Nowelizacja ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa

Być może obiła Wam się dziś o uszy łamiąca wiadomość o 5G: Wyborcza.pl. Mi się obiła i sprawdziłem na ile jest ona łamiąca. Ustaliłem co następuje:

Due to its technical qualities (wide territorial reach, good penetration of buildings and other obstacles), the 700 MHz band will help meet the increasing consumer demand for audiovisual content and other broadband services over wireless networks.

Jeśli dobrze rozumiem, to te pasma pomogą uruchomić sieci 5G na terenach słabo zaludnionych, np w Bieszczadach, do których bez wsparcia podmiotów nie nastawionych na zysk 5G może nigdy nie dotrzeć.

O tempora, o mores, o upadku dziennikarstwa.

Z wyborczej:

w Rosji, w Korei Południowej i państwach arabskich.

Dziwne to zestawienie, Południowa cieszy się dosyć dobrym rozwojem.

Pewnie można byłoby się dokopać co UKE na to. Oba zakresy są poza tym co tutaj jest wykazane.

https://bip.uke.gov.pl/plany-zagospodarowania-czestotliwosci/

Są tam te zakresy: http://edziennik.uke.gov.pl/api/DU_UKE/2020/4/akt.pdf:

  • DVB
  • mikrofony i urządzenia wspomagające słuch
  • komunikacja nielotnicza

Istnieje państwowy operator telekomunikacyjny, nazywa się Exatel.
Te częstotliwości zapewniają duże pokrycie terenu, dlatego z punktu widzenia państwa są takie istotne. Taka państwowa sieć 5G dawałaby operatorom część swojej sieci(za opłatami ofc), która dla użytkownika wyglądałaby jakby serwował go jego operator, a jednocześnie państwo mogłoby mieć sieć do łączności kryzysowej. Tylko tyle i aż tyle.

DVB-T zostanie stamtąd wykopane, tak jak zwolniono część pasma telewizyjnego dla LTE800

Uh, czy to nie działa też na takiej zasadzie jak internet areo2? Którego pasmo zostało przyznane przez państwo za wymogiem dostarczania darmowego internetu (z irytującą bramką logowania)

Ja nie mam miejsca w telefonie ma trzecią kartę SIM, więc wolałbym żeby Plus z Orange po prostu mieli zasięg tam gdzie jest on mi potrzebny.

@SiNK no tak, tam w tej chwili nie ma w ogóle miejsca na cokolwiek poza telewizją.

Nie będziesz musiał mieć trzeciej karty. Ta infrastruktura będzie transparentna, będzie działać i wyglądać tak jak sieć macierzystego operatora