Grafiki, logo, theme

Wątek do dyskutowania o wizualnej stronie forum.

Mi osobiście w miarę podoba się aktualne theme. Proponowałbym pobawienie się delikatnie kolorami aby przemycić gdzieniegdzie nasz HSowy kolor ale totalnej zmiany layoutu bym nie proponował bo zawsze komuś nie będzie pasować i możemy się z tematem zagrzebać.

To co na pewno musimy podmienić to logo. Teraz pytanie, mamy gdzieś nasze logo w różynch formatach? Mianowicie:
Wide rectangular image with a height of 120 and an aspect ratio greater than 3:1
Square 120 × 120 image

Potrzebujemy w zasadzie takich dwóch grafik:

The logo image at the top left of your site. Use a wide rectangular image with a height of 120 and an aspect ratio greater than 3:1. If left blank, the site title text will be shown.

The small logo image at the top left of your site, seen when scrolling down. Use a square 120 × 120 image. If left blank, a home glyph will be shown.

Można także jakieś spoko theme na szybko ustawić:

  1. Beginner’s guide to using Discourse Themes
  2. Community Themes

Można w themie spróbować podmienić kolor na ten miętowy, ale boje się że forum się zrobi zbyt zimne od tego. Proponuję spróbować.

Co do loga, ja tu widzę logo hsp.sh w wersji “szarej”, i generyczne (♆) forum.hsp.sh

Czy mamy grafikę w prostokącie z logiem po lewej i nazwą po prawej?

Jeżeli miałbym się przyczepić do loga co jest w tej sekundzie, to powinno być kółkiem :stuck_out_tongue:.

Co do motywu, to zmieniłem sobie w ustawieniach na “WCAG Light” i wygląda przyzwoicie. Ewentualnie można przystosować WCAG Dark, żeby wyglądało jak nasz landing page (hsp.sh).

Z tym logiem w kwadracie w ogóle coś jest nie tak, wygląda jakby nie było wyśrodkowane dobrze.

FWIW, imo te kontrasty strasznie męczą oczy.

Ja caly czas sie pytam gdzie sa nasze logotypy i prosze o lepsza wersje, chocby w kolku xd. Poki co zrobilem kopie logo z facebooka i czekam na namiary na cos lepszego :smile:

Wszystko powinno być na https://nc.hsp.sh/index.php/f/24181
Przy czym takiego formatu 3:1 z logo i nazwą to chyba jeszcze nikt nie tworzył. Ja z programów graficznych mam tylko Painta i … Google Chrome, więc nie pomogę.

Dzięki, wrzuciłem kółeczka :wink:

Widzę, że logo 3:1 też już ustawione, super :smiley:

Mówisz o kontrastach logo czy aktualnym theme Discourse?

Theme w Discourse. Wypala oczy. IIRC okulistka mi kiedyś tłumaczyła że to działa tak, że w oku pracuje jakiś mięsień za każdym razem kiedy źrenica się rozszerza lub kurczy. Większość stron jest jasna, więc jak ktoś regularnie wbija na ciemną stronę, to za każdym razem oko będzie to interpretować jako błysk. Tutaj w sumie wystarczy pozostać na stronie, żeby męczyć się skakaniem wzrokiem między jaskrawo żółtymi przyciskami a czytaniem białego tekstu na szarym tle. To by bardziej pasowało jako night mode.

Wybaczcie narzekanie, niekoniecznie nawet w ogóle muszę mieć rację i jeżeli inna opinia przeważa, to moją zignorujcie. Po prostu jestem dość wrażliwy na takie rzeczy.

(wiem że strona HSŁ jest czarna, ale w sumie tylko główna, a tam się wbija stosunkowo rzadko, a nie kilka razy dziennie)

1 polubienie

@d33 jest konstruktywnie, jest spoko :stuck_out_tongue:

Fajnie już wygląda logo, natomiast mam 2 zarzuty:

  • jest identyczne co na hsp.sh, więc favicon się myli.
  • niekoniecznie pasuje paletą do reszty kolorów na stronie

Może fajnie by było zrobić logo forumowe w innej palecie? Proponuję np. szare, albo takie jak main theme (obecnie rzułte, ale to może też zmienimy).

Zgadzam się, możemy mieć wiele różnych kolorków logo w zależności od usługi. Albo przekolorować favicon discourse tak jak to zrobiłem dla nc.hsp.sh.

Jeśli chodzi o chodzi o sam motyw. Fajnie by było respektować prefers-color-scheme.
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/CSS/@media/prefers-color-scheme

1 polubienie

Czekaj, nie rozumiem. O które konkretnie kolory kontrastowe w tym themie Ci chodzi? Mam do dyspozycji kilka ekranów, również referencyjnie chujowy monitor (który prawdopodobnie wyświetla obraz jak większość przeciętnej jakości matryc) i testowałam wyświetlanie tego themu w pomieszczeniu z czterema różnymi źródłami światła, również z oświetleniem najsłabszym i szczerze mówiąc ten theme jest (w mojej opinii) ultraprzyjazny, przyjaźniejszy niż tryb nocny na Facebooku. Robotę robi kolor tła, który jest fajnym balansem między szarym, czarnym a granatowym i spoglądając na kontrastowe kolory tutaj wzrok się nie męczy, a mam z tym duże problemy od kiedy oślepłam na starość i z każdym rokiem noszę mocniejsze okulary XD

Nie wiem jak oceniłbym fejsowy theme (bo go nie używałem), po prostu mówię że ten tutaj męczy oczy. Wydaje mi się że to od czytania białego na ciemnoszarym, podczas gdy np. przy pisaniu postu ładny kawał ekranu jest w dodatku żółty. Skoro testowałaś na 4 różnych monitorach i różnych oświetleniach, może to po prostu po mojej stronie jest problem, mogę co najwyżej pokombinować z ustawieniami.

Czy można jakoś ustawić kilka motywów, do wyboru dla użytkowników?
Aktualny motyw to klasyczny, ciemny (default to jasny, jak HSŁ).

W zasadzie to tak, dzięki! Tu jest szablon URLa (podmień TWÓJ_USERNAME):

https://forum.hsp.sh/u/TW%C3%93J_USERNAME/preferences/interface

1 polubienie

https://wiki.hsp.sh/logotyp