Ergodox Layouts

Widze inny watek o budowaniu ergodoxa, wiec zacznę watek co może z czasem zacznie żyć jak będzie kilku userow. Jakie layouty macie i czemu takie? Publiczne layouty ergodoxa nie mają żadnego sortowania względem choćby i popularności, przez co wydaje mi sie ze jest to bardzo indywidualne i powolne jeb**** się samemu wiecznie tweakujac.

Osobiście miałem wcześniej okeish lekko przerobionego Colemaka co nawet dzialal link, ale odkąd przesiadłem się z linuxa na maca przestałem używać ergodoxa przez fakt, ze musze w końcu przeznaczyć weekend na zrobienie dzialalajacego layoutu pod nowy system i wciąż to odkładam mając inne priorytety, a chciałem tym razem zrobić to lepiej niż lekko przerobić jakiś defaultowy layout co też miał wciąż sporo niedociągnięć.

Zrobię update tego postu z czasem, ale jestem ciekaw czy inni mają cos do powiedzenia lub jakieś fajne tricki odkryli, które zaimplementowali w swoim layoucie.

image

Wydaje mi się, że nikt z zainteresowanych jeszcze nie miał styczności z tego typu “minimalnymi” klawiaturami, więc doświadczeniami zaczniemy się wymieniać jak uruchomimy prototypy :stuck_out_tongue:

Ja mam coś takiego: https://configure.ergodox-ez.com/ergodox-ez/layouts/XEn5g/latest/0

Czyli generalnie turbo uproszczone QWERTY, wszelkie ‘sprytne’ funkcje QMK mi zupelnie nie pasowały. Praktycznie nie korzystam z warstw i planuję kiedyś usunąć toggle na warstwę 1 i przeznaczyć te klawisze na coś innego.

@critbit tak, pewnie chwile zajmie nim więcej userow się pojawi, ale napisałem to w pierwszym poście, że pewnie watek z czasem dopiero zacznie żyć.

@q3k, czyli jak dobrze rozumiem, używasz ergodoxa głównie ze względu na jego ergonomiczność?

@wojtek po prostu strasznie chciałem tu tego mema wrzucić :stuck_out_tongue:

Źle się wyraziłem, nikt z ekipy devującej klawiature.

Tak. Wszelkie klawiaturo-centryczne usprawnienia UX robię na poziomie systemu operacyjnego i menadżera okien. To też pozwala mi portować zachowanie między workstacją a laptopem, i nie ‘uzależniam’ się od zachowania klawiatury.

1 polubienie