Internet of Trash

@critbit, muszę zacząć spisywać pomysły co do specyficznych rzeczy które chcemy zaimplementować w spejsie. Jak najszybciej, jak najtaniej, i jak najmniejszym nakładem umysłowym. Cookiecutter do projektów IoT już jest i bardzo mi się podoba. Teraz możemy odpalić fabrykę IoT.

Vortex Cam

Zaczyna działać, ESP32 cam jest spoko. Podoba mi się OTA, i teraz trzeba to dopchać do tych kamerek. Musiałbym polutować jeszcze dwie płytki. Ale nie powinno to zająć długo. Node-red jest całkiem potężny. I pozwolił mi szybko wprowadzić do spejsu.

Smart Trash

To jest pomysł który jakiś czas temu rzucałem. Bardziej mi zależy na tym, żeby coś się świeciło i bzyczało pod koszami na śmieci. Aby dawały o sobie znać gdy jest na to czas. Może to przesada, i potrzebne są inne procesy? :stuck_out_tongue:

Triton Key Holder

Coolio, node-red to już obsługuje

Wszystkie światła i kto hakuje

Zastanawiam się jak powinno to działać. Że gdy ktoś wchodzi to wszystko powinno się włączać? Jak powinno się wyłączać? Powinniśmy mieć jeden przełącznik który ogarnąłby wszystko. Może nie powinniśmy być smart na siłę?

Kto hakuje

Może jesteśmy w stanie wyciągać kto jest w spejsie, na podstawie tego ustawiać kolory które mają się pojawić w spejsie?

Domofon

Hardware jest już gotowy, trzeba napisać soft i zdeployować go na furtce. W środku jest ESP, ekran i 3 pojemnościowe guziki, wszystko hermetycznie zapakowane. Dzięki @SiNK za pomoc!

CringeNode

To jest projekt nad którym obecnie bardzo aktywnie pracuję, chcę go dopieścić do perfekcji. Pozwoli on nam dodawać następujące typy node’ów

  • Kontroler generycznych pasków RGB
  • Kontroler zasilania do różnych urządzeń zasilanych do 40V@6A
  • Kontroler LEDów WS2812
  • Zdalny głośnik odtwarzający komunikaty (kiedyś sportuje cringeboxa na to)
  • Literalnie cokolwiek innego bo na płytce zawarty jest protoboard

W zestawie pomiar wychodzących prądów, 3 buttony, ekranik OLED i ESP32-C3 z WiFi+Bluetooth

ClickyNode

Bliźniaczy projekt, tylko do przełączania 230V i inherentnie zamknięty w plastikowej obudowie bo ktoś się zabije. Taki DIY sonoff. Potencjalnie tańszy bo opieram go o szrot znaleziony w spejsie. Też mierzy prąd. Chcę tym pilnować listwy z lutownicami.

Deska wykrywająca ruch

ESP i 3 czujniki ruchu doczepione do framugi drzwi. Było prawie gotowe ale ktoś popsuł. Fajny temat na nauczenie kogoś cookie-pio-iot

Bluetooth gateway

Postawiłem na raspberce gateway do odczytywania danych z sensorów bluetooth, chwilowo się popsuł, trzeba ogarnąć o co chodzi

SHT40

Kupiłem 2 płytki z termohigrometrem SHT40, przylutuje je do któregoś z espów (pewnie cringenode’a) i dodam monitorowanie klimatu.

Lora Gateway

Esp8266 + moduł lory, pracujemy nad tym powoli z Samem.

Eh, potrzebujemy sensowniejszego serwera, do utrzymania innych serwisów typu node-red, grafany, promka, itp. Zastanawiam się na ile powinniśmy używać k8s na arthurze. Czy może nie przywrócić do życia labu na rpi. Bo był ten pomysł na chmurkę ale zrobiony niezbyt pragmatycznie. Potrzebujemy rack na SBC.

Kolejny pomysł, żebym nie zapomniał. Mamy 120 stopniową kamerę na długiej taśmie. I moduły ESP32-CAM