MyCroft AI opowiada czym jest HackerSpace! Czy zastąpi Wojtka? [sprawdź sam]

https://streamable.com/e/hkvcqx

Wrzucam na random, bo to (autorski) śmieszko filmik, ale jak uda mi się znaleźć czas na ogarnięcie trochę lepiej MyCrofta, to pomyślę o tym, czy nie zrobić warsztatów które pokażą:

  • Jak postawić MyCrofta

  • Jak zmienić mu STT (Speach To Text) na self hosted Mozilla Common Voice (działa Polski i nie trafia to na serwer jakiegoś korpo)

  • Jak napisać na niego jakieś proste skillsy

  • Kilka ciekawszych skillsów

MyCroft AI to w skrócie open sourcowy voice assistant.
Jest masa ciekawych skillsów na niego choć nim zacząłem się tym bawić sporo zdążyło już skonać.

Co do stanu niektórych, co ciekawszych, po prostu nie jestem pewien.
A ciekawych projektów było dużo, np. KDE im pomagało zrobić integrację z plazmą i to chyba już umarło [*]

Najważniejszy dla voice assistenta skill na świecie, bez którego nikt by nigdy nie kupił Alexy (play X on spotify) udało mi się u siebie postawić. (z niespodziankami po drodze).

Niestety w Gdańsku jestem aktualnie częściej sercem niż ciałem. (pozdrowienia z Grudziądza). W dodatku na moim todo jest więcej rzeczy które muszę zrobić do połowy września, niż planów na resztę życia :sweat_smile:
Ale chętnie bym zgłębił temat na tyle by móc o nim ciekawie poopowiadać, maznać jakieś howto (na wiki albo tu).

PS
Geez, jak tu w embedded

4 polubienia

Filmiki z Streamable powinny się rozwijać jak je dasz w nowej linii po paragrafie.

Brzmi całkiem spoko, może gdyby skonfigurowało się do odpalania naszej licznej kolekcji LED’ów w spejsie, to by nawet się przydał!