Szukam okejek żeby stać się członkiem/członkinią HSP

Jeśli chcesz stać się członkiem stowarzyszenia Hackerspace Pomorze i szukasz okejek potrzebnych do spełnienia wymagań formalnych - to zapraszam do wrzucenia tutaj informacji o tym.

Oczywiście możesz wrzucić post “cześć, jestem Kowalski Janusz i szukam okejek”, jednak zachęcam, do wrzucenia chociaż kilku słów na swój temat - np. Twojego obszaru zainteresowań, co chcesz robić na HS, info kiedy wpadniesz na HS żeby Ciebie poznać, albo cokolwiek innego.

Deklaracja członkowska: Deklaracja członkowska [Hackerspace Pomorze]
Jak stać się członkiem/członkinią: Członkostwo i Składka Członkowska [Hackerspace Pomorze]

Powodzenia misiaczku ;p

4 polubienia

Cześć, w prawdziwym w świecie jestem Tomkiem, a w Internetach najczęściej występuję pod nickiem zbyszk0. Do HS (wtedy jeszcze HS3) dotarłem dzięki warsztatom security, po przeprowadzce do Gdyni. Potem miałem dłuższą przerwę, po której chciałem wpaść do HS i zorientowałem się, że zmieniła się miejscówka, i w ogóle sporo innych rzeczy się zmieniło.

W podstawówce chodziłem z lutownicą i scyzorykiem do szkoły, a po szkole rozkręcałem zabawki i różne urządzenia :slight_smile: W życiu dorosłym lubię majsterkować, jeździć na rowerze w lesie i czasem coś ugotować/upiec. Zawodowo testowałem manualnie od kilku lat, głównie oprogramowanie i trochę sprzęt. W styczniu wkręciłem się w mikrokontrolery. Postanowiłem, że spróbuję przekwalifikować się w stronę programistyczną, dla siebie i bardziej satysfakcjonującej pracy. Nie wiem, co z tego wyjdzie, ale myślę, że sporo się nauczę.

W HSP

  • chciałbym po prostu być i współtworzyć społeczność, bo dobrze się tu czuję (ostatnio byłem w środę i czułem taką samą atmosferę, jak trzy lata temu),
  • robić fajne projekty i prezentacje na ich temat, a jak się ogarnę programistycznie, to warsztaty,
  • zrobić małą kuchnię, żeby można było czasem wspólnie coś upichcić :slight_smile:

W przyszłym tygodniu nie dam rady wpaść na dzień otwarty, ale w kolejnym już tak.

PS Szukam okejek
PS2 Dzięki @justdzasta za pierwszą okejkę!

7 polubień

Ale proszę bardzo, oto okejka ode mnie:

OK

1 polubienie

Hey. :wave: Jestem Bartek.
Niektórzy mogą mnie już kojarzyć, bo kręcę się przy projekcie szklarniowym.
Znajomy wkręcił mnie w spejsy oprowadzając po Warszawskim. Spodobała mi się kultura i chęć robienia rzeczy oraz idea współdzielenia miejsca, narzędzi i wiedzy. Od tamtego momentu zacząłem szukać podobnych organizacji w swojej okolicy :smiley:

Lubię testować i bawić się nowymi rzeczami oraz tworzyć mini projekty.
Dotąd mam na koncie niedokończony projekt ucyfryzowania telefonu rotacyjnego realizowany ze znajomym, parę statycznych startów silników rakietowych na cukier/KNO3 oraz jeden nieudany start :stuck_out_tongue:
Chętnie śledzę też poczynania Spacex i ogólnie przemysłu kosmicznego.
Na co dzień piszę apki na androida. Ostatnio trochę wkręcony w druk 3d na Ender 3.

W spejsie najchętniej

  • dołączę swoją cegiełkę do projektów związanych z elektroniką (jak i każdych innych)
  • wymienię się doświadczeniami z drukiem 3d
  • pomogę z projektami związanymi z Androidem
  • najzwyczajniej pospejsuje i pogadam offline

Okejki już mam. Dzięki @karo, @critbit oraz @psuwala .
Za zgodą, chciałbym oficjalnie dołączyć do hakerspejsowego grona.

8 polubień

Jeżeli uzupełniłeś deklarację, to masz to jak w banku :stuck_out_tongue:

@amadeusz poinformuj mnie ile nowych deklaracji mamy, to rozdysponuje klucze.

Siema, to już ten czas, że i ja uśmiecham się o okejki.
Michał, lurker od zawsze, dzięki m.in. wam przebranżowiony i bawiący się rzeczami, które go od zawsze interesowały.

Oferuję od siebie dobre słowo, chętnym przytulenie, bezużyteczną wiedzę, czasami durne pytania i — jak gwiazdy się złożą — obecność i wsparcie moralne. :")

5 polubień

Ja zaOKuje @nikisaku , jak będę w spa to się podpiszę.

3 polubienia

I moją olejkę masz, chociaż już nie wiem co one odemnie znaczą - daję każdemu :fastbird:

1 polubienie

Oczywiście, że masz moją okejkę! I to taką z przemyśleniem, a nie taką byle jaką :slight_smile:
Super, że w końcu chcesz dołączyć!

2 polubienia

Bardzo dziękuję! W piątek albo w sobotę postaram się przewinąć przez spejs wypełnić deklarację <3

2 polubienia

Wypełniona i wisi. @yasiu i @hamsterking mi już nawet podpisali :sparkling_heart:

2 polubienia

Witam.
Przedstawiłem się w odpowiednim wątku Przywitaj się z HS Pomorze - #49 przez slyher
A teraz trochę pomarudzę:
Link do pobrania deklaracji członkowskiej na stronie Deklaracja członkowska [Hackerspace Pomorze] wysyła na stronę z niepoprawnym certyfikatem i błędem 404 .
To że statut nie został zaktualizowany od ostatniego walnego to jestem w stanie zrozumieć. Nie bardzo jestem w stanie znaleźć wielkości składek w w/w dokumencie :smiley: ani informacji, gdzie można szukać tych wartości.
Mam nadzieję, że czwartkowe spotkania się odbywają, co by można się osobiście zadenuncjować (przepraszam za mój francuski :stuck_out_tongue: )
Pozdrawiam, Sylwek.

1 polubienie

Już od jakiegoś czasu nikt nie ma serca do dbania o treści na Wiki. Działający link do deklaracji odnajdziesz tu Członkostwo w Hackerspace Pomorze (hsp.sh)

Czwartki od kilku tygodni są dość żywe. Sporo ludzi przychodzi. Myślę, że w nadchodzących tygodniach ten stan się utrzyma. Dla pewności na Discordzie, na kanale #dzwi lub #general dopytaj czy ktoś będzie.

1 polubienie

Hej, nazywam się Maciej. Robie front-end’owe rzeczy, używam linux’a, zwolennik open-source. Okejki mam już zebrane, natomiast @radian poprosił abym napisał tutaj post, bo chcę zostać członkiem. Pozdrawiam

2 polubienia