Digital Garden Meetup

Digital Garden to nic innego jak zeszyt na przemyślenia, które możemy łatwo ze sobą edytować i łączyć.
Nasze myśli mają możliwość rozwijać się i nie być zapomniane.

Sam chciałbym założyć swój własny ogródek, ale chciałbym wybrać do tego optymalne narzędzie.
Myślę, że również wielu z was chciałoby się zainteresować tym tematem i zobaczyć go na własne oczy.
Część z was też ma już swój własny ogródek, którym chciałoby się pochwalić.

Dlatego chciałbym zoorganizować spotkanko, na którym byśmy porozmawiali o ogródkach.
W planach:

  • stawianie ogródków na różnych technologiach
  • prezentacja swoich ogródków

Czy ktoś byłby zainteresowany?
Spotkanie w poniedziałek, czy w dzień otwarty?

3 polubienia

Ja kompletnie jak zacząć ogród, więc z chęcią dowiem się więcej o tym.
Czwartek brzmi ok.

Ja proponuję nawet w tym tygodniu. Będę również dostępny w ostatnim tygodniu lipca.

Czwartek jest git, bardzo chętnie

Też chętnie bym się przyłączył. Sadly te najbliższe środa i czwartek dla mnie raczej odpadają. :frowning: Może najwyżej jakoś zdalnie.

1 polubienie

Rozmawiałem jakiś czas temu z @yasiu żeby zacząć robić jakiegoś bloga czy ogólnie dokumentować jakoś swoją pracę i myślę, że możemy się pod to podpiąć.

Organizacyjnie o ile czwartek mi pasuje to jeśli chcielibyśmy zrobić to w ciągu dnia otwartego to trzeba będzie zaanektować ostatni pokój bo inaczej się tam robi chaos, mi jest ciężko zrobić przy tylu osobach zajmujących się różnymi rzeczami cokolwiek produktywnego.

3 polubienia

Można też zacząć wcześniej, o jakiejś 17. Pewnie po 19 już mało kto będzie z nas produktywny i przejdziemy w luźną formę dnia otwartego.

A co sądzicie, by na dniu otwartym po prostu pochwalić się swoimi ogródkami i zainspirować,
a potem umówić się na spotkanie eksperymentowania i rozwijania ogródków?

Można i tak. Uważam jednak, że robienie wydarzenia tuż przed dniem otwartym ma swoje benefity. Można potraktować 19:00 jako hard deadline oraz afterparty. WIęc może czwartek nie jest zły?

Tylko ja nie mam czym się chwalić xD

1 polubienie

Dokładnie, jak Yakub mówi - ja co prawda na 17 bym zdążyła, ale nie wiem, jak inni - wiem, że niektórzy o tej porze dopiero robotę kończą. Ewentualnie może piątek?

1 polubienie

Kiedyś robiliśmy właśnie takie dni otwarte w piątek połączone z prezentacjami, @rrr m.in. miał okazję w takowym uczestniczyć jako prelegent :smiley:

jak nic nie macie, to można zacząć od inspiracji aby założyć własne.

17 to luźna godzina, byle skończyć przed 19. 2h absolutnie chyba starczą? Albo 1h na lightning talki?

To powiem tak, ja będę w czwartek o 18:00.
Skupmy się na przedstawieniu ogródków, które już macie,
technologii do nich użytych i co na nich zamieszczacie.
Jeżeli zostanie nam jeszcze trochę czasu, to zaczniemy zakładać swoje,
jeżeli nie, to umówimy się na inny termin per se ogródkowy.
WDYT?

1 polubienie

Zawsze na dniu otwartym można też zrobić kącik ogródkowo laptopowy, by ludzie mogli podejść i się zapoznać z ogródkami.

2 polubienia

Na 85% będę, ok. 17

2 polubienia

Ja kończę pracę o 19:00, zanim się ogarnę i zbiorę, to mógłbym być 20:00-21:00. :x
Pomysł posiadania własnego ogródka za mną chodzi od dawna, najwyżej na własną rękę może coś podziałam i przy jakichś sprzyjających okazjach z wami coś zderzę.

1 polubienie

Tworzenie ogródków to proces, i jeśli wytworzy się jakaś grupa, to pewnie będzie działać o każdej porze dnia i nocy.

Może ktoś będzie notował i się podzieli rzeczami? Ja na pewno mam sporo notatek w temacie digital gardeningu co przedstawię.

4 polubienia

Ale notował tylko w swoim ogródku

Not to na pewno będzie NOTOWAŁ

3 polubienia