Jakie kanały na forum?

Zastanawiamy się jaka powinna być struktura kanałów, aktualna propozycja:

3 zamknięte kanały tylko dla członków
Organizacja - sporgi, ogłoszenia, rzeczy związane ze stowarzyszeniem
Hackers - prywatne pogaduchy tylko dla członków
Infra - infra HSowa

Reszta otwarta dla wszystkich
Random - wszystko bez kategorii, merge Randoma i Generala ze slacka
Software - agregat dev, front, data_science itp.
Hardware - agregat wszystkiego co hardware
Dyskusje - agregacja polityka, koronawirus, filozofia i wszystko co nietechniczne ale zachecąjące do dłuższej rozmowy niż random

Co o tym sądzicie? Oczywiście to propozycja na start, jeśli jakiś temat rozrośnie się tak, że zasłuży na własną kategorię to ją dostanie (przykładowo pierwsze co nam przyszło do głowy do security)

2 polubienia

Wydaje się to sensowne, chociaż przemyślałbym chyba kosmetyczną zmianę z “organizacji” na coś bardziej bezpośredniego jak “Hackerspace Pomorze” albo po prostu “Stowarzyszenie”.

To jeszcze pytanie o opis do kałanu Hardware, proszę o propozycję :stuck_out_tongue: (zerknijcie jakie są opisy innych kanałów dla porówniania)

Struktura drzewiasta jest rzeczą?

Zastanawiam się czy trzymanie elektroniki w jednym worze z takim np. woodworkingiem jest dobrym pomysłem.

Może dodać do tych kategorii jeszcze Strefę Makers? To można tam wrzucić rękodzieło wszelakie, i twarde i miękkie

1 polubienie

To ja proponuję podzielić hardware na właśnie:

  • Elektronika
  • Strefa Makers
2 polubienia

Pytanie czy chcemy to na wejscie, czy dopiero jak nam sie nazbiera wiecej tematow. Myslalem o tym aby na poczatku zrobic wieksze worki i w czasie wydzielac grupy ktore sa bardzo aktywne

2 polubienia

Drzewo mamy poprzez
Kategoria
Temat
Wpisy

Z tego co rozumiem nie da sie go zrobic glebszego, do wiekszego rozrozniania discourse poleca tagi

To moze wlasnie tagi konkretne porobic dla konkretnych tematow poki co i ewentualnie pozniej wlasnie to wydzielanie?

OK, ma to sens. Wracając do poprzedniego pytania - opis kanału coś w stylu:

“Projekty, które da się dotknąć - elektronika, druk 3D, CNC, warsztat, rękodzieło, itp.” ?

Oki, dodałem taki opis :+1:

1 polubienie

Super, to przy okazji proponuję te taki jeszcze aktywować

1 polubienie

Można tworzyć subkategorie: https://meta.discourse.org/t/how-to-create-a-sub-category/71558/4

Natomiast tak jak powiedział @Jogurt nie chcemy się rozdrobnić na milion kategorii, które świecą pustkami - jak powstaną topici i się wykształci jakaś jaskrawa kategoria to spokojnie można to potem przenieść :slight_smile:

Stwierdzam, że brakuje mi Marketplace (Januszland) i Jobs :stuck_out_tongue:

1 polubienie

To może póki co random a jak będzie więcej ogłoszeń to zrobimy marketplace?

Proponuję również:

AFK:
“Wszystko to, co nie wymaga komputera.”

Kanał Security, bo security to software i hardware. Można też Security & Privacy jak ktoś woli.

Robię ankietę, głównie bo chcę zobaczyć jak działają tutaj ankiety :smiley:

Zapotrzebowanie na kanały
  • Strefa Makers
  • Security
  • Marketplace
  • Jobs
  • AFK

0 voters

Może kategorie bardziej ogólne i tagowanie wystarczy na początek. I będziemy dokładać kategorie w miarę wzrostu. Takie rozdrobnienie na kategorie mamy już na slacku. Nie uważam, że działa to dobrze.

1 polubienie

Moim zdaniem brakuje kategorii #ogłoszenia.
Powinien być jakiś agregator, który grupuje ważne informacje odnoście życia spejsu. Każdy mógłby wejść i zobaczyć co się będzie w najbliższym czasie dziać, w tym ludzie z zewnątrz

Od wydarzeń i tego, co się dzieje w najbliższym czasie powinien być kalendarz czy te cale wydarzenia.hsp.sh, a nie forum imho.

Nie neguje tu #ogłoszenia jako kategorii, ale bardziej jako zastępstwo januszolandu czy lokalny ryneczek najmu pokoi itp. niż jako agregat tego, co się dzieje w spejsie w sensie eventowym. Zaproponowane przez @Jogurt Marketplace, byłby chyba ku temu okej.