Ciche trzaski gramofonu 馃幖

Na dniach w spejsie pojawi艂 si臋 gramofon, dzi臋ki uprzejmo艣ci wsp贸艂w艂a艣cicielki budynku. To ten sam co le偶a艂 na korytarzu od zawsze. Oto on:

Dla referencji, jest to UNITRA GS-203.

Dora藕nie wymieni艂em w nim bezpiecznik, oraz zmieni艂em z艂膮cze audio z typowo gramofonowego na chinche. Kabel audio kt贸ry wychodzi z urz膮dzenia jest pod艂膮czony bezpo艣rednio do ig艂y, bez 偶adnej po艣rednicz膮cej elektroniki.

Mimo wszystko, gramofon dalej nie gra, albo ja nie potrafi臋 go pod艂膮czy膰. My艣l臋 偶e s膮 potrzebne dodatkowo:

1. Nowa ig艂a
  2. Przedwzmacniacz

Pr贸by do tej pory:

@psuwala mia艂 co艣 do powiedzenia o przedwzmacniaczu w naszym Denonie, jednak mimo pod艂膮czenia do odpowiedniego portu nie dzia艂a.

@critbit znalaz艂 ju偶 jaki艣 wzmacniacz typowo do gramofon贸w, mo偶e co艣 wi臋cej o nim powie.

S艂ysza艂em 偶e by膰 mo偶e @iwan mo偶e wiedzie膰 co艣 o ig艂ach gramofonowych? Mo偶e kto艣 jeszcze s艂ucha winyli w zaciszu domowym?

Ja takie o znalaz艂em. Mam ich sklep 10min od mieszkania wi臋c mog臋 podej艣膰 i kupi膰 jak kto艣 ch臋tny :stuck_out_tongue:

Stoi taki u moich starych nadal. S艂ucha艂em na nim takich przeboj贸w jak: Piccolo Coro dell鈥橝ntoniano, Lis Witalis oraz Pch艂a Szachrajka.

4 Likes

Mog臋 ew. podrzuci膰 mojego duala spowrotem do HS. Bez wymiany wk艂adki na jak膮艣 porz膮dniejsz膮 (TFki to koszt ok. 150 z艂) to obawiam si臋 偶e mo偶e by膰 nieco bardziej frezarka do p艂yt. :frowning:

Nasz denon ma wej艣cie phono z przedwzmacniaczem.
Doskonale o tym wiem, bo kiedy艣 wpi膮艂em w nie m贸j telefon (no przecie偶 pisze phone, c鈥檔ie XD?)
i wyj*ba艂em g艂o艣niki (PS. tak by艂o).
U偶ywali艣my go te偶 z gramofonem @seba_mati, wi臋c pyrka艂.

2 Likes

To mo偶e to wina samego gramofonu / ig艂y. Ile kosztuje taka ig艂a najtaniej?