Assortment Box - sparametryzowany

Kontynuując mój project dump. Zrobiłem parametryzowalny model kuwetki do sortowania w OpenSCAD.

Oczywiście był inspirowany tym podejrzanie wesołym mejkerem.

Powodem był nieadekwatny rozmiar miejsca na etykietę. Chciałem coś co pomieści etykiety wypluwane przez naszą zebrę. I ogólnie coś co można dostosować do własnych potrzeb i dostępnej przestrzeni.

Tutaj kilka gotowych sztuk gotowych po druku.

A tutaj źródła i kilka gotowych wygenerowanych modeli. Kiedyś może zrobię serwis na którym będzie można wygenerować na żądanie dowolny rozmiar.
https://nc.hsp.sh/index.php/s/C26fiiYPRDkoYDz

@matik, masz modele o które prosiłeś. Do tych szuflad które mamy do elektroniki 1x1 są za małe.

Ważną rzeczą jest też kratka w której to kuwetki sobie siedzą

Kurcze jakoś mi powiadomienie nie wyskoczyło. Wrzucę dziś coś do druku.

Będzie mi miło. Proponuję dla testu zacząć od 1x1 i przeskoczyć na 1x2 1x3 1x4 i 2x3. Te rozmiary chyba najbardziej się przydadzą do tej komody.

Chociaż zastanawiałem się, czy nie lepiej byłoby wygenerować czegoś dokładnie pod jej rozmiar, skoro można parametryzować wszystko :thinking:

Hym, jak w sumie się generuje kratki ?

Jak odpalisz ten okropny kod i zakomentujesz na końcu kuwetke, a dodasz moduł grid, to wyrenderujesz co trzeba.

To ja mam bug report: pudełka więcej niż jednorzędowe mają takie kolumienki

Jednak cofam, w nowej wersji ich nie ma

Spróbowałbym zaprojektować wkładkę na wiertła. To chyba będzie największe usprawnienie.