie najpierw bym zrobił szkolenie z GitHub - meerk40t/meerk40t: Hackable Laser software for the K40 Stock-LIHUIYU laser boards. wydaje mi się że jest good enough, a nie ma co patroszyć k40 i wymieniać płytki na nową za kilka stówek, bo jak mówi stare przysłowie z g bicza nie ukręcisz.

1 polubienie

Kadnydatura numer 1

cena: 6800
pole robocze :400x600
opis:

  • działa z meerk40t i whispererem ( przynajmniej powinien bo nie ma nic napisane w opisie ale wygląda na to żę jest podobny do tego egzemplarza Chinese CO2 Laser Engraver / 50w Laser Cutter Guide Ep. 1 - YouTube )
    zalety:
    -dostawa z czech dhlem
    -ruchoma wysokośc stołu
    -możliwośc wstawienia materiału dłuższego niż pole robocze dzięki specjalnym “włazom”
    wady:
  • dostępny tylko na aliexpress
  • brak amperomierza ( dołożenie to kwestia 30 minut pewnie)<moc ustawia się procentowo tylko prawie na pewno sto procent nie jest ustawione dla tuby 60w tylko dla 100w albo 150w, tak jak to sobie chińczyk wyobraził>
  • jest to większy brat k40 więc ma tą samą płytę główną i te same silniki krokwe
  • w nagłówku pisze że żółty w treści że zielony
  • cięzko ten konkretny model znaleść na yt

kandydat nr 2
cena 7k
pole robocze 300x500
ali: https://pl.aliexpress.com/item/1005005508582353.html
ebay: 50W 300x500mm CO2 Laser Graviermaschine Carving Cutter Engraving mit Drehachsen 803567138939 | eBay (ebay de bo tam lepiej mi się znajduje te lasery niż na pl)
Opis:
mniejsza moc tuby laserowej oraz mniejsze pole robocze, ale wydeje mi się że ogólnie solidniejsze wykonanie, posiada płytę główną ruida i kazdy silnik krokowy ma swój własny sterownik i wydaje mi się że silniki też lepsze. chyba również ma możliwoc wsunięcia dłóższego materiału niż pole roboze.
Napięcie na tube podobno pokazywane jest w którejś z opcji kontrolera i można skalibrować na tej podstawie 100%
yt: /watch?v=cA4MGu60Y-8
zalety:

  • jak wyżej
  • regulowana wysokość stołu
  • wysyłka dhlem z czech
    wady:
  • mniejsza moc i pole robocze

Na przyszłość edytuj posty, discourse nie lubi tasiemców? Przeklejam co podrzuciłeś

pozostałe warte uwagi:
https://pl.aliexpress.com/item/1005005540284917.html

to samo co kandydat nr 1 ale za to posiada kontroler ruida, i lepsze silniki krokowe, ogoólnie jakość wykonania wygląda lepiej ale droższe przez to o 2k+ czyli 8913

tak samo jak powyższy, tylko jeszcze większe pole robocze i cena 9313