Klawiatura mechaniczna - System 76 Launch

Cześć Ptysiaki,
Podczas akcji zamawiania ergodocsów obserwowałem wątek i chciałem zrobić swoją klawiaturę, jednak jestem trochę większym tradycjonalistą, i nie chciałem separowanego dwuczęściowca.

Jednak moje modły zostały wysłuchane, i okazało się, że System 76 zrobił open-hardware’owy projekt - Launch.

Odnalazłem Githuba, którego dla potomnych zostawiam tutaj:

No i dlaczego tworzę ten wątek?
Potrzebuję pomocy, oraz szukam ewentualnych osób które chcą się przyłączyć do zamówienia.

Taguję @critbit oraz @matik by dowiedzieć się, z jakiej strony muszę zamówić podstawową rzecz, czyli PCB.

Also, jeśli ergocogsowcy możecie powiedzieć gdzie zamówiliście obudowę lub gdzie mógłbym swoją obudowę wyfrezować CNC.

POZDRO 600

@korposzczur PCB nie jest podstawową rzeczą, bo jest tak proste jak wygenerowanie plików do fabrykacji (gerberów) i zapłacenie 30USD chińczykowi za 5szt.

Podstawową rzeczą będzie zamówienie scalaków i zlutowanie tego.

Oni sobie wymyślili, że dadzą zintegrowany hub USB-C, którego schemat jest bardziej skomplikowany niż cokolwiek co robiłem przez ostatnie 1.5 roku. To nie jest coś co poleciłbym komuś nowemu w elektronice. Oczywiście możesz spróbować, a ja Ci chętnie pomogę, ale nie daje żadnej gwarancji, że to w ogóle ruszy.

Na marginesie, PCB wygląda jakby ktoś narysował je w paincie. Schemat jest cały zawalony etykietami, bez podziałów na bloki, nie mam pojęcia co się w nim dzieje. To tak, jakbyś napisał program będący zlepkiem drzewek IFów i goto, wrzucił na githuba, i hurray open source. Nie mam ochoty tykać tego nawet kijem.

2 polubienia

Dzięki wielkie za opinię critbit…
No cóż, w takim razie chyba obejdę się smakiem- to miał być prosty projekt.
Kupię w takim razie Keychrona z hotswapowalnymi switchami i je sobie nasmaruję. Żadnego lutowania, kompletowania i jebania.

Potencjalnie zaoszczędziłeś mi masę czasu i energi. Dzięki wielkie ryju.

Co do frezowania w aluminium. Temat jest poza moim zasięgiem. Wiem, że w skalpie jest człowiek który zajmuje się tym komercyjnie. Można spróbować to wycenić.

Znam twoją opinie co do lekkich obudów z druku lub plexi, więc tu też może być problem. Sam planuje dociążyć drukowaną obudowę swojego Ergo kawałkiem stali, bo dla mnie ważny jest głównie nieliniowy układ klawiszy.

A co przykuło twoją uwagę w tym projekcie? Bo dla mnie ten hub jest ciekawy.

@not7cd Załączam schemat TYLKO SAMEGO huba z tej klawiatury.

@korposzczur możesz znaleźć dowolny inny projekt bez huba USB i będzie dosłownie 100x łatwiej. Najlepiej takiej z wkładanym arduino pro micro. Lutowanie klawiatury jest fun, i robią to ludzie, którzy nawet za bardzo nie umieją into lelektronika.

O jakim keychronie wgl mówisz?

Na discordzie HS3 ktoś chciał takie cudo crowdsource’ować, może Ci przypasi? :smiley: