Kategoria "space"

Zauważyłem, że na forum pojawia się wiele wątków które tyczą się usprawniania naszej przestrzeni. Często są na styku softu, sprzętu, albo organizacji. I o ile kategoria “organizacja” jest ważna do omawiania bardziej intymnych spraw stowarzyszenia, jak regulaminy, finanse itp. To miejsce na tematy typu: nowe stoły, zamawianie flagi, ogarnianie kącika kuchennego, zamawianie narzędzi, albo produkcja logotypów; mogłoby być otwarte.

Może ktoś z zewnątrz mógłby dopomóc, albo zaangażować. I przy odrobinie szczęścia dołączyć do społeczności?
Jest też ryzyko bikesheddingu. Może jakieś inne których jeszcze nie widzę. W każdym razie fajnie byłoby mieć miejsce w którym myślimy o naszej przestrzeni. Bo w tym komunikatory powinny pomagać.

Jeśli chodzi o SW, HW, itp. to myślę, że pasują do jakiś prywatnych/wspólnych projektów i zajawek które również mogą egzystować w przestrzeni. Kategoria “space” byłaby skupiona głównie na usprawnianiu tejże przestrzeni. Przecież mamy ją w nazwie.

Jeśli powstanie, to musi być żółta jak CYBER. Jako komplementarna do #0c9 :stuck_out_tongue:

Przykłady wątków które mogłyby w niej wylądować:

Why?

Obwiałbym się, że osoby niezaangażowane w przestrzeni rozwadniałyby dyskusję. Z drugiej strony byłaby to szansa na zaangażowanie tych osób. Myślę, że ważna byłaby umiejętność moderowania dyskusji w tej kategorii aby uzyskać efekty i wciągać ludzi do działania.

Moja jedyna obawa, jak zawsze to:
https://wiki.hackerspaces.org/The_Spooky_Action_at_a_Distance_Anti-Pattern

Ja na to już w ogóle chyba kiedyś zwracałem uwagę, Organizacja to jest mało konkretna nazwa dla tej kategorii, ja bym ją nazwał Stowarzyszenie, bo to wynika z opisu.

Jeśli chodzi o same dyskusje dotyczące przestrzeni to nie myślę żeby ich otwarcie miało być problematyczne, w najgorszym wypadku będzie trzeba ją agresywnie moderować, albo ponownie zamknąć dla członków :man_shrugging:

Najpierw sprawdźmy jak to działa, zamiast zakładać, że nie będzie. Dodatkowo teraz wśród członków też mamy trochę osób, które w spejsie są rzadko i one nie zajmują głosu w takich sprawach. To mi się wydaje dość naturalne, jeśli coś cię nie dotyczy to mniej się w tym temacie udzielasz.

1 polubienie

To jak? Tworzymy nową kategorię?

1 polubienie

Bardzo chętnie bym stworzył, bo też widzę taką potrzebę. @amadeusz dej admina!

Proponuję kategorie:
Organizacja → Stowarzyszenie
Organizacja (wedle powyższych sugestii)
Projekty (Alternatywa dla Hardware / Software dla długoterminowych projektów)