Jakie kanały na forum?

Może dodać do tych kategorii jeszcze Strefę Makers? To można tam wrzucić rękodzieło wszelakie, i twarde i miękkie

1 polubienie

To ja proponuję podzielić hardware na właśnie:

  • Elektronika
  • Strefa Makers
2 polubienia

Pytanie czy chcemy to na wejscie, czy dopiero jak nam sie nazbiera wiecej tematow. Myslalem o tym aby na poczatku zrobic wieksze worki i w czasie wydzielac grupy ktore sa bardzo aktywne

2 polubienia

Drzewo mamy poprzez
Kategoria
Temat
Wpisy

Z tego co rozumiem nie da sie go zrobic glebszego, do wiekszego rozrozniania discourse poleca tagi

To moze wlasnie tagi konkretne porobic dla konkretnych tematow poki co i ewentualnie pozniej wlasnie to wydzielanie?

OK, ma to sens. Wracając do poprzedniego pytania - opis kanału coś w stylu:

“Projekty, które da się dotknąć - elektronika, druk 3D, CNC, warsztat, rękodzieło, itp.” ?

Oki, dodałem taki opis :+1:

1 polubienie

Super, to przy okazji proponuję te taki jeszcze aktywować

1 polubienie

Można tworzyć subkategorie: https://meta.discourse.org/t/how-to-create-a-sub-category/71558/4

Natomiast tak jak powiedział @Jogurt nie chcemy się rozdrobnić na milion kategorii, które świecą pustkami - jak powstaną topici i się wykształci jakaś jaskrawa kategoria to spokojnie można to potem przenieść :slight_smile:

Stwierdzam, że brakuje mi Marketplace (Januszland) i Jobs :stuck_out_tongue:

1 polubienie

To może póki co random a jak będzie więcej ogłoszeń to zrobimy marketplace?

Proponuję również:

AFK:
“Wszystko to, co nie wymaga komputera.”

Kanał Security, bo security to software i hardware. Można też Security & Privacy jak ktoś woli.

Robię ankietę, głównie bo chcę zobaczyć jak działają tutaj ankiety :smiley:

Zapotrzebowanie na kanały
  • Strefa Makers
  • Security
  • Marketplace
  • Jobs
  • AFK

0 voters

Może kategorie bardziej ogólne i tagowanie wystarczy na początek. I będziemy dokładać kategorie w miarę wzrostu. Takie rozdrobnienie na kategorie mamy już na slacku. Nie uważam, że działa to dobrze.

1 polubienie

Moim zdaniem brakuje kategorii #ogłoszenia.
Powinien być jakiś agregator, który grupuje ważne informacje odnoście życia spejsu. Każdy mógłby wejść i zobaczyć co się będzie w najbliższym czasie dziać, w tym ludzie z zewnątrz

Od wydarzeń i tego, co się dzieje w najbliższym czasie powinien być kalendarz czy te cale wydarzenia.hsp.sh, a nie forum imho.

Nie neguje tu #ogłoszenia jako kategorii, ale bardziej jako zastępstwo januszolandu czy lokalny ryneczek najmu pokoi itp. niż jako agregat tego, co się dzieje w spejsie w sensie eventowym. Zaproponowane przez @Jogurt Marketplace, byłby chyba ku temu okej.

@Jogurt pytający o “kanały” jedynie dodaje dowód na moją tezę, że Slack to upośledzone forum na którym używamy kanałów jak forumowych kategorii.

Obecne kategorie są spoko.

Jeśli to forum to obecnie beta eksperyment, to proponuję odblokować możliwość tagowania. Co więcej, proszę o umożliwienie tworzenia tagów wszystkim lub członkom. Wtedy sami potworzymy czego trzeba, a później może się zablokuje i usunie nietrafione tagi.

Może gdyby istniał tag event to można by automagicznie agregować wydarzenia do jakiegoś kalendarza. Oczywiście mam na myśli małe wydarzenia organizowane wewnątrz, patrz :clap: PCB :clap: review

@amadeusz a raczej @Jogurt brakuje mi jeszcze kategorii - “Kultura - muzyka, filmy, literatura, gry, grafiki tp.”

no i “praca - ogłoszenia zatrudnię/poszukuję”

1 polubienie